Хмельницький окружний адміністративний суд ухвалив рішення скасувати наказ Укртрансінспекції про аналювання ліцензії на перевезення пасажирів хмельницькому перевізнику ПМП “Купава”.
Відповідне рішення було прийняте 28 серпня.
Власник “Купави” Петро Стецюк у коментарі НГП зазначив, що вважає рішення правильним.
“Суд захистив інтереси підприємства, на якому працює 200 людей”, – сказав він.
За словами перевізника, Укртрансінспекція у суді недостатньо вказала причини, щоб аналювати ліцензію.
“Зокрема, вони зазначили, що у “Купави” відсутні медичні довідки. Насправді такі довідки є, просто термін дії їх три роки, а має бути один рік. Ми ж не винні, що Міністерство охорони здоров’я виписало довідки на три роки”, – пояснив Стецюк.
Він зауважив, що з моменту ДТП (11 червня цього року) на маршруті №9 Юність-Лезневе-2 замінено автобус ПАЗ 200о року випуску на ПАЗ 2005 року випуску.
Водночас Стецюк зізнався, що “Купава”, крім ЛАЗа, не мають більше автобусів. А на маршрути залучають 81 транспортний засіб інших перевізників.
В обласній Укртрансінспекції вже готують апеляцію у вінницький суд і вважають рішення хмельницької Феміди незаконним.
“Учора суд не озвучив своєї мотивації, чому скасував наказ нашого відомства про анулювання ліцензії “Купаві”. Ми з цим не згідні. оскільки перевізник так і не усунув ті порушення, які були виявленні під час комплексної перевірки”, – наголосив НГП начальник відділу нагляду за безпекою на наземному транспорті в обласній Укртрансінспекції Сергій Панчук.
Він зазначив, що перевізник представив суду Акти виконаних робіт з технічного обслуговування за липень-серпень 2014 року. При цьому, аналогічні акти за червень, коли Укртрансінспекція проводила перевірку, відсутні.
“Що стосується оформлення медичних довідок, то ПМП “Купава” визнало це порушення і згодом усунуло. Також на підприємстві є невідповідності кваліфікаційного рівня механіків по випуску транспорту – у них дипломи про освіту радянського зразка, а тому не зрозуміло, яким теперівшнім вимогам вони відповідають. У законодавстві прописано: механік повинен мати повну або базову вищу освіти, тобто “бакалавра” або “спеціаліста”. На жаль, суд до уваги цих доказів не взяв”, – резюмував Сергій Панчук.
Разом з тим, потерпілі у резонансному ДТП та їхні родичі створили ініціативну групу, яка відстоюватиме справедливість розгляду цієї справи. Як повідомила НГП донька потерпілої 73-річної Катерини Зіміної Валентина, вони продовжують писати листи у вищі інстанції і сподіваються, що перевізник одержить відповідне покарання. Рішення хмельницького суду називає неправильним.
“Окрім 9 маршруту, “Купава” має ще декілька. Так от, коли їздиш тими маршрутками і тримаєшся за поручні, скаладається враження, що не тебе тримають поручні, а ти їх. У мене є багато питань до самої безпеки перевезень пасажирів”, – сказала вона.
Крім того, Валентина переконана, що “Купава” недостатньо компенсувала кошти потерпілій матері.
“На різні операції ми витратили понад 20 тисяч гривень. Поза тим від цього перевізника надійшло лише 3 тисячі гривень. Ще 2 тисячі пообіцяв дати міський голова Сергій Мельник. Однак у результаті отримали 1700 гривень. Як виявилося, з нас 300 гривень вирахували як податок з фізичних осіб”, – розповіла вона.
Довідка НГП. 11 червня в Хмельницькому у мікрорайоні Лезневе маршрутка, яка виконувала рейс за номером 9, з’їхала з дороги у річку. У результаті дорожньо-транспортної пригоди на місці пригоди загинув 74-річний пенсіонер, а через тиждень у лікарні помер інший пасажир. Ще близько 30 людей, які їхали в автобусі, отримали забої та переломи.
Автобус №9, який допустив ДТП, їздив за маршрутом, який належить малому приватному підприємству “Купава” (очолює підприємство Петро Стецюк). Загалом “Купаві” належить десять пасажирських маршрутів Хмельницького: 1, 9, 18, 24, 24а, 27, 35, 41, 46, 46а.
Петро Стецюк також є віце-президентом Союзу автоперевізників Хмельницької області та входить до складу хмельницької Ради Майдану.