Мельник відкрив сміттєпереробний завод… по типу відкритого горіння

image (1)Проблема раціонального використання побутових відходів сьогодні гостро стоїть мало не перед кожним українським містом.  Приміські звалища по усій країні, завалені мільйонами тон сміття, стали притулком для бомжів, щурів і вороння. Неприємний запах подекуди робить нестерпним життя власників земельних угідь на величезній території біля сміттєзвалищ. Ці земельні ділянки якщо і купуються, то по значно заниженій ціні.

Звичайно, Хмельницький не став виключенням із цього правила і ми усі живемо в цьому тренді. Ми маємо величезний полігон твердих побутових відходів під Олешином, який приймає міське сміття починаючи з 1956 року. Нині він займає близько п’яти гектарів, а висота досягає 35 метрів — це більше, ніж будинок у 10 поверхів.

Особливу увагу сміттєзвалище привертає влітку – «бонусом» до постійного смороду стають регулярні пожежі. Їх причиною є те, що в результаті гниття твердих відходів виділяється метан, що за умови високої температури спричиняє самозаймання сміття. Всі розуміють, що проблема очевидна і потребує вирішення на найвищому рівні…

Я, звичайно, не володію повною інформацією стосовно усіх екологічних проектів міста Хмельницького, але, на мій суб’єктивний погляд, в плані конструктивного вирішення проблеми раціонального використання побутових відходів Мельник за останні сім років зробив…аж нічого. Наше місто було (чи, може, й ще є) учасником Національного проекту «Чисте місто», але державне втручання в цю справу лише стримує потенційних інвесторів будівництва сміттєпереробного заводу. До того ж, такі підприємства в Україні, на моє глибоке здивування, зараз взагалі поза законом, про що свідчить гіркий досвід Рівного. Виявляється, що діяльність сміттєпереробних підприємств в Україні не має законодавчого підґрунтя. «Ну, немає, так немає» – подумав собі наш мер, та й заповів цю проблему своїм спадкоємцям – з приватних інвестицій все-рівно толком нічого не візьмеш.

Ще однією взаємодоповнюючою проблемою, пов’язаною з відходами, є вкрай низька екологічна дисципліна населення – наші громадяни просто не звикли сортувати своє сміття, хоч зараз стає очевидно, що варто повністю перелаштувати всю систему його збору. Але всі ці роки я щось не бачив соціальної реклами по регіональному ТВ, радіо чи на бордах із закликами сортувати своє сміття задля покращення екологічної ситуації. До того ж, сміттєві баки окремо для скла, пластику і харчових відходів по місту потрібно ще добре пошукати.

Таким чином, нещодавня велика пожежа на олешинському сміттєзвалищі була явно не остання, адже воно й далі розростається і щороку збільшується на 150 тисяч тон. Логіка діяльності діючою міської влади показує, що вона не націлена на стратегічне вирішення цієї проблеми.

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Олександр Романюк

Олександр Романюк

Регіональний експерт аналітичної групи "Левіафан", Центр Продажу Квартир Professional, Асоціація випускників Програми стажування у Верховній Раді України та центральних органах виконавчої влади – ГО «Ліга інтернів», Email: romool@i.ua
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 15

 1. Ну ніякий з Мельника мер!Якщо не сказати більше…

 2. Ядуха декілька разів піарився про будівництво такого заводу ! Про закордонні інвестиції. І де завод, де інвестиції ??????

 3. Сашко Розумний.Так державне втручання тормозить чи Мельник не хоче.Визначись.

 4. За минулий тиждень побував по декілька днів в Чернівцях та Тернополі. Вражає чистота та порядок на вулицях. Не курять, не п’ють пиво, в бусиках не хамлять. В Чернівцях Ви би бачили який уходжений парк культури. Просто вилизаний! Всі атракціони нові, все світиться, працює до темної ночі. Травичка вся пострижена. Повно туристів та місцевих жителів. Генделиків немає скільки. Якщо і є кафе, то там не ригаловка (пардон) а люди відпочивають. КІОСКІВ В ЧЕРНІВЦЯХ НЕМАЄ ВЗАГАЛІ, тим паче ОБІСЦЯНИХ як у нас зі всіх сторін. В Тернополі корок немає, дороги просторні. Немає бусиків, що стукаєшся головою об стелю! Проїзд 2,50. В парку суцільна насолода відпочивати. В самому центрі парку є пляж. Вода не застоюється, бо канали почищені і побудовані так, що вода біжить завжди і є проточною! ОСЬ ТАК Хмельницькі можновладці та багатії!!! В Тернополі до речі з вересня для учнів шкіл 50 % знижка на проїзд. І це при тому, що там немає БАЗАРУ!!! Оце здивувало.
  У нас в Хмельницькому тільки вийшов з поїзда: купа ромів і безхатьченків смердючих і всюди з цигарками і пляшкою пива в руці!!! Вся привокзальна площа в занедбаному стані. Кіоски – розплідник мух і аміака від випитого поряд пива. А де туалети???? Поблизу танка в сторону міста виставили Ритуальні послуги з домовинами на вулицю, майже на проїзджу частину на зупинці і водії на це все дивляться!!! Такі самі домовини є навпроти обласної лікарні через дорогу по вул.Красовського (на старому аеропорту). Там до речі проїзджають іногородні, так як це є об’їздна дорога до Вінниці і дивляться на ці домовини!!! Я розумію, що може це не таке велике порушення, проте ми всі люди і не дуже хочеться кожен раз дивитися з вікна машини на домовину. Але ж хтось ці дозволи дає?!

 5. Тернополяни люди .виховані і люблять своє місто. Хмельничани, в основному, це сільські мешканці і люблять своє село. Для них Хмельницький – це тимчасове місце роботи і відносяться хмельничани до міста, як до не свого рідного. Найгірше, що дітей своїх так виховали. Для більшості хмельничан місто Хмельницький – це місце заробляння грошей.

 6. Попробуйте в Хмельницькому зняти хоч один кіоск тут і Майдан і Автомайдан, а особливо пані Кнець піднімуть усе місто на захист того кіоска, будуть всіх з роботи знімати, виганяти, робити революцію! НІЯКА ВЛАДА НЕ ДОПОМОЖЕ ЯКЩО НАСЕЛЕННЮ ГРИВНЯ ДОРОЖЧА ЗА РОЗУМ, ЗА СОВІСТЬ, ЗА КРАСУ!!!!

 7. Заводи не будуються бо до інвесторів виставляється дуже проста умова – чи дай хабар готівкої, чи ліпше – візьми в співвласники підприємства, причому віддай не менше 25%. Такі правила ввели більше 10 років назад ” папередники”. Їх же тримаються і ” наступники”. Не один розумний інвестор, який планував вкласти в будівництво нормального, відповідаючого усім європейським вимогам заводу по переробці сміття, і який коштує від 50 до 100 мільонів євро, не погодиться ( і вони не погоджувались) віддавати нашим місцевим крисам – можновладцям чверть свого майна і наступних прибутків. А крисам плювати на місто, мешкінців міста, та екологію. Вони чекають того, хто погодиться….

 8. В місті потрібно міняти на місцевих виборах всю владу (крім мера міста) і не голосувати за продажну “Батьківщину”!!! яка давно вже “обосралась” в місті! Леськов завжди ходить “синій” хоч прикурюй і рішає тільки шкурні питання, Бірюк протирав штани у ВР шість рокім і для міста нічого не зробив тільки побудував собі “хатинку” і розказує хармани, Лукашук за 15 років депутатства у ВР не допомагає місту а присосався до нього як пявка ( все розширяє свої ринки і понабирав карєрів по області). Ганьба місту і області бо там справи не кращі. Слава Україні !!!

 9. Я хмельничанка і дуже люблю своє місто. Радію з того що разом із мною більшість його мешканців і тих, хто до нас приїзджає, бачать Хмельницький гарним, зеленим, затишним, дбайливо прибраним. Прикро, що є люди, які вишукують, хочуть бачити, а часом і висмоктують з пальця, лише недоліки.
  З приводу сміттєзвалища – тільки ліниві не чули і не знають, скільки зроблено важливих кроків для впорядкування сміттєзвалища і будівництва сміттєпереробного заводу.
  Мені шкода недобрих, злих людей, вони і себе раз у рік люблять.
  Моя порада незадоволеним – почніть з себе, з власної культури, і все буде в нашому місті ще краще, ніж є.

  • І я люблю своє місто….. і думаю що завод збудувати не так просто…хоча давно було б вже треба щось придумати. АЛЕ кожен з нас має почати з себе – не харкати з машини та кидати бички на землю ФУУУУУУУ іноді ідеш та хочеться в морду кинути тіми харками та бичками….жуйки не кидати під ноги, бо як влізеш не вимиєшся та інше… всі такі розумні…пишуть… а мусор з балконів кидають З СЕБЕ ПОЧИНАТИ ТРЕБА!!!!!!!!!!

 10. А что такое “здобувач кафедри”? Это что то недо… Если человек грамотный, то почему такая безграмотная статья? Может потому и здобувач? Обьективность должна быть прежде всего. Если обьективности нет, а есть предубеждение, то грамотный ли и достойный ли это человек? Вопрос.

  • Антон, сам ти “что то недо”, якщо таких речей не знаєш, то навіщо взагалі тарахкаєш тут. Здобувач – це одна із форм аспірантури, якщо по-простому говорити. А хлопчина толково пише. Зовсім не бачу тут безграмотності.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.