Саперам допомагають роботи-міношукачі

Американські спеціалісти передали єдиному в Україні Центру розмінування (м. Кам’янець-Подільський) 7 високотехнологічних роботів-сапетів, вартістю по 100 тисяч доларів кожен.

Аналогів такої інженерної частини на теренах нашої країни немає, мало їх й за кордоном. Центр розмінування проводить активне міжнародне співробітництво з аналогічними центрами та організаціями, які задіяні в протимінній діяльності.

Кількома місяцями раніше центр відвідували американські спеціалісти-сапери і позитивно про нього відгукнулися. Американців зацікавилися потребами Центру стосовно удосконалення навчально-матеріальної бази. Оскільки українські спеціалісти беруть активну участь у світових миротворчих місія, іноземні делегати вирішили підсилити матеріальну базу наших військових і подарували їм сім високотехнологічних роботів-саперів, вартість яких по 100 тисяч доларів кожен. За словами начальника Центру розмінування, полковника Володимира Родікова, ці роботи значно пришвидшують роботу сапера і допомагають у знищенні небезпечного предмета. «Наші військові вже мають досвід роботи з роботами-саперами в Афганістані. Ці пристрої обладнані трьома відеокамерами та багатьма іншими пристроями, що ідентифікує предмет та може його оглянути. Через камери робот передає всю інформацію на комп’ютер. Коли робот завершив огляд, то повертається, а на його місце направляється знову сапер, завдання якого або знищити небезпечний предмет, або розмінувати ділянку», – розповів Володимир Геннадійович. Звісно, окрім роботів-саперів, військові використовують й інші спецзасоби при пошуку і знешкодженню мін. Роботів іноземці подарували не спеціально під АТО. Домовленості про удосконалення технічної бази у наших та американців були ще за довго до початку війни на Сході. Так просто збіглося, що саме у момент терористичних нападів, іноземці передали роботів. Війна цьому тільки посприяла.

saper

Фото Регіонального центру Міноборони

На даний час Центр розмінування на 100% укомплектований контрактниками. Як повідомив полковник Родіков,  всі сили зараз направлені в зону АТО. «З березня там працюють близько 10 штатних груп. Раз на місяць відбувається ротація 2-3 груп. Після Криму та виконання завдань в Північних регіонах України, наші хлопці були направлені у ДонецькутаЛуганськуобласті», – каже Родіков, який також зараз на Сході.

Навіть якщо найближчим часом припиняться терористичні напади і закінчиться війна, роботи у саперів не поменшає, а навпаки у рази збільшиться. Адже фахівцям з розмінування доводиться мати справу з великою кількістю залишених терористами розтяжок, мін та боєприпасів, які не розірвалися. За час проведення АТО вони розмінували 45 об’єктів місцевої інфраструктури. «Сапери повинні перевіряти і оглядати все, що викликає підозру. До прикладу, міни вітчизняної війни військові знаходять й досі», – сказав Володимир Родіков. Вибухонебезпечні предмети сапери знаходять скрізь: у підвалах житлових будинків, у адмінбудівлях, школах та дитсадках. Терористи залишають замінованими водні колектори та залізниці, інші важливі об’єкти.

За даними груп розмінування, які задіяні в АТО, за період їхньої роботи виявлено та знешкоджено 3314 вибухонебезпечних предметів.

Довідка

За час свого існування фахівцями Центру розмінування було підготовлено більш як 5000 особового складу військових частини Збройних Сил України для виконання бойових завдань з розмінування території та знищенні боєприпасів непридатних до подальшого використання.

Теги: , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.