Хмельниччина отримала 15 млн грн на програму енергозбереження

Хмельниччина отримала 15 млн грн на програму енергозбереження.Допомога з держбюджету піде на встановлення твердопалевних котлів у комунальних закладах області.

Про це говорилося на засіданні колегії облдержадміністрації.

Котли, котрі працюють на будь-якому твердому палеві, мають встановити до кінця цього року, щоб з 1 січня 2015 року вони почали роботу. Їх загальна потужність – 16,7 МВТ, що дасть змогу зекономити 5 млн кб м газу на рік.

Директор департаменту фінансів Сергій Пенюшкевич наголосив, що задля впровадження проекту необхідно терміново прийняти зміни до бюджету області: сесія облради відбудеться 16 жовтня, до того проект рішення повинна затвердити колегія. Ось тут і виникла проблема.

Розпорядження про проект рішення має підписувати голова ОДА або виконуючий його обов’язки. На колегії 30 жовтня головував Леонід Прус, хоча 29 жовтня на сайті Президента України був оприлюднений указ про його звільнення. Таким чином, підпис Леоніда Пруса може бути нелегітимним. І розподіл субвенції може затягнутись.

Деякі райони області ще раніше почали впроваджувати альтернативні методи опалення. Так в м. Полонному ще в 2013 році скоротили вживання газу на 50%.

Кам’янец –Подільський в цьому році планує зменшити використання блакитного палива на 50-70%. До того ж в місті діє програма утеплення будинків.

Тепер про перспективи. Як розповів НГП начальнник управління житлово-комунального господарства Хмельницької ОДА Петро Махнюк, Хмельниччина може використовувати в якості альтернативного джерела опалення залишкове тепло і зайву нічну електроенергію від АЕС, якщо побудує відповідні мережі.

Біовідходи з птахофабрик також можуть бути джерелом енергії. Для твердопаливних котлів підійдуть пілети з соломи чи так званої енергеричної верби. Навіть сонячні батареї можна ефективно використовувати для підігріву води влітку: наразі в області розроблено 3 таких проекти.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Один коментар

  1. Не для того щоб злодій, корупціонер, і хабарник, перший заступник мера Олександр Вінніков все вкрав?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.