Служба фінрозслідувань: чи местиме по-новому мітла?

Ще тільки в урядовому проекті маючи закон про Службу фінансових розслідувань, Державна фіскальна служба пропагує її створення. За участі представників бізнесу і громадськості Хмельницької, Вінницької й Житомирської областей концепцію СФР презентували у Хмельницькому. Модератором став перший заступник голови ДФС Володимир Хоменко.

svr

Це складова великої податкової реформи (скорочення кількості податків, зменшення навантаження на фонд оплати праці тощо). Її ідея полягає в об’єднанні підрозділів боротьби з економічною злочинністю з різних силових і контролюючих відомств – розрізнені карально-контролюючі лозини в один віник. Бюджетові стане легше через звуження армії посадовців, а бізнесові обіцяють внаслідок того зменшення перевірок. Хоча бізнесменів насторожують мегаповноваження суперподаткової фінансової міліції, хай навіть без погонів із зірками.

– У непростих для країни умовах ми повинні захищати державу, інтереси легального бізнесу, який наповнює бюджет, забезпечуючи необхідні соціальні виплати, суспільний розвиток і захист країни. Тут немає альтернативи у тому, щоб робити комусь «дах». І дуже важливо, що ми маємо єдине державницьке бачення на цей суспільний процес, – зазначив Володимир Хоменко у Хмельницькому.

svr1Він повідомив, що в рамках створення СФР вже проведено майже два десятки обговорень з представниками бізнесу, громадськості, українськими й міжнародними експертами. Посадовець пообіцяв забезпечити зворотній зв’язок із авторами конструктивних пропозицій і запевнив, що й надалі проводитиме зустрічі, які допоможуть врахувати позицію громадськості та бізнесу.

Проте за оцінками експертів, робота над законопроектом зводиться до компіляції різних проектів законів і косметичного редагування внаслідок тих круглих столів. Мабуть, Прем’єр-Міністр Арсеній Яценюк не тому (Хоменкові) доручив розробляти концепцію нового відомства, яке має з’явитися вже у вересні цього, хоча проект відповідного Закону – «Про основи запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями» – тільки пройшов експертизу Мінюсту і лише готується до внесення у Верховну Раду.

Зрештою, без яскравих прикладів люстрації, реальних вироків корупціонерам і повернення викраденого скороспілими олігархами до створення такої служби довіри годі й чекати. Із таким-то традиціями корупції, кумівства при доборі кадрів… Адже якщо прийдуть люди зі старою психологією, то і працювати за прозорими правилами вони не зможуть. І ота мітла із контрольно-каральних лозин неспроможна буде по-новому мести.

Михайло Цимбалюк.

 

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 3

  1. А звідки візьмуться “люди із новою психологією”??? Все суспільство прогнило…

  2. тіж самі люди в туж саму хату

  3. Я повністю згоден з попереднім панством. Якщо в президії сидить в центральних «пацанах» добродій Кацан та недалекоглядний Баношко, який плутає ДТП та ПДВ, то можна уявити який фаховий рівень буде цієї служби.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.