Мінсоцполітики затіяло ампутацію Хмельницького протезно-ортопедичного підприємства

Лист Міністерства соціальної політики України від 24 липня цього року про концентрацію Хмельницького державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства (ДЕПОП) та Вінницького казенного ЕПОП схожий на провокацію. У ньому – вимога до адміністрацій підприємств протягом п’яти днів спільною заявою ініціювати приєднання першого до другого. Проти такої концентрації зібрали мітинг представники вісімнадцяти громадських організацій, чиї члени потребують протезування і спеціального ортезійного лікування та реабілітації. Всі вони загрожують пікетувати Міністерство або Кабмін.

Слідом на своїх зборах трудовий колектив Хмельницького ДЕПОП заборонив адміністрації приставати на міністерську пропозицію. Це більш як сто працівників і фахівців, чиєї допомоги чекають пацієнти не тільки на Хмельниччині, а й у тій же Вінницькій, Івано-Франківській, Чернівецькій та ще десяти областях.

Хмельницьке протезно-ортопедичне підприємство уже було філією Вінницького. Але понад вісім років тому відокремилося. За цей час сюди залучено інвестиційні ресурси, ефективно використовуються можливості державного бюджету. На його «автономію» Мінсоцполітики зазіхає уже вдруге і обидва рази – за керівництва міністерством Людмили Денисової. Та статус філіалу, – як пригадує завідувач відкритого на підприємстві у 2007 році стаціонару первинного, складного протезування та реабілітації В’ячеслав Бедриковський, – є гірким досвідом. А за самостійного господарювання на будівництво і реконструкцію будівель та оснащення обладнанням використано 11,7 мільйона гривень. В тому числі на 1,9 мільйона гривень придбано технологічного обладнання.

– Тепер Хмельницьке ДЕПОП здатне конкурувати з провідним в Україні Харківським. Всі інші протезно-ортопедичні підприємства не мають такого спектру реабілітації, який створено у Хмельницькому, – вважає директор департаменту праці і соціального захисту Хмельницької облдержадміністрації Світлана Лукомська. – Крім протезування і реабілітації пацієнтів, в окремих палатах стаціонарного відділення активно лікують дітей із ДЦП. При чому реабілітація аналогічна тій, яку за великі кошти надає приватний центр Казявкіна у Трускавці. І хто лікував там своїх дітей, розчулюються тим, що у Хмельницькому державне підприємство надає ті ж послуги безплатно із безкоштовним двотижневим проживанням і триразовим харчуванням.

Тільки торік підприємство сплатило 2,6 мільйона гривень до Пенсійного фонду і 2,3 мільйона податків спрямувало у бюджети. Наявність обігових коштів дозволяє підприємству укладати договори і виконувати їх, не чекаючи бюджетного фінансування, яке щороку розпочинається у березні-травні.

Якщо підприємство стане філією, то зменшаться видатки на утримання, буде скорочено штат працівників, а пацієнти втратять можливість отримувати той спектр послуг, який тут напрацьовано за вісім років. Якщо ж порівнювати бази підприємств, то коректніше було б говорити про приєднання Вінницького до Хмельницького, а не навпаки. Втім, у обласному департаменті праці і соціального захисту населення пропонують утворити філії Хмельницького ДЕПОП у Чернівцях та Івано-Франківську – тамтешні протезно-ортопедичні підприємства не такі потужні і погоджуються перейти під опіку Хмельницького підприємства.

Зрештою, як у Міністерстві соцполітики, так і у ВО «Укрпротез» чудово знають: маючи право замовляти протезно-ортопедичні вироби на підприємствах не тільки за місцем проживання, із багатьох областей їдуть у Хмельницьке ДЕПОП – за якістю. Адже зароблені кошти тут інвестують у нове виробниче обладнання. Як підсумувала головний бухгалтерХмельницького ДЕПОП Лариса Навроцька, у 2011 – 2013 роки придбано основних засобів та нематеріальних активів та проведено капітальних ремонтів на загальну суму 2,2 мільйона гривень.

– Наші прибутки зростають: якщо у 2010 році отримали 815 тисяч гривень чистого прибутку, то у 2012 і 2013 роках отримували по два мільйони, – аналізує головний бухгалтер. – Прибутковість підприємства дала змогу позаторік створити сервісний центр, яким уже доставлено інвалідам 3385 технічних засобів реабілітації. Крім того, доставлено колісні крісла 1839 інвалідам, відремонтовано 109 інвалідних візків. Затримки у наданні цих послуг немає. Та й на навчання фахівців за два попередні роки підприємство використало власних 235 тисяч гривень.

Медико-технічним бригадам з Хмельницького ДЕПОП завжди раді в в поліклініках та реабілітаційних центрах сусідніх областей. Вони туди виїжджають (підприємство закупило два вантажопасажирські автомобілі і найняло водіїв) для прийняття замовлень від інвалідів на виготовлення технічних засобів реабілітації за місцем їх проживання. Так протезно-ортопедичними виробами забезпечено 174 інваліди у Вінницькій області, 115 – у Волинській, 221 – у Житомирській, 69 – у Тернопільській, 602 – у Чернівецькій. Майже 90 відсотків із них – діти.

У відділенні первинного, складного протезування та реабілітації на 12 ліжко-місць, де з пацієнтами працюють соціальні фахівці та психологи, реабілітологи та інструктори лікувальної фізкультури, реабілітувало майже тисячу інвалідів, поліпшило якість їхнього життя і дало змогу багатьом працевлаштуватися, стати потрібними суспільству. Уже троє учасників АТО на Донбасі госпіталізовані на протезування і реабілітацію. А загалом, за словами заступника директора підприємства з медичної роботи Оксани Борисової, підприємство готове прийняти на комплексне лікування і реабілітацію уп’ятеро більше бійців, які втратили частини кінцівок у ході бойових дій.

protez

– Приділяючи особливу увагу реабілітації дітей з патологічними руховими стереотипами, викликаними церебральним паралічем, впроваджуємо новітні технології ортезування та реабілітації, – наголошує Оксана Борисова. – Зокрема, застосовуємо сучасне фізіотерапевтичне обладнання, апарати для розробки суглобів рук і ніг проприоцептивної корекції в рефлекторно-навантажувальному пристрої типу «Гравістат». У виробництво впроваджено й ортези для сидіння – незамінні для дорослих та дітей з важкими руховими порушеннями. Крім того, підприємство виготовляє коригуючі корсети для лікування сколіозу, ортези для сидіння дітей із вродженими нейром’язовими вадами, ортези для вертикалізації дітей з ДЦП. На сьогодні в умовах стаціонару проведено ортезування та реабілітацію 285 таких дітей.

Михайло Цимбалюк.

 

На фото:

Частина виробів, які допомагають

людям з особливими потребами бути людьми

Loading...
Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. Питання до автора щодо підпису до фото – а що люди з особливими потребами без цих виробів не люди??? Значить ви назвали всіх інвалідів різних груп нелюдами…. Слів більше немає…

  • Слів немає? Але ж фантазії – через край. Названо – якназвано: “люди осоивими потребами”. А ви, справді бачите інвалідів нелюдами, чи прикидаєтеся?

   • Да, с подписью промох. Но, думаю, что автор никого обидеть не хоте… А вот на счет “люди з особливими потребами”. Так это, на сегодняшний день, абсолютно признаное словосочетание, которое сами организации инвалидов приемлят, а не слово инвалид!!! Так же как и организации “циган” хотят, что б их называли ромами, а не цигани.

 2. Иногда, одев новые туфли или сделав новую прическу, ты сам себе говоришь: “Чувствую себя человеком”. И эта фраза говорит о том, что человек себя чувствует удобно, комфортно и уверенно. Я думаю, что автор статьи именно это имел ввиду, когда подписывал фотографию, просто не поставил кавычки в нужном месте! И если автор так горячо и от души отстаивает проблему людей с особыми потребностями, то значит душа его болит за них и исправить его орфографическую или стилистическую ошибку можно более корректно, потому что на сегодняшний день не так много представителей средств массовой информации занимаются именно проблемами инвалидов.

 3. Міша, дійсно підпис якийсь не влучний. Виходить, що інваліди не були людьми, а коли вділись в ці вироби, то тільки тоді стали членами суспільства. Як на мене, то такий підпис не формат інфомаційного видання, ти ж не книжку пишеш, а проблему висвітлюєш.

 4. Міша щось накрутив,сам того не розуміючи. Але добре,що роботу має,бо ніхто не хотів брати(характер не тот)

 5. Хай Лукомська походить в тих протезах! Вони дуже погані.

 6. 187инвалидов из Хмельниччины протезируются на самые сложные протезы у Виннице.А Борисова пиарится на гравистатах,и будоражит общественное мнение лучше бы научила подчененных делать хорошие протезы.

 7. Интересно откуда у “анонима” такая осведомленность о количестве сложного (187 инвалидов) протезирования хмельничан на Винницком предприятии? Не сотрудник ли он Винницкого КЕПОП? А главный врач Хмельницкого ДЕПОП Борисова О.В. может “пиариться” как угодно, поскольку сама лично принимает тяжелых детей з ДЦП не только в Виннице, а и в Черновцах, Житомире, Тернополе, Луцке, а также районных центрах этих областей и у каждой мамы больного ребенка есть ее личный телефон и она решает их проблемы непосредственно. Результат от лечения и реабилитации наших детей колоссальный. Поэтому советуем всем предприятиям “попиариться” так как она, если они тоже занимаются социальными проблемами. Однако на сегодняшний день это единственное предприятие которое принимает нас и оказывает реальную помощь. Поэтому стыдно так комментировать, а надо наоборот поддержать их. Мамы детей с ДЦП которые проходят лечение на Хмельницком ДЕПОП:
  Базилевич Валентина Анатольевна г. Бердичев. тел. 0967179152
  Грабовюк Тамара Дмитриевна Киевская обл. тел. 0969778122
  Лукина Инна Юрьевна Каменец-Подольский район тел. 0680574972
  Ткач Дмитрий Иванович Черновицкая область тел. 0660112750
  Гусаковская Ирина Дмитриевна Тернопольская область тел. 0971716371
  Кориневская Ирина Владимировна Житомирская область тел. 0984396355

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.