Хто чиститиме леонідові стайні?

Громада Хмельниччини тільки 29 вересня офіційно дізналася, що голова Хмельницької облдержадміністрації Леонід Прус “пішли” ще 25 вересня. Так вирішив Президент Петро Порошенко, підписавши відповідний Указ про звільнення. 

“Фу-у-у-у-у-ух”, — зітхнули підопічні і вороги Леоніда Івановича, котрі різними шляхами натякали “батьку”, що це не його посада. Єдиний, хто точно був не у не захваті, — це народний депутат від УДАРу Олександр Олександрович Корнійчук, який фактично управляв “ручним” губернатором останніх сім місяців.

Сам же Сан Санич впав в опалу перед вищим керівництвом країни, оскільки його 105-й номер у виборчому списку “Блоку Петра Порошенка”, схожий більше на удар нижче поясу, ніж на дяку за хорошу службу.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Шукати заміну Прусу почали ще тоді, коли Порошенко заступив на пост президента. Враховуючи, що свого часу Хмельницька область відійшла за квотою партії “УДАР”, яка є союзником Порошенка, Леоніда Івановича не сильно смикали. Ходили чутки, що хмельницький голова ОДА, який вправно грає образ кота Леопольда, має “пережити” позачергові парламентські вибори. А далі, після створення нової коаліції у ВР, його замінять.

За місяць до завершення виборчих перегонів ситуація різко змінилася. Лавина негативу, яка постійно переслідувала Пруса, спрацювала проти самого високопосадовця. Його звільнили тишком-нишком, не давши красиво піти. “Обезголовлений” Прус усе ще сподівається, що це прикре непорозуміння і його перезатвердять, наразі продовжує займати кабінет голови Хмельницької ОДА.

За даними “Незалежного громадського порталу”, хмельницька “губерніада” може розвиватися кількома сценаріями.

1. Прус знову губернатор. Малоймовірно, оскільки Порошенко такі рішення приймає одночасно зі звільненням голів областей. Так було з головою Київської ОДА Володимиром Шандрою, якого глава держави зразу же звільнив і перепризначив. Так було з іншими губернаторами.

2. Корнійчук отримує ключі від Хмельниччини. Все залежатиме від “комунікації” Корнійчука з партбосом “УДАРу” Ковальчуком і виходом останнього на Адміністрацію Президента. Адже бути 105-им, коли був 24-им (Корнійчук у списках УДАРу на парламентських виборах 2012 року — авт.), — це рейтинг впливу особистості, що також не маловажливий для президентської команди.

3. Іван Гладуняк змінює професію. Один із реальних наступників Пруса. Іван Васильович має безпосередні виходи на порошенкових людей. Зокрема, близький до Порошенка діючий нардеп Микола Томенко, є давнім товаришем Гладуняка ще по партії “Батьківщина”.

Налагоджені у Івана Васильовича дружні мости і з губернатором Київщини Володимиром Шандрою, з яким ще знайомі по роботі у Хмельницькій АЕС, а потім їхні шляхи пересіклися під час Помаранчевої революції.

Крім того, політичну кар’єру Гладуняк може розпочати з чистого аркушу. Взаємини з “Батьківщиною” Тимошенко остаточно порвані, а інших політичних зобов’язань поки не брав.

4. Регіонал Кольгофер у ділі. Чим чорт не жартує, коли взяти до уваги призначення колишнього регіонала головою Кіровоградської ОДА, яке ухвалив Порошенко. Колишній голова Хмельницької РДА часів Януковича, депутат обласної ради від Партії регіонів Валерій Кольгофер має виходи на віце-прем’єр-міністр, Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимира Гройсмана, який наближений до Президента. Карта Кольгофера може розігратися після виборів, коли остаточно буде сформована нова Верховна Рада і Кабмін.

5. Свободівець Симчишин “рулить”. Нейтральний варіант на момент виборів. За розподілом обов’язків заступників голови Хмельницької ОДА, які затвердив Прус, перший заступник голови облдержадміністації, яким є Олександр Симчишин, на час відсутності або відпустки губернатора, виконує його обов’язки.

Очевидно, що свободівцю, який у бік відкинув депутатські амбіції (мав балотуватися у 187 окрузі — авт.), дадуть допрацювати. Після парламентських виборів шанси Симчишина стати головою Хмельницької ОДА досить мізерні тому що, політична сила “Свобода” на всеукраїнському рівні втрачає раніше отримані лідируючі позиції, а за останніми соціологічними дослідженнями, взагалі не потрапляє до Верховної Ради.

Віталій Тараненко.

Теги: , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 12

 1. Велика Хмельницька «шахівниця»
  Вчора всю країну та Хмельниччину облетіла новина, Президент звільнив Голову ХОДА
  Леоніда Пруса. Це мене десь й здивувало але як більшість усіх десь й не здивувало(це мало б бути, просто то питання часу). Але я його вчора бачив коли проходив біля ОДА він йшов собі з якимись двома.. на роботу й це був день, головне йшов собі як то кажуть «на расслабоні». Певне або не знав, що його чекає або знав і як кажуть «баба з возу – Прусу легше».
  А тепер до думок..
  Щоб то могло бути?
  Кому то вигідно?
  Хто наступний? Чи буде наступний?
  Хто Наступник?

  Ну що могло то бути? Й чому зараз? Так питання у тому, що команду Удару яка нічим толковим за час революції та правління-керування – не відзначилась, тільки ляпами, й недієвою бездарною-бездіяльністю(єдиний хто там намагається працювати то його перший зам. Олександр Симчишин але він від іншої політсили).
  Тільки поглянути на команду він Удару ,то все стає зрозуміло…
  Президент прийняв вірне й правильне рішення по відношенню до громадськості.. звільнив «ляльку»київських Ударних гравців…якого ніхто з народу не хотів.
  З другого боку президенту треба своя людина з його команди.
  Кому вигідно?? Та усім й колишньому губернатору теж.. такий «груз» скинув, бо не знав нащо йому то треба було, сказали й пішов…
  Хто наступний? Та всі хто був в апараті від удару, окрім Симчишина він свободівець, авторитетна людина як у місті так й області. Хоча наче вони конкуренти для президентської команди але… не вороги…

  А от хто наступник??
  То тут може бути «вінницький слід», вплив Гройсмана на уряд набирає обертів, він наразі є найвірогіднішим кандидатом на посаду голови уряду. Він близька людина й свій в команді президента. Гройсман буде лобіювати свою людину, це може бути хтось з минулого… або як то кажуть «вінницький слід» але з присмаком колишньої ПР…
  Пан Ядуха хоч бороду й відростив але тіньовий вплив на деякі кадрові й політичні рішення має..
  Тут є такі кандидати:
  1.Кольгофер
  2.Коліщак
  3. Гладуняк

  Перший є зятем колишнього вінницького а потім й хмельницького губернатора Коцемира(часів раннього прем`єра Януковича). Як тесть так і зять мають добрі стосунки з колишнім мером Вінниці, а на даний час першим віце в уряді й близькою людиною до «тіла» президента, Гройсманом.
  Другий. Віктор Коліщак.
  Він теж має виходи на команду президента(недаремно його підтримує партія на виборах до ради),а саме на Гройсмана й думаю ще вище, тим більше він крутиться в орбіті групи Сергія Льовочкіна, який свого часу на посаді голови АП «пропихнув» Віктора на посаду голови Хмельницької РДА, але в підкилимних іграх Ядуха переміг й поставили Кольгофера.
  З деяких джерел є інфа… що якщо Коліщак буде йти позаду на виборах то йому дадуть ОДА зараз, щоб він підсилив результати Блоку Президента на виборах по Хмельниччині й Хмельницькому де він балотується по 188 окрузі. За допомогою посади й «нібито адмінресурсу»
  Чи то допоможе….питання велике ..чи його призначать…теж …

  3. Можливо будуть й інші кандидати…як наприклад «великий шахівник-шахматіст» хмельницької політичної кухні Іван Гладуняк, він тепер в команді іншій ніж був раніше, грає в гру команди Президента..

  А можливо Президент нікого не призначатиме до й після 26-го а там вже будуть бачити по ситуації…по результатам..

  • “єдиний хто там намагається працювати то його перший зам. Олександр Симчишин..” помню-помню! щось таке я вже чув “а вона працює”)))))) потрібно щось уже сучасніше та оригінальніше

 2. куди ви всі спішите, почекайте день-два і все стане зрозуміло.
  навіщо ці здогадки?

 3. а як без них?

 4. ПРС-ПНХ

 5. Так він працює щоб стати новим Губернатором!!!!!!!!!!!Симчишин губернатор !!!

 6. Льонька це позор Хмельницької області. Його посмішка це маска,а друзі всі дебіли. Тому не зміг навіть за цей період роботу показати,кончений тіпчик. Жере і сере!!

 7. Симчишин буде, це вже вирішено в АП. і це добре.

  • Не заганяй) Симчишин точно не буде ( навіть якби його кандидатура була супер підходящою, в чому у мене великі сумніви ) ,твої свої сновидіння та марення точно не здійсненні на нинішньому етапі. Як би там не було посада очільника області – посада політична і віддавати її прямим конкурнтам у перевиборчих перегонах просто абсурдно…

 8. а ЯК ЖЕ СТЕБЛО ЛЕСЯ ? НЕ СПИСУЙТЕ ЇЇ З РАХУНКІВ!!!!!!!!! вона була впевнена що при всіх розкладах буде при владі!!!!!!!!! дівуля ще та !!!!!!!!!!! вміє робити з себе жертву та приписувати собі чужі заслуги!!!!!!!!!!! а я яй яка політиканща аж тошнить

 9. Стебло це чучело. Стидно коли говорить,вдягається і взагалі щось “робить”. Немає Пруса,хай пише заяву. Чого вичікує? Вона ж в його команді? Не професіонал. Людей не поважає,в голові одні бур’Яни. Ганьба!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.