На Хмельниччині на 1 вакансію претендує 22 особи

В області на ринку праці  спостерігається постійний попит на працівників сфери торгівлі та послуг (продавець, кухар, офіціант, охоронник, молодша медсестра); на робітників з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин та кваліфікованих робітників з інструментом (тракторист-машиніст с/г виробництва, тракторист, водій,  столяр, слюсар-ремонтник, швачка, пекар). Крім того, є потреба в кваліфікованих працівниках сільського та лісового господарства, зокрема, овочівниках, плодоовочівниках, тваринниках, робітниках на лісогосподарських роботах, та робітниках найпростіших професій — підсобні робітники, прибиральники, двірники, вантажники та інші. Про це повідомив відділ статистики та прогнозування ОЦЗ.

Основною проблемою сучасного ринку праці залишається нестача якісних робочих місць з гідними умовами та оплатою праці,  особливо для молоді.

Станом на 1 жовтня 2014 р. кількість зареєстрованих безробітних становила 13,0 тис. осіб.  У базі даних Хмельницької обласної служби зайнятості налічувалось майже 19,5 тис. вакансій. Станом на 1 жовтня ц.р. кількість актуальних вакансій становила  595 одиниць.

У середньому на одну вакансію претендувало 22 особи.

Серед безробітних більше половини складали жінки, 43,0 % – молодь віком до 35 років, майже кожен третій належав до осіб, які мають додаткові гарантії щодо сприяння у працевлаштуванні, 43,2% зареєстрованих безробітних – сільські мешканці. Отримували допомогу по безробіттю 10,7 тис. осіб.

У січні-вересні 2014 року послугами державної служби зайнятості скористалися 38,6 тис. безробітних громадян.

За сприянням центрівзайнятості отримали роботу 17,9 тис. осіб, з них 13,9 тис. осіб зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією роботодавцям єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування працевлаштовано 425 безробітних.

Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 11 осіб старше 45 років, 5, 5 тис. осіб пройшли професійне навчання.

За останніми оприлюдненими даними Головного управління статистики в Хмельницькій області,рівень безробіття населення області віком 15-70 років, зріс з 8,6% (у I півріччі 2013 р.) до 9,2% економічно активного населення відповідної вікової групи у I півріччі 2014 року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. А хіба можна знайти роботу,коли по 30 років сидять Заярнюки-пенсіонери?????

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.