Чи зруйнують схему браконьєрства на Дністрі?

У керівництві Національного природного парку «Подільські Товтри» зміни. Після річного перебування на посаді звільнений Леонтій Гасюк. Офіційно – у зв’язку із закінченням контракту. Неофіційних версій декілька, в тому числі – що «мало дав» за перепризначення. Відомо ж, що за рік перебування на посаді програв низку судів різних інстанцій керівникові ПП «Дукаєв» Хусейну Дукаєву, який за договором про партнерство обслуговує сотню гектарів рекреаційної зони на території парку в урочищі Бакота.

Разом з періодом керівництва Леонтія Гасюка на якийсь період обривається браконьєрсько-корупційна схема-клубок. Взаємозвинувачення у браконьєрстві на Дністрі сиплять один на одного саме Дукаєв та Гасюк.

Пригадується, як у червні активісти вивезли із Дністра на майдан перед облдержадміністрацією півтонни риби і кілометри витягнутих браконьєрських сіток. Ініціатором того була група Хусейна Дукаєва. «От ви привезли сіті браконьєрські. Спасибі вам, що повитягали. А де ж самі браконьєри? Треба було хоча б зняти на відео, як вони вибирають рибу», – насміхаються керівники екологічних і правоохоронних служб.

Не поділяють їхнього доброго гумору чернівецькі інспектори рибоохорони які привозять із Дністра докази браконьєрства. І цей могутній апарат – рибоохорона й екоінспекція двох областей не спіймали на гарячому Дукаєва.

– Наш інтерес у боротьбі з браконьєрством полягає в тому, щоб туристи, які відпочивають на обслуговуваній нами території, мали можливість бодай щось упіймати на вудку чи інші любительські снасті, – каже Хусейн Саїдович.

2n

Говорив якось у Бакоті з рибалками, які засмагали над спінінгами. «Ранесенько підійдіть на берег і побачите, як у рефрижератор завантажують рибу, підвезену до берега з затоки – тільки-тільки виловлену», – повідав один з них.

Так діє (навряд чи все обірвалося в момент звільнення Леонтія Гасюка) спрутівське сплетіння сімейно-родинних відносин.

Коли ж він ще керував НПП «Продільські Товтри», квота на промисловий вилов виписана директору підприємства Наталії Гасюк – його дружині. Начальник обласної рибоохоронної інспекції – племінник Гасюка Сергій Савіцький. Тобто, головний рибінспектор області контролює дядину, яку, до речі, й чоловік її мав би застерігати від надмірного промислу. Проте й їхній син Руслан Гасюк – працівник рибінспекції – кілька разів був помічений за браконьєрськими ловом!

У свою чергу Сергій Савіцький має за тестя ще одного керівника екологічно-господарського відомства – гендиректора Державного лісогосподарського об’єднання «Хмельницькліс» Віталія Лісового. Тобто, зі звільненням Леонтія Гасюка схема-клубок не так уже й знесилюється. І ще питання, ким виявиться наступник.

І питання наступне… Два міністерства – екології, яке контролює національний парк «Подільські Товтри», й агрополітики, котре над Головрибводом, – очолюють представники ВО «Свобода». Чи буде обірвано той клубок, чи він обсотав і їх?

До речі, акваторія Бакотської затоки входить у національний заповідник, і за попереднього директора НПП «Подільські Товтри» Олега Янковського було створено наукову раду, яка зробила висновок про недоцільність промислового вилову риби.

– Чим це обертається? Тим, що раніше ми виходили у затоку і рвали кілометр браконьєрських сіток за місяць, а зараз за пару годин збираємо по два кілометри сіток, – розводить руками Хусейн Дукаєв. – Один такий «улов» із півтонною риби ми й вивезли на майдан перед облдержадміністрацією.

Якщо вийти вночі – можна відібрати зо три тонни риби. Але робити це буквально голіруч – стомишся вже за першим разом. А де ж інспекція зі спеціальними катерами? Там інспекторам зарплату за це платять!.. Та хто з них хоче відробляти її? Хто підійме голос проти цієї махини – отримує по зубах. До речі, інспектор у Субичі вже битий не раз.

Слід сказати, що за документами щороку списуються велетенські суми на зариблення мальком товстолобика, коропа. Еколог, котрий ходить в рейди з активістами, ледве втримався на роботі – його намагалися звільнити з посади, бо відмовлявся підписати акт про зариблення, яке проводилося фіктивно. «Хоч десяту частину від того, що списуєте, запустіть у водосховище. Сфотографую і підпишу», – благально пропонував він керівництву НПП.

Отже, «сім’я» й далі витягує просто так по кілька тонн риби щодня, не зариблюючи водойми, не слідкуючи за її дном.

Михайло Цимбалюк.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Большой друг Ядухи -Сирожа Савицкий, теперь друг губернатора Труса. Кто же его снимет, теперь это друг всей партии Удар. Ничего не изменилось после Майдана, одна голова без волос сменила другую, да и факты говорят, что “Удар” ничем от “рыгионов” не отличается.

  2. Тільки тупі олені думають, що майдан робився щоб людям добре жилось. ні одна потвора з тих, хто прийшов до влади, не є кращою за папєрєдніків. Срака на золотому унітазі змінилась і все.
    А звідки взятись нормальним посадовцям, якщо у нас вся країна така? Весь генофонд протух бидляцькою кумовщиною.
    Що не посада – то хлопак з села, в якого своя хата – найбільший пріоритет! І мав він в сраці вашу державу, головне щоб у нього все було добре! А буде погано – то поїде жити за кордон.
    Сала україні!

  3. Тільки тупі олені можуть писати замітки на замовлення Хусейна , спробували би ви на його батьківщині зробити бізнес . у літній день на бакітську затоку заїзжає до 250 машин з яких збирається по 25 грн. математика проста , за кожну людину ще по 5 , так ось за цю схему воюють Хусейн та клан Савіцбкого , Козо–ба Гайщука туди поставили щоб він викурив кавказця ,кишка виявилась тонка,Хусейн із цих грошей фінансує правий сектор у Кам.Подільському , а риба то підробіток що у одного що у іншого.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.