Хмельницькій “Купаві” дозволили перевозити пасажирів після резонасного ДТП

Хмельницький окружний адміністративний суд ухвалив рішення скасувати наказ Укртрансінспекції про аналювання ліцензії на перевезення пасажирів хмельницькому перевізнику ПМП “Купава”.

Відповідне рішення було прийняте 28 серпня.

Власник “Купави” Петро Стецюк у коментарі НГП зазначив, що вважає рішення правильним.

“Суд захистив інтереси підприємства, на якому працює 200 людей”, – сказав він.

За словами перевізника, Укртрансінспекція у суді недостатньо вказала причини, щоб аналювати ліцензію.

“Зокрема, вони зазначили, що у “Купави” відсутні медичні довідки. Насправді такі довідки є, просто термін дії їх три роки, а має бути один рік. Ми ж не винні, що Міністерство охорони здоров’я виписало довідки на три роки”, – пояснив Стецюк.

Він зауважив, що з моменту ДТП (11 червня цього року) на маршруті №9 Юність-Лезневе-2 замінено автобус ПАЗ 200о року випуску на ПАЗ 2005 року випуску.

ПАЗ, який потрапив у аварію. Фото ua.racurs.ua

ПАЗ, який потрапив у аварію. Фото ua.racurs.ua

Водночас Стецюк зізнався, що “Купава”, крім ЛАЗа, не мають більше автобусів. А на маршрути залучають 81 транспортний засіб інших перевізників.

В обласній Укртрансінспекції вже готують апеляцію у вінницький суд і вважають рішення хмельницької Феміди незаконним.

“Учора суд не озвучив своєї мотивації, чому скасував наказ нашого відомства про анулювання ліцензії “Купаві”. Ми з цим не згідні. оскільки перевізник так і не усунув ті порушення, які були виявленні під час комплексної перевірки”, – наголосив НГП начальник відділу нагляду за безпекою на наземному транспорті в обласній Укртрансінспекції Сергій Панчук.

Він зазначив, що перевізник представив суду Акти виконаних робіт з технічного обслуговування за липень-серпень 2014 року. При цьому, аналогічні акти за червень, коли  Укртрансінспекція проводила перевірку, відсутні.

“Що стосується оформлення медичних довідок, то  ПМП “Купава” визнало це порушення і згодом усунуло. Також на підприємстві є невідповідності кваліфікаційного рівня механіків по випуску транспорту – у них дипломи про освіту радянського зразка, а тому не зрозуміло, яким теперівшнім вимогам вони відповідають. У законодавстві прописано: механік повинен мати повну або базову вищу освіти, тобто “бакалавра” або “спеціаліста”. На жаль, суд до уваги цих доказів не взяв”, – резюмував  Сергій Панчук.

Разом з тим, потерпілі у резонансному ДТП та їхні родичі створили ініціативну групу, яка відстоюватиме справедливість розгляду цієї справи. Як повідомила НГП донька потерпілої 73-річної Катерини Зіміної Валентина, вони продовжують писати листи у вищі інстанції і сподіваються, що перевізник одержить відповідне покарання. Рішення хмельницького суду називає неправильним.

“Окрім 9 маршруту, “Купава” має ще декілька. Так от, коли їздиш тими маршрутками і тримаєшся за поручні, скаладається враження, що не тебе тримають поручні, а ти їх. У мене є багато питань до самої безпеки перевезень пасажирів”, – сказала вона.

Крім того, Валентина переконана, що  “Купава” недостатньо компенсувала кошти потерпілій матері.

“На різні операції ми витратили понад 20 тисяч гривень. Поза тим від цього перевізника надійшло лише 3 тисячі гривень. Ще 2 тисячі пообіцяв дати міський голова Сергій Мельник. Однак у результаті отримали 1700 гривень. Як виявилося, з нас 300 гривень вирахували як податок з фізичних осіб”, – розповіла вона.

Довідка НГП. 11 червня в Хмельницькому у мікрорайоні Лезневе маршрутка, яка виконувала рейс за номером 9, з’їхала з дороги у річку. У результаті дорожньо-транспортної пригоди на місці пригоди загинув 74-річний пенсіонер, а через тиждень у лікарні помер інший пасажир. Ще близько 30 людей, які їхали в автобусі, отримали забої та переломи.

Автобус №9, який допустив ДТП, їздив за маршрутом, який належить малому приватному підприємству “Купава” (очолює підприємство Петро Стецюк). Загалом “Купаві” належить десять пасажирських маршрутів Хмельницького: 1, 9, 18, 24, 24а, 27, 35, 41, 46, 46а.

Петро Стецюк також є віце-президентом Союзу автоперевізників Хмельницької області та входить до складу хмельницької Ради Майдану.

Теги: , , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 2

 1. Власник “Купави” Петро Стецюк звичайно скаже, що рішення правильне, у нього альтернативи не має.
  “Суд захистив інтереси підприємства, на якому працює 200 людей ”, – сказав він. Я не буду вникати в суть рішення суду, бо воно на даному етапі, при подачі апеляційної скарги виконанню не підлягає. А така гола цитата, я навіть сказав би «совокдепівська», що два трупи, але 200 чоловік мають роботу. Навіть, якщо сьогодні, взяти до уваги,що ціна людського життя – майже безцінь, то я вважаю напевно такі часи прийшли, нашому людному загалу,також потрібно мати хоча гнилу, але свою власну думку. Яка злорадна вишуканість,цинізм «…довідки видавало Міністерство охорони здоров’я на три роки..» А на маршрути залучають 81 транспортний засіб інших перевізників – оце єдину правду,що сказав підпанок Стецюк .
  Далі, а як перевозять ці 200 чоловік людей похилого віку,що мають пільгове право на перевезення. Як перевозять учасників в ліквідації аварії на ЧАЕС в 1986році, афганців, та іших пасажирів – пільговиків. Правда не всі хамлять, не задають питання де взяв посвідчення, за скільки купив, провокують на скандали, не толерантні, крутять рульом та розмовляють по мобільних телефонах, щиро діляться на ходу скільки риби вчора зловив та самогону випив на рибалці, а сьогодні на якому маршруті рулить, висаджують пасажирів на пішохідних переходах, перегружають ці бідні маршрутки, що навіть проміжку на має між землею та піддоном.
  Відкритим текстом принижують імідж міліції, самого Розізнаного О., працівників ГАЇ, «… ти мені своїм посвідченням не тикай, звертається до мого побратима афганця, я тебе туди не посилав, плати, бо якщо мене тормознуть гаїшники, мені потрібно за це платити..». Ось так ці не водії, а перевертні принижують не тільки себе, а паплюжать владу та наші закони.
  Разом з тим, як пише НГП, потерпілі у резонансному ДТП та їхні родичі створили ініціативну групу, яка відстоюватиме справедливість розгляду цієї справи. Як повідомила НГП донька потерпілої 73-річної Катерини Зіміної Валентина, вони продовжують писати листи у вищі інстанції і сподіваються, що перевізник одержить відповідне покарання. Рішення хмельницького суду називає неправильним. В них не остається абсолютно, нічого, крім цього шансу. На мій погляд не гоже писати,що Стецюк не розрахувався із потерпілими чи їх представниками, але боротись із цим проізволом та ідти потрібно до кінця, відстоюватиме справедливість розгляду цієї справи до кінця, до Європеського рішення по цій справі!
  Молодь захотіла в ЄВРОПУ, то якщо у нашому законодавстві прописано, механік повинен мати повну або базову вищу освіти, то він її повинен мати. Ви придивіться до окремих водіїв(про всіх не говорится) на їхні зранку шклянні очі, запах із ротової порожнини крепкого первака після похмелюги пивом, їхнє тремтіння рук, сурдовану мову при обявленні зупинок.
  В таких одна мета, прибиль любим шляхом,а в їхні очах прибляк зелені по сьогоднішньому курсу. Нам так водії із «КУПАВИ» та і така «КУПАВА» не потрібна на чолі віце-президентом Союзу автоперевізників Хмельницької області та входить до складу хмельницької Ради Майдану.

  Сергію Панчуку – ти Сергію проводь динамічну-планову роботу, не мілкоту не звертай уваги, покажи простим пасажирам, простому народу до чого може привести такий технічний стан транспорту, не викидай і такого,що за гроші, можуть підставити будь кого. Не здавайся. ВПЕРД В АПЕЛЯЦІЮ. ВПЕРЕД ГАДЕМАРИНИ ПРОТИ БРЕХНІ ТА КОРУПЦІЇ, ЗА СПРАВЕДЛИВІСЬ ТА ПРАВДУ!
  З 01 вересня 2014р. з метою моніторингу пасажирських перевезень в м. Хмельницькому та області та збирання матеріалу для аналітики, до роботи приступає моніторингова група не заангажована, не провладна інша асоціація. Термін роботи якої до 01.09.2015р. Тремтіть Стецюки та їм подібні, або виправляйтесь, бо ЗАКОН ПОНАД УСЕ!

 2. Нічого у них не вийде, пока їх кришує Манзій із Лабазюком!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.