Тендери нам жити й будувати заважають

Тендерні процедури проводяться однобоко, некваліфіковано й вразливі для корупційних дій. Такий висновок, який давно визрів у суспільстві, підтвердив Центр політичних студій та аналітики. Він три місяці проводив моніторинг ефективності тендерних закупівель, відстежуючи процедури закупівель товарів і послуг за бюджетні кошти на сайті, по документах і за круглим столом.

На підсумковій прес-конференції представник центру політичних студій та аналітики Олег Черненко доповів основні проблеми, які супроводжують проведення тендерів і виконання зобов’язань сторін після їх здійснення.

tender

– Насамперед замовники послуг кажуть про складну процедуру викладення матеріалів на єдиний електронний портал тендерних закупівель. І взагалі на якісне проведення процедури, від заявки до супроводу та договору з переможцем конкурсу, часто бракує кваліфікації у спеціалістів. Замовник, який часто оголошує тендери, може ввести окрему посаду, а інші?.. – сказав Олег Черненко. – Тим паче при контролі за проведенням тендерів свої функції дублюють фінансова інспекція та антимонопольний комітет, а також контролюючі органи вдаються до «проблеми коми» – коли дрібна помилка ні на що не впливає, але через неї можуть припинити чи затягнути процедуру.

Крім того, на тендерному ринку відбулася монополізація сегментів, коли торги виграють одні і ті ж виконавці чи постачальники. До прикладу, вже набила оскомину тема перемог у тендерах на ремонт доріг «Аграрної компанії-2004», з якою пов’язане ім’я народного депутата України Сергія Лабазюка. «Як правило, перевагу в тендері надають тому, хто пропонує послугу чи товар за нижчу ціну, а не вищу якість. Не вивчається історія учасників конкурсів. Наприклад, підрядник, який виграв тендер на реконструкцію набережної озера у Хмельницькому – це ізяславська фірма, у якої під час ремонту приміщення в лікарні впала стіна, – розповів Олег Черненко. – Зрештою, і переможці тендерів часто-густо змушені виконувати умови договорів без обумовленого розрахунку. Це пов’язано з особливостями бюджетного фінансування, з блокуванням бюджетних коштів на казначейських рахунках.

Через те, наприклад, виконавець послуг з ремонту доріг в обласному центрі недоотримав мільйона гривень.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 6

  1. Аграрні компанії мають право вирощувати хліб, а не будувати шляхи. Ремонт пошкоджених доріг мае оплачувати-той хто їх пошкодив. Тендер йде між спеціалізованими організаціями.Аграрна компанія має сплатити ремонт з своїх витрат . а не “купувати ” ліцензію, тендер

  2. Якщо аграрну компанію переіменувати наприклад в ,,дорожню компанію”, то не вирощувати хліб бо назва не відповідає діяльності. І що зараз 80 чоловік звільнити які працюють в дорожному відділку аграрної компанії, бо декомому це поперек горла. Ви думаєте що пишете, за цими тендерами люди мають роботу, регулярно отримують зарплату, сплачуються податки. Мені ваші вищі матерії до лампочки, ви дивіться на реалії, людям треба працювати і отримувати за свою роботу заробітну плату. Виграв би армян ,,спеціаліст”, в нього за душою нічого нема крім офісу, печатки і двох камазів, а ще ліцензія, а фірма його зареєстрована в києві, а живе тут. Оце питання. Критикувати легко, ти щось зроби.

  3. Отакі наші люди при владі! Їм треба німця з нагайкою.А хлопці з АТО тільки за допомоги волонтерів і виживають.

  4. ПОКАРАТИ ? НЕ МОЖНА ? ПРОБАЧИТИ !!!
    Подумай де поставити кому!?
    http://lb.ua/news/2014/10/02/281299_vibori_idut_127_deputatov.html

  5. Я так дивлюсь,що всі статті стосуються саме Лабазюка…Більше ГП не має про кого писати..замовлення добре виконуєте!!!!!!

  6. А може діло у системі оподаткування , аграрна – пільги , звідси нижча ціна та виграні тендери?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.