Кам’янчани відтворили найкривавішу битву Січових стрільців

“Вояки” Кам’янець Подільського міського військово-історичного товариства 10 серпня прийняли участь в реконструкції однієї з найзапекліших битв І Світової війни.

Історична реконструкція бою на горі Лисоня поблизу Бережан Тернопільської області відбулась в межах акції відзначення 100-річчя заснування легіонів Українських січових стрільців. Бій на горі Лисоня вважається найкривавішим в історії січових стрільців.

реконструкція

реконструкція2

Довідка НГП. Битва на горі Лисоня між легіоном УСС, що воював складі австро-угорських коаліційних військ, та російською армією тривала з 2 по 4 вересня 1916 року. Перемогу було здобуто ціною втрати більше половини особового складу українського легіону: 81 вояк убитий, 293 — поранені, 285 — потрапили у полон.

Loading...
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 4

  1. Дякую за замітку, але невелике уточнення – російська армія на Лисоні таки перемогла.

    • Я був на реконструкції. В листівці вказувалось, що відтворюється бій 2-4 вересня, а саме тоді Стрільці і перемагали. Хоч і з великими втратами

  2. Не наигрались в войнушку? На Востоке слабо поигратся?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.