Кам’янець-Подільський виконком продовжує вільно трактувати закони

Кам’янець-Подільська міська рада, в особі в.о. міського голови Григорія Горшунова, відповіла на запит НГП щодо необхідності акредитації для відвідування виконкому журналістами.

Нагадаємо, що 12 червня цього року Кам’янець-Подільський виконавчий комітет міської ради не допустив на своє засідання кореспондента НГП аргументувавши це необхідністю акредитації в міськраді (https://ngp-ua.info/2014/06/14111 )

Ми звернулися з інформаційним запитом з проханням роз’яснити причини та необхідність акредитації для відвідування засідань Виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської ради, адже в статті 26 Закону України «Про інформацію» чітко вказано «…відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової  інформації на відкриті заходи, що проводить суб’єкт владних повноважень.».

У відповіді виконком посилається на пункт 1.6 Регламенту Кам’янець-Подільської міської ради VI скликання в якому вказується, що “Представники телебачення, радіо і преси повинні бути акредитовані Cекретаріатом ради на певний термін або на весь період скликання міської ради. Відмова в акредитації повинна бути вмотивованою. Секретаріат міської ради надає акредитованим представникам засобів масової інформації матеріали, які розповсюджуються серед депутатів”. Цей пункт начебто вказує на “необхідністьдля відвідування в тому числі засідань виконавчого комітету”. Однак варто нагадати, що акредитація – це дозволяюча, а не забороняюча процедура і тому відсутність “дозволу” від міськради не може бути причиною не допуску на засідання представника ЗМІ.

IMG_3

 

Також пан Горшунов посилається на статтю 53 ЗУ “Про місцеве самоврядування в Україні”, і стверджує, що “даною нормою не встановлено, що засідання виконавчого комітету місцевої ради є відкритим заходом суб’єкта владних повноважень.”. Саме тому акредитація журналіста, вважає керуючий справами і в.о. міського голови, для відвідування засідань виконавчого комітету є необхідною.

Проте, в 53 статті Закону України і не встановлено, що засідання виконавчого комітету є закритим заходом. Тому це виглядає, як вільне трактування Законів України.

Редакція «Незалежного громадського порталу» вважає, що акредитація є механізмом, виробленим спеціально для журналістів, вона полягає у сприянні працівникам ЗМІ . Не зрозумілим залишається твердження, що ”не встановлено, що засідання виконавчого комітету місцевої ради є відкритим заходом”. Виходить, що для акредитованих журналістів виконком – відкритий, адже їх туди допускають, а для не акредитованих – це “не встановлено”? Вважаємо, що в даному випадку необхідність акредитації – це одна з форм цензури влади.

Необхідність акредитації для відвідування засідань виконавчого комітету не підтвердили наші колеги з Хмельницького, Івано-Франківська, Рівного, Житомира та Києва, а також з Національної спілки журналістів України, Незалежної медіа-профспілки України та Асоціації медіа-юристів.

Журналіст НГП залишає за собою право звернутися в правоохоронні органи з вимогою розслідування факту перешкоджання журналістській діяльності.

Дмитро Шеремета.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Вітальку не пустили. Повний п..здець ьа бєпррєдел!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.