Як і хто на Хмельниччині заощаджує на газі

За перші 2 тижні жовтня Хмельницька область заощадила більше 50% газу в порівнянні з попереднім роком.

Заходи з економії блакитного палива на Хмельниччині вже виконані майже на 90%. Про це сьогодні на сесії обласної ради повідомив перший заступник голови облдержадміністрації Олександр Симчишин.

«Ми всі заходи плануємо з розрахунку, що у нас цієї зими газу буде на 30% менше, ніж минулої.  Це при тому, о минула зима була теплою і ми втратили менше газу ніж за попередній опалювальний період. У вересні нам вдалось заощадити 41%, а за 2 місяці жовтня більш ніж 50%. Сьогодні вже мали би почати опалювальний сезон. Але ми чекаємо, тримаємо, плануємо його почати з 1 листопада. Громадяни, перейшовши на твердопаливні котли, теж заощадили близько 50% газу. Правда, у нас є перебір по промисловості. Це цукрові заводи. Але вони уклали окрему угоду з Нафтогазом», – розповів посадовець.

Посадовець також пообіцяв контролювати ціни на дрова, щоб запобігти різкому зростанню цін в результаті зростання попиту.

Але дрова не можуть бути виходом із ситуації. Навчившись використовувати вторинну сировину, Хмельницька область може повністю позбутись газової залежності. Цікаві розрахунки з цього приводу навів генеральний директор ПАТ «Хмельницькобленерго» Олександр Шпак.

«Минулого року в нашій області було зібрано 3 млн. тонн зерна. В цьому має бути так само. Три млн. тонн зерна – це три млн. тонн соломи, з якої можна виготовити два млн. тонн пілетів. Два кг пілетів замінюють один кубічний метр газу. Два млн. тонн пілетів можуть замінити один мільярд метрів кубічних газу. П’ять таких областей, як Хмельницька можуть повністю позбавити країну від ворожого газу», – розповів він.

Ксенія Орлова

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 9

 1. Симчишину повага і респект. Людина свому місці. Петро Олексійович! не шукайте іншгого. це наш народний губернатор!

 2. Симчишин – найкращий губернатор за всі роки Незалежності . Тільки він здатен подолати корупційні схеми та навести лад в області .

 3. Моліться Богу, що дав таку погоду. СЛАВА УКРАЇНІ.

 4. Чому ти радієш бидлото свободівська ? Може тому що люди немають чим заплатити за газ і переходять на дрова ? Семчишин худоба зомбована. Хмельниччина ще небачила такої наглої худоби як свині свободівські. Пакуйте чемодани і пи.дуйте на западну.

  • ти реально дурень фашистський. якби не той Симчишин вже б без світла і газу сиділи. бовдури. моліться, щоб він лишився

   я не з Свободи.

 5. По зимі і побачите…Як люди почнуть оплачувати по 1500грн. за послуги ЖКГ-зразу почнуть виносити вперед ногами всіх “революціонеров”!!!

  • ХТО ПІДЕ ВИНОСИТИ???
   ТИ З ДИВАНА ПЕРЕД КОМПОМ???
   ТІ, ХТО ПЛАТИЛИ І НЕ ТЯВКАЛИ – БУДУТЬ І ПО 2500 ПЛАТИТИ.
   РАБИ, ТІЛЬКИ І СТОГНАТИ ВМІЮТЬ, А ЛЮДИ З МОЗГАМИ ДУМАЮТЬ ПРО АЛЬТЕРНАТИВНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ.

  • Ха,ха, виносити революціонерів…. О, сказав…..
   Може ти сам підеш, але ти навіть ім”я своє назвати боїшся.
   І хотів би я побачити як ти підеш виносити ногами вперед, наприклад, Авакова чи Яценюка.
   Так що сиди дома і не рипи….

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.