За перші 2 тижні жовтня Хмельницька область заощадила більше 50% газу в порівнянні з попереднім роком.
Заходи з економії блакитного палива на Хмельниччині вже виконані майже на 90%. Про це сьогодні на сесії обласної ради повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Симчишин.
«Ми всі заходи плануємо з розрахунку, що у нас цієї зими газу буде на 30% менше, ніж минулої. Це при тому, о минула зима була теплою і ми втратили менше газу ніж за попередній опалювальний період. У вересні нам вдалось заощадити 41%, а за 2 місяці жовтня більш ніж 50%. Сьогодні вже мали би почати опалювальний сезон. Але ми чекаємо, тримаємо, плануємо його почати з 1 листопада. Громадяни, перейшовши на твердопаливні котли, теж заощадили близько 50% газу. Правда, у нас є перебір по промисловості. Це цукрові заводи. Але вони уклали окрему угоду з Нафтогазом», – розповів посадовець.
Посадовець також пообіцяв контролювати ціни на дрова, щоб запобігти різкому зростанню цін в результаті зростання попиту.
Але дрова не можуть бути виходом із ситуації. Навчившись використовувати вторинну сировину, Хмельницька область може повністю позбутись газової залежності. Цікаві розрахунки з цього приводу навів генеральний директор ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександр Шпак.
«Минулого року в нашій області було зібрано 3 млн. тонн зерна. В цьому має бути так само. Три млн. тонн зерна – це три млн. тонн соломи, з якої можна виготовити два млн. тонн пілетів. Два кг пілетів замінюють один кубічний метр газу. Два млн. тонн пілетів можуть замінити один мільярд метрів кубічних газу. П’ять таких областей, як Хмельницька можуть повністю позбавити країну від ворожого газу», – розповів він.
Ксенія Орлова