На Хмельниччини розпочато реставрацію документів ОУН

Центр досліджень визвольного руху почав реставрацію документів Організації українських націоналістів, знайдених закопаними в лісі на Хмельниччині, які потім оцифрують і оприлюднять в електронному архіві.

Про це повідомляє Центр досліджень визвольного руху, пише ZIK.

Згідно з повідомленням, молочний бідон з документами знайшли закопаним під землею на краю лісу, неподалік від дороги між селами Кадиївці і Залісся Кам’янець-Подільського району.

Як розповіла Наталя Ярова, яка передала знахідку до архіву, взимку 2012 року його випадково виявили місцеві мешканці.

Як розповів керівник архіву Центру досліджень визвольного руху Андрій Усач, в основному це інформаційні видання підпілля ОУН – брошури та листівки, а також зошити із рукописними нотатками та фотографії. Більшість виявлених документів датуються 1945-1950 роками, за винятком двох брошур 1935 та 1941 років. Всього 81 документ.

Фото supervoojko.io.ua

Фото supervoojko.io.ua

«Для нас дуже цінним є те, що архів знайдено за межами Західної України. В селі Кадиївці на Хмельниччині ще з вересня 1941 р. діяв досить потужний осередок підпілля ОУН. Певний час там розміщувався навіть Кам’янець-Подільський окружний провід ОУН. Учасниками підпілля було чимало місцевих мешканців, більшість з яких пізніше репресували нацистські та радянські спецслужби. Особливо цінна частина архіву – 8 фотографій підпільників у чудовому стані», – розповів керівник архіву Центру досліджень визвольного руху Андрій Усач.

Окрім документів, у бідоні також виявили шматки тканини, декілька десятків пар нових жіночих бавовняних панчіх, набір для гоління (лезо, помазок, півпляшки одеколону), близько десятка новеньких кишенькових дзеркалець і дещо із посуду. Частину ОУНівських листівок, які були в багатьох примірниках, передали до міського музею у Кам’янці-Подільському, – йдеться в повідомленні.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 10

 1. Ми не за межами Західної України. Хмельницька область – це Західна Україна!!!

  • Хто автор цього повідомлення?

   • у Проскурові було достатньо оунівців, дід розповідав. старий кордон нічого не значив. та й люди розуміли шо комуняки згинуть як і прийшли. комуняки ж були самі тупі і дурні голодранці, навіть розмовляти по-людськи не вміли, за будь-що кулю в лоб. обмежені дикі люди, тому оунівський рух хоча і в підпіллі, але був у Проскурові дуже розповсюджений. звичайно люди роками боялись про це розповідати бо ж ті комуняки мали таку ідеологію, шо якшо їх бояться то значить поважають, якісь як з дикиого племені.

    • Окупаційні кордони на тілі України нераз змінювалися, проте українці всюди залишалися українцями.

  • Хуя тобі в рило а не Хмельницьку області. Хмельницька область відноситься до центральної України а не до шовіністичних уніатів з галіції. Галичани йдіть нахуй з моєї православної рідної Хмельниччини, мене від вас нудить. Нахуй, нахуй і щераз нахуй разом з своїми ОУН-хуюн, грекокатолик-хуйолик і т.д.

 2. Цікаво: де перебували документи цІлих два з половиною роки?..

 3. Два роки знайдені речі припадали порохами на горищі в того, хто їх знайшов:) І так би й припадали надалі, якби він не похвалився знахідкою людям, котрі переконали його віддати папери в руки науковців:)

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.