Політагітація: порушення благоустрою і «віджимання» бізнесу у власників рекламних носіїв

Нав’язлива передвиборна агітація у Хмельницькому традиційно стала засміченням міста листівками, плакатами й іншою поліграфічною продукцією. Попри порушення правил благоустрою території, місцеві штаби кандидатів і партій-суб’єктів виборчого процесу перешкоджають бізнесові окремих підприємців. Зокрема, на втручання скаржаться ті, хто розміщує оголошення й рекламу на металевих носіях, прикріплених до залізобетонних опор.

Кожна електроопора на вулицях Майборського, Довженка, Чорновола, Індустріальна, Трудова, Шевченка, Свободи «прикрашена» листівками кандидатів у депутати і партій: «Блок Петра Порошенка», «Громадянська Позиція» Анатолія Гриценка, «Правий Сектор», самовисуванці Ігор Баранов, Іван Бугай та інших. До цих та інших кандидатів запитання: «Чи справді вони блюстимуть закони після обрання, якщо вони його дають приклад його порушень зараз?»

bezpal

Пункт 1 статті 68 Закону «Про вибори народних депутатів України» передбачає: «Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України». Фактично порушується стаття 152 Кодексу України про адміністративні порушення – «Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів». Згідно з нею, ці порушення тягнуть накладення штрафу у 20-80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на громадян) і у 50-100 неоподатковуваних мінімумів – на посадових осіб та громадян-підприємців.

labaz

– Встановивши понад сто тридцять тумб для оголошень, ми прийняли на себе до двох тонн паперової продукції. Це те, що раніше клеїлося на огорожі, стіни та опори, – сказав приватний підприємець Олег Шаповалов. – Однак на період виборчої кампанії наш бізнес просто «віджимають» політики, і ми на півтора-два місяці втрачаємо клієнтів, бо наші носії без самовільно заклеюються політичною агітацією. Клієнти, чиї оголошення закриваються їхніми плакатами й листівками, вимагають від нас повернення коштів. Більше того, наші спроби очистити свої тумби від свавільного розміщення політ реклами нерідко впираються в агресію потенційних депутатів чи їхніх агітаторів.

gon

На початку кампанії позачергових парламентських виборів у Хмельницькому носії реклами несанкціоновано запрудили листівки кандидатів самовисуванця Сергія Лабазюка (народний депутат України, одномандатний виборчий округ № 188), Ігоря Баранова (самовисування, округ № 187). Однак, попри подальше нецивілізоване розклеювання агітматеріалів по стінах і парканах всупереч правилам благоустрою, вони хоч відреагували на застереження й уклали договори з власниками носіїв реклами. А от, до прикладу, депутат Хмельницької міської ради поточного скликання Володимир Гончарук (член ВО «Свобода», самовисування, округ № 187) демонструє невиконання рішення міської ради, прийнятого за його участі. У лютому 2012 року на сесії було затверджено правила благоустрою території Хмельницького, якими з-поміж іншого розміщення рекламних засобів передбачене «тільки на спеціально призначених для цього рекламних тумбах» і «тільки за погодженням з балансоутримувачами або власниками цих об’єктів».

Михайло Цимбалюк.

 

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.