Позачергова сесія облради: все для фронту, все для перемоги

25-а позачергова сесія Хмельницької обласної ради, не маючи гострих суперечок, продемонструвала певну мобілізацію депутатів на опір зовнішній загрозі Україні. Рішення і дії, та й навіть виступи депутатів мають бути зваженими, – наголосив голова ради Іван Гончар, відкриваючи пленарне засідання. Більшість депутатів дослухалася, щоправда, взяло участь у роботі сесії менше двох третин від складу.

Та всяка війна закінчується. Хоч і не всі, але бійці повернуться із зони бойових дій. Вони й запитають, хто і чим допомагав обороняти Україну, як ставився до принципу тилу воюючої країни «Все для фронту, все для перемоги».

Позачергову сесію скликали для внесення змін до регіональних програм. Ідеться про цільову програму захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій і комплексну програму соцзахисту населення. Ці зміни спричинили й необхідність уточнення в обласному бюджеті, з якого фінансуються ті програми.

Причина всьому – необхідність нарешті використати два мільйони гривень, виділених попередньою сесією із бюджету на забезпечення бронежилетами 7-го батальйону територіальної оборони, який сформовано обласним військовим комісаріатом. Пропозицію про їх виділення, подану буквально з голосу депутатом від ВО «Батьківщина» Олегом Хавронюком, депутати підтримали, але коштів використати так і не змогли. На одному з брифінгів облвоєнком Сергій Присяжнюк пояснив, що батальйон перебуває в підпорядкуванні іншого командування, а він зможе закупити амуніцію аж у січні. Зрештою, батальйон на три чверті вже укомплектований бронежилетами і волонтери продовжують його доукомплектовувати.

Тим часом до виконання бойових завдань у рамках антитерористичної операції відряджається частина зенітно-ракетного полку з Шепетівки. На весь підрозділ там лише півтора десятка бронежилетів. Тому постійна комісія з питань будівництва, ЖКГ, природокористування і екології, керівництво облради вивчивши ситуацію і можливості її поліпшення, рекомендували сесії надати матеріальну допомогу бійцям, які їдуть у зону АТО. На ці кошти (по 8,2 тисячі кожному) військовослужбовці можуть самостійно закупити засоби захисту й інші деталі амуніції. Виробники чи реалізатори спорядження, з якими домовилися за нього, постачають засоби протягом п’яти днів.

Щоправда, тієї матеріальної допомоги потребували не всі відряджені – тридцять відмовилися писати заяви. Отож, на матеріальну допомогу із двох мільйонів виділено 1 704 тисячі гривень.

– Як бачимо, залишається 296 тисяч гривень, – звернув увагу колег депутат Віталій Олуйко. – Тим часом уже два тижні звертається з проханнями допомоги командир місцевого полку спецпризначення, де формується група, яка проводитиме зачистку від бандформувань звільнених на сході України територій. Полковник Нечаєв просить десять тепловізорів, оскільки ці групи працюватимуть у нічний час. П’ять приладів закуповують меценати. Пропоную на залишок коштів придбати ще п’ять.

– Теплові зори – це військове спорядження, і обласна рада не може його придбати не маючи ліцензії, – заперечив Іван Гончар.

– Це все зміни до бюджету, а ми не можемо їх приймати з голосу. Вони мають хоча б бюджетну комісію пройти, – додав депутат Сергій Пенюшкевич – головний фінансист області. – Можливий варіант із перерахуванням коштів самій військовій частині, яка зможе закупити тепловізори.

Спостерігаючи за дебатами, депутат Олександр Шпак (генеральний директор «Хмельницькобленерго») не стримався: «Енергопостачальна компанія спроможна допомогти із закупівлею. Протягом двох днів ми забезпечимо полк спецпризначення двома тепловізорами», – заявив він. Його приклад не залишив байдужими інших, і протягом хвилини про закупівлю одного-двох теплові зорів заявили ще кілька обранців. Усього депутати і їхні підприємства скинулися на десять тепловізорів. А 296 тисяч залишається у бюджеті на інші потреби.

Під час виголошення запитів Віталій Олуйко звернув увагу на те, що Хмельниччина – єдина з областей, де поки не створено єдиного координаційного штабу допомоги збройним силам, задіяним у АТО. Рада підтримала його запит до голови облдержадміністрації про створення такого штабу і виділення для нього приміщення. В іншому запиті депутат звернув увагу на те, що районні лікарні на формування авто санітарної колони для роботи у зоні АТО передають техніку в непридатному стані. «Працював би такий штаб, він звертав би на це увагу, – зауважив Віталій Олуйко. – Крім того, за прикладом інших областей, пора вже долучатися до ремонту шкіл і об’єктів інфраструктури у населених пунктах, визволених від сепаратистів, формувати житловий фонд для учасників АТО і їхніх сімей».

Саме про це говорив і Олег Хавронюк у своєму запиті про виконання обласною радою зобов’язань замовника на одному з будівельних майданчиків. За цієї умови квартири будуть розподілені між потребуючими їх учасниками АТО, а не хаотично розпродані.

Михайло Цимбалюк.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

  1. Це не стаття, а звіт із сесії. Поки дочитав, то думав, що засну. Зовсім не цікаво, а от факти цікаві присутні, можна було якось поділи матеріал, щоб читачі хоч про деякі новини дізнались…

    • Це не стаття і не звіт. Класична кореспонденція. Всі жанри мають право на життя, бо читачі мають право на них. З кожної риби можна зробити тараньку – що з карасика, що з форелі. Тільки навіщо псувати форель? Є тут один кореспндент, який любить з усього тараньку сушити. Але ж не на ньому світ зійшовся…

  2. Фраєр Гончар лиш піариться а толку ноль в тій раді. Ще такого голови Облради ще не було.

  3. Уся ця старопердунська нудна писанина нагадує формат Подільських вістей, де слів багато, а толку нуль.

    • Ну порівняйте цю писанину з тим, що “Подільські вісті” напишуть. А ті й пишіть тут свої враження

  4. Та чого? Хоч не дарма просиділи, гарні справи повирішували.

  5. Яка облрада? Призупиніть роботу,всі на війну,всі думки про неї,в голову нічого не лізе. Повоюєте,а потім будемо вирішувати,що робити. Ніхто не зупинив роботу,без Вас справляться. Прийдіть героями,а не придурками. Розсілися жирні морди в кабінетах,покажіть приклад всій Україні .Гончар помилки робить в кожному слові,наголоси не правильні. Він в школі вчився? Репетитора нехай бере. Стидоба!!Позорисько!!

  6. Ну да, есть вопрос. Хотя с другой стороны для принятия решений они должны быть на месте. Военное положение-то не введено.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.