Чому не використовуються бюджетні кошти на бронежилети?

Чверть бійців територіального батальйону самооборони, сформованого Хмельницьким військкоматом, виконує бойове завдання поблизу зони антитерористичної операції без бронежилетів. Хоча обласна рада й виділила кошти на забезпечення ними, розмінювати їх не поспішають.

Обласний воєнком полковник Сергій Присяжнюк, до якого звертаються активісти і волонтери, котрі займаються допомогою армії, стверджує, що не може ефективно використати ті кошти, а бронежилети зможе купити не раніше січня наступного року.

– Я написав листа голові Хмельницької облради Іванові Гончару, щоб рада використала ці два мільйони гривень самотужки, – сказав полковник Присяжнюк. – Як військова структура, я мушу підпорядковуватися Міністерству оборони, яке провело тендер на закупівлю бронежилетів, де виграло одне зі столичних підприємств. Потужності цього підприємства такі, що я зможу дочекатися бронежилетів лише в січні, коли вони можуть бути непотрібні. Тому я і департамент фінансів облдержадміністрації попросив, щоб влада сама використала ці гроші на забезпечення батальйону територіальної оборони – наприклад, за п’ятсот тисяч гривень закупили сотню жилетів, яких бракує батальйонові.

За його словами, якщо обласний військкомат візьме ці кошти на себе, то вони зависнуть на рахунку або ще гірше – будуть стягнуті на погашення заборгованості, яка у військкомату виникає через недостатнє фінансування із бюджету.

Хмельницький БТО формувався «з нуля» протягом трьох місяців, і забезпечення було покладене на обласного воєнкома. Приблизно чотириста бійців поїхали на бойове завдання, маючи близько трьохсот бронежилетів.

– Я просив гуманітарної допомоги на забезпечення підрозділу не тільки бронежилетами, а й іншим майном, якого до моменту створення у нього не було ніякого, – розповів Сергій Присяжнюк. – Відгукнулося дуже багато людей, організацій і підприємств. Наприклад, «Подільський цемент», «Хмельницькобленерго», взуттєва фабрика у Хмельницькому. Допомога йшла адресно, і на рахунки військкомату коштів не надходило. Ми замовили якісні берці, закупили білизну, 25 бронежилетів четвертого ступеню захисту передали із «Хмельницькгазу»…

Поки відбувалася підготовка та бойове злагодження БТО, батальйон підпорядковувався обласному військкомату. Уже місяць як він відряджений у Харківську область і підпорядкований іншому командуванню, яке й відповідає за його забезпечення.

Для довідки: У табель забезпечення особового складу військових частин бронежилети досі не входили, оскільки їх не було на озброєнні армії. Тільки тепер за рахунок спонсорської допомоги їх закуповують і передають військовим частинам. Відповідно до нових вимог організована закупівля бронежилетів здійснюється Міністерством оборони. Щодня у війська надходить по 250 жилетів.

Михайло Цимбалюк.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 15

 1. Перед тим як приймати рішення чиновник має прорахувати усі наслідки. Для чого давати воєнкомату гроші, якщо по закону така складна процедура на їх отримання. Прийшли до влади в облдержадміністрацію – навчіться працювати (“промедление смерти подобно”). Не получається, найміть професіоналів. Усі рвуться до влади. Хочуть бути великими начальниками – це дуже дорого обходиться для держави. Стояти з мікрофоном на майдані і професійно працювати – це надто велика різниця. Ми втрачаємо людей лише завдяки такому невмілому управлінню.
  І Свобода, і Батьківщина, і Удар і інші хто вже починає піаритись перед новими виборами, – шукайте професіоналів. Не рвіться до влади, подумайте про майбутнє своїх дітей.

  • Михайло, не плужіть, професіонал, ви наш.
   для початку розберіться, підівчіть матчасть.
   хто вносив проект рішення на сесію (готував його, погоджував)?
   хто розпорядник коштів?
   яке відношення має адміністрація до проекту рішення?

  • В адміністрації в департаменті фінансів залишилися всі старі кадри, професіонали, які не стояли з мікрофоном на майдані.

   Заступник голови адміністрації відповідальний за фінанси також не стояв з мікрофоном, не був на майдані і є професіоналом з старої команди.

   • А хто із департаменту фінансів чи з адміністрації розбирається в бронежилетах (ступінь захисту, якість пластин тощо)? Там жеж бухгалтери, економісти та канцелярія. Як вони куплять ті бронежилети? Воєнком ходив і добивався грошей, йому їх дали а він “спригнув з теми” бо не хоче тим займатись і тепер придумує різні відмазки

    • автор не розуміє суті справи. дійсно алміністрація тут ні до чого. рада виділила гроші, а воєнком нічого не зробив для їх освоєння. така селяві.

 2. а чого ніхто не пише, що регіони від влади нікуди не поділися.
  в області на більшості посад і дальше сидять регіонали.
  в Теофіпольській райдержадміністрації Кучерук з вінниці, друг Ядухи і Бернадської спокійно керує і Прус навіть не думає його звільняти. начальники управлінь адміністрації – більшість регіонали.
  різні служби, інспекції, фонди – там все сидять регіонали.

 3. Рядовий чиновник виконує завдання, які ставить керівник. А якщо один керівник дає себе товкти, другий катається на велосипедах, то чиновники нижчого рівня будуть вдавати себе за професіоналів. Потрібно звільняти всіх і повністю перезавантажити владу – зверху до низу.
  Нічого не помінялось. В області повний застой.

  • а я кажу, змінилося. я був на нарадах адміністрації з 2006 року. Прус мені нагадує Гураля і Катеренчука, він все читає і мовчить, нічого не розуміє.
   Ядуха всіх матом крив і кричав.
   Симчишин самий розумний, в нього наради цікаві і корисні. Змінився підхід і рух в сторону розуму і мислення. Змінилося те, що на прийом можна прийти кожен день.

   • А Коцемир міг на вечірню нараду під градусом прийти.
    В Симчишина все по-новому це правда.

  • Ну звільнять всіх, а хто тоді буде “лямку тягнути” за 1500 гривень ? Ви підете? Розбираєтесь трохи в державному управлінні?

 4. та Семчишен в нас взагалі по балаканані – супер! Впевнений-це все , що він вміє . А ще цікаву нараду провести – і на тій же балаканині все закінчується , бо до діла досвіду та прагнення не вистачає. Дайте спокій з тим Семчишеним , я в ньому розчарувався, Скільки ми не звертались – попиздів , і все

 5. ну да семчишин – обісрався. взяв машину допомоги на ато , що люди з сільських громад збирали ..всі хто що міг , а він пропіарився ще з таким самим Сабіюком

 6. Одних знімають,других б’ють,треті через вікна лазять,а четверті-це такі,як Заярнюк. Все життя при владі,при різних партіях,пенсіонерка. Але їй начхати на всіх. З усіма домовляється. От талант. Від Бернацькоі не вилізала,чаі розпивала,а тепер від Лесі не вилізає. Думаю,що вже віднесла і домовилась. Дайте дорогу професійним людям,в пенсійному їх багато,ступіться з посади пані депутатка від Партії Регіонів. Припиніть жопи всім лизати.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.