В Кам’янці-Подільському виконком перешкоджає роботі журналістів

Кам’янець-Подільський виконавчий комітет міської ради не допустив на своє засідання кореспондента НГП. Керуючий справами Григорій Горшунов аргументував це тим, що для допуску на засідання потрібна акредитація при міській раді. Наш журналіст подав документи на акредитацію, однак вона буде розглянута…в серпні місяці. За словами спеціалістів із загального відділу реєстрація журналістів проводиться на сесії міської ради. Для цього потрібно подати документи за 30 днів до початку засідання.

Хоча ні в регламенті Кам’янець-Подільський міської ради VI скликання, ні в регламенті Виконавчого комітету та виконавчих органів міської ради таких відомостей немає. Єдине, де вказується хоч щось про працівників ЗМІ – це пункт 1.6.Регламенту міськради: “Представники телебачення, радіо і преси повинні бути акредитовані Секретаріатом ради на певний термін або на весь період скликання міської ради. Відмова в акредитації повинна бути вмотивованою. Секретаріат міської ради надає акредитованим представникам засобів масової інформації матеріали, які розповсюджуються серед депутатів.”

Проаналізувавши регламенти міських рад інших регіонів України, ми не знайшли подібного пункту про розгляд акредитації на сесії міськради. Також, в 2 пункті Закону України “Про порядок висвітлення діяльності органів державної  влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації” чітко вказано: “Засоби масової інформації України відповідно до законодавства України  мають  право  висвітлювати всі аспекти діяльності органів державної  влади  та  органів  місцевого  самоврядування.   Органи державної  влади  та  органи  місцевого самоврядування зобов’язані надавати засобам масової  інформації  повну  інформацію  про  свою
діяльність  через відповідні інформаційні служби органів державної влади   та   органів   місцевого   самоврядування,   забезпечувати журналістам вільний  доступ  до неї,  крім випадків,  передбачених
Законом України “Про державну таємницю”
.

На виконавчому комітеті Кам’янець-Подільський міської ради 12 червня не розглядалися питання з грифом “Державна таємниця”.

На захист НГП виступила також Незалежна медіа-профспілка України, де заявили, що для відвідування засідання виконавчого комітету не потрібна акредитація, достатньо лише редакційного посвідчення журналіста.

Дмитро Вагін, юрист Асоціації медіа-юристів також зазначив, що, якщо в регламенті не прописано чітко порядок акредитації, то її проходити не потрібно. “Будь який орган державної влади може щось вимагати лише в тому випадку, коли це чітко прописано у внутрішніх положеннях та чинному законодавстві”, –  повідомив юрист.

Ось як прокоментувала дану ситуацію Тетяна Котюжинська, головний юрисконсульт Національної спілки журналістів України:

“Акредитація – це дозволяюча процедура, а не забороняюча. Тому ви можете мати постійну або тимчасову акредитацію, але разом з тим, якщо є редакційне посвідчення, то вас можуть не пустити лише в тому випадку, коли немає вільних місць. А так – зобов’язані допустити”.

“Озброївшись” цими порадами, ми звернулися до директора департаменту правового супроводу та контролю міськради Олега Мєлєкєсцева. Він пообіцяв протягом дня прокоментувати, яким чином журналістів акредитовують в міській раді, та чи потрібна ця акредитація при виконкомі.

Дмитро Шеремета.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

 1. Це дійсно може бути тільки в К.Подільсьому!
  Владі! Ви дочекаєтесь,коли у молодих, розумних, енергійних бичків(автор) виростуть роги. Ви тоді будете благати прийдіть,напишіть правду! Будьте мудрими, щоб не було пізно! Бо вибори в місцеві ради не за горами!

  • отим кореспондентом від НГП є гамнюк , який до журналістики немає ніякого відношення. Пише тільки брехню , постійно перекручує факти , грає у крутизну.Гидко та прикро шо такіє в штаті НГП . Придивіться …

   • факти, факти? Інакше це така сама моя правда, як і “Ігорь землянин гамнюк, який до виду гомосапіенс немає ніякого відношення. Просто має стільки ж кінцівок, постійно вийо. Гидко та прикро, що таких земля носить. Земляни придивіться.” (с) Щиро ваш , exDeX

 2. Значна частина журналістів повинні писати те,що бачать . Йти старатись тільки до фактажу,це правда. Але є певна частина журналістів-лизальщиків, звісно кому і що вони лижуть.За гнилий бутерброд на так званому фуршеті, вони в крайньому випадку брехні або не перевіреної інформації не напишуть, добре перевірють! Частина писак, а не журналістів, за сто чи 200 грам навіть смаги, 5-денної давності холодцю, після якого не злазять із унітазу, пишуть де завгодно , кому завгодно і що завгодно. Це звісно стосується периферійних газет, типу “Прибузька зоря” в Хмельницькому районі, там де людям вже остогидла маленька брехня, яка переростає у велику, приправлену самогоном та салом. Такі газети тримають засновники різного роду держи-морди, різного роду влада, прикормлюючи горе-журналістів -“прохффесіоналів! Стидно за таких, бо вони підривають імідж,довіру до тих, хто любить цю професію, хто дорожить нею.Ці перевертні, іначе їх не назвеш, бо вони при любій владі брешуть, лягають інколи на дно, заливають свій професіоналіз оковитою, і ще більше деформують свої професійні мозгові клітини, думаючи що у них вони прогресують, інші взагалі бездарі- переписують свої студентські конспекти у газеті.Не дай Бог влада подивиться на них лівим оком, вони ладні залізсти ій не не тільки в рот, а і в анус, достаючи звідти говно та викладають його на шпальти газет. Бездарні ригоносці, пятикопієчники, вони ніколи не дивляться на себе зі сторони або через дзеркало, бо дійсно бояться. Якщо держи-морди навіть дадуть таким червонця, вони безсоромно оббілять навіть чорного рогоносця, якими є і вони самі!. Тільки народ у нас ще той, вони із своїх податків(Прибузька Зоря) терпеливо через своїх сільських держиморд тримають цих ригоносців нібито “справдливих” ідей, які вони стараються начепити чи положити в наші мізги. Для Хмельницьких ригоналів це було дуже вигідно, вигідність ця і продовжується.

  Що стосуєть так званих “Подільських Вістей” то там є за що поборотись-ось це факти, ось це правда за бабло!Тут стоїть відтягнути час,щоб добре підготовитись і до виборів, і до судових тяжб. Лічман “відасть” газету, як рак свисне.

 3. Бо те що вони там рішають на вуха не налазить. Нещодавно ВСЮ землю (10 соток) в приватному будинку по Огієнка, де мешкають 4 співвласники виділили одному із них… правда за рішенням суду ( куди решту співвласників навіть не запросили)… Хтось знає як можна допомогти цим людям?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.