Управління НБУ: курс долара зменшиться до 11,80 грн

В Управлінні Нацбанку у Хмельницькій області констатували, що підстав для ажіотажу в обмінниках немає. Бо вже днями курс стабілізується та становитиме не більше 11,80 гривень за американський долар.

Начальник Управління НБУ у Хмельницькій області Зіновій Никифорчин у коментарі для НГП зазначив: якщо ситуація не буде вирівняна, то Нацбанк застосує адміністративні обмеження на валютному ринку. Які стосуватимуться банківських установ: обмеження купівлі продажу інвалюти «в одні руки», валютних резервів і т.д.

«За останні десять – одинадцять днів на території Хмельницької області продано близько 6 мільйонів доларів, та близько 2 мільйонів доларів (продано комерцбанкам – НГП) від населення», – резюмував Зіновій Никифорчин.

Через непросту фінансову ситуацію на ринку постраждали і власники іпотечних кредитів у доларах. Саме для них НБУ розробив законопроект «Про реструктуризацію кредитних зобов’язань з іноземної валюти в гривню». Згідно з ним, власники доларової іпотеки сплачуватимуть у гривнях з відсотковою ставкою вказаною у договорі.

«Законом передбачено: протягом трьох місяців, позичальники, які мають кредити в іноземній валюті – можуть звернутися в установи банків для переведення іноземної валюти в гривню. Законопроектом передбачено, що залишиться відсоткова ставка, яка була у договорі позичальника. А це 9% – 12%. Кредити будуть переведені з іноземної валюти у гривню, згідно з курсом, який становитиме на момент звернення фізичних осіб – позичальників у банківську установу», –  повідомив начальник Управління НБУ у Хмельницькій області.

Крім того, законопроектом, передбачена ще одна можливість повного погашення валютної заборгованості перед банком – повернення предмету застави, тобто квартири. Навіть якщо вартість житла є меншою на момент повернення, ніж сума кредиту до погашення.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.