Протезні кульбіти: суд призупинив дію наказу Мінсоцполітики про реорганізацію хмельницького протезного підприємства

Сьогоднішнім рішенням суду призупинено дію наказу Міністерства соціальної політики України про реорганізацію Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства до подальшого рішення суду по цій справі. Це означає, що вже з понеділка підприємство відновить свою роботу. Коли буде наступне засідання по цій справі – наразі не відомо.

На судовому засіданні був присутній народний депутат, голова Комітету Верховної Ради України у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідівВалерій Сушкевич. Він наголосив на тому, що закриття протезного заводу зараз – це злочинна схема.

“В цій ситуації я обурений тим, що робить міністерство. Я вважаю, що сьогодні Кабмін введений в оману по факту доцільності ліквідації такого підприємства. Під час війни змушувати воїнів, що повернулись з АТО, їхати у Вінницю за протезами – не припустимо”, – заявив депутат.

Також Валерій Сушкевич пояснив, що державний бюджет України не забезпечує заробітну плату працівникам Хмельницького протезного заводу. Держава, згідно з законами України, фінансує лише протез, який виготовляють на хмельницькому підприємстві, до того за мінімальними витратними цінами.

Всі інші гроші на своє утримання підприємство заробляє самостійно. Вивільнення коштів немає. Тому ліквідація його через начебто “скорочення зайвих державних витрат” – фікція, що може обернутись катастрофою для молодих бійців.

“Збереження протезного заводу – це захист людей, які захищають Україну. Захист людей, які для цього кинули сім’ї, кинули свої домівки. Вони мають право на території рідної області отримувати протезування на Хмельницькому підприємстві. До того ж діти з церебральним паралічем у стаціонарі Хмельницького підприємства реабілітуються по 2-4 рази на рік безкоштовно. Тут вони отримують безкоштовне чотириразове харчування, реабілітацію та проживання. Якби це підприємство закрили – це був би великий гріх нашої громадськості та обласної влади”, – наголосила директора департаменту соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукомська.

Директор Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства Оксана Борисова зазначила, що закриття чи об’єднання хмельницького підприємства з вінницьким було б недоцільним хоча б тому, що тоді існування стаціонару на його території було б не можливим.

“Процес навчання спеціалістів протезування, механіків протезно-ортопедичних виробів – може тривати роками, але ми цей процес пройшли, у нас всі працівники висококваліфіковані професіонали. Я вважаю, що молоді люди, які повернулись з зони АТО та потребують допомоги, мають отримувати її саме в Україні. Також іноді виникає потреба в дрібному ремонті – це теж можна робити в Україні”, – заявила директор підприємства.

Довідка НГП. Згідно з наказом Міністерства соціальної політики України від 1 жовтня, Хмельницьке державне експериментально протезно-ортопедичне підприємство має бути реорганізовано шляхом приєднання до аналогічного у Вінниці.

Реорганізацію Міністерство планувало закінчити до 31 грудня цього року.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 2

  1. 20-го жовтня

  2. Оксана Борисова – головний лікар заводу

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.