Учні Хмельницької ЗОШ №27 запрошують на вернісаж

Хмельницька обласна бібліотека для юнацтва знову відкриває нові таланти. Цього разу – в царині образотворчого мистецтва.      

8 жовтня ц.р. шанувальникам мистецтва презентували виставку «Творчість. Натхнення. Талант»  випускних творчих робіт учнів спеціалізованої ЗОШ №27 та викладача Марії Крамар. Це вже четверта колективна виставка освітнього закладу в стінах бібліотеки.

IMG_2465

Учні Хмельницької спеціалізованої ЗОШ №27 можуть вважати себе щасливчиками. Понад 15 років освітній заклад прищеплює вихованцям любов до прекрасного на професійному рівні. Цикл предметів естетичного напрямку допомагає розкрити творчий потенціал  уже з перших років навчання.  Гармонійна особистість  повинна виховуватися саме у такій атмосфері.  Тож не дивно, що серед випускних іспитів є й захист творчих робіт. Школа тісно співпрацює з кафедрою дизайну Хмельницького національного університету. Чимало випускників стають студентами спеціалізованих вузів України, перетворюючи захоплення прекрасним у майбутню професію.

IMG_2464

З творчих доробків юних художників, виробів декоративно-прикладного мистецтва і складається сьогоднішня виставка. На ній представлено 50 творчих робіт учнів, випускників 2014 року, та 4 роботи викладача Марії Крамар. Твори виконані у різних  техніках – батик, вишивка  бісером, графіка, мозаїка з самоклеючої плівки,  живопис олією, пастель. Ці роботи зачаровують своєю безмежною фантазією, щирістю, особливим баченням світу.

IMG_2460

Особливість цьогорічної виставки в тому, що вона є багатожанровою. Учні не бояться вдаватися до експериментів, пошуку нових технік, технологій, засобів художньої виразності.  Розмаїття стилів та засобів вираження вказує на значний творчий потенціал авторів робіт.

IMG_2458

Дивовижний творчий світ представляють молоді художники –  Тетяна Пивовар  “Українка я маленька”, Ольга Павловська “Просто ілюзія”, Надія Дрозд  “Старе місто”, Анастасія Шаповал ”Вільний вітер”, Ольга Орлова  “Двійко рудих”. Знайдуть відгук у глядачів і «Хустина» Марії Рудяк,  Клімов Антон “Лялькар” Антона Клімова, Гук Анастасія “Квітка – душа” Анастасії Гук, «Дитячі мрії» Катерини Піщугіна Катерина “Дитячі мрії”, вишите «Макове поле» Тетяни Фріз, зачарують своєю безпосередністю «Мильні бульбашки» Вікторії Кулеші, налаштує на ліричний лад «Кохання і цвіт» Ольги Бахмацької…

Вихованці школи своїми художніми творами довели спроможність влитися у молодіжний мистецький процес. Багато чому можна повчитися у молодих і метрам живопису, і звісно ж, ровесникам.

У ролі перших критиків — гості, що завітали на відкриття, учні школи, студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії. Присутні на відкритті отримали яскраві позитивні емоції, які доповнила гра студентів-скрипалів музичного училища. Враження від виставки – однозначно позитивне. Тут немає так званих «програмних» творів. Роботи, створені учнями, розповідають про те, що цікавить сучасну молодь. А для авторів-початківців  виставка стане поштовхом для  максимального вираження свого внутрішнього «я» через образотворче мистецтво.

IMG_2457

До речі, учні спеціалізованої ЗОШ №27 втілили цьогоріч ще один мистецький проект – вони намалювали на шкільній стіні картину із символічною назвою «Боже, Україну збережи». Її розміри – 5 на 3м. Для цього 9 ентузіастам знадобилося 4 місяці. Нині – це одне з улюблених місць школярів.

Свідченням того, що мистецтво молодих цікавить пересічних людей, є запис у книзі відгуків: «Подобається творчість юних. Від робіт йде чудова, чиста енергетика. Від споглядання цих творів на душі тепло, світло, радісно…». Дійсно, за такими школами і такими реалізованими творчими ідеями та проектами – майбутнє.

 

                                       Яна Небесна,

                                        фото автора.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.