Хмельницькі перевізники вимагають підняти вартість проїзду у маршрутках до 3,5 гривень.
Про це сьогодні йшлося на громадських слуханнях в обласному центрі.
Вартість проїзду у маршрутці пропонують визначити у розвірі 3,5 гривень, автобусі великої пасажиромісткості – 3 гривні. Ось такі нові тарифи сьогодні висунули міські перевізники. Влада ж схиляється до менш витратної ціни – 3 та 2, 5 грн, відповідно.
Головною причиною такого різкого підняття цін на проїзд у громадському транспорті перевізники називають чимале подорожчання паливно-мастильних матеріалів.
«Взагалі собівартість перевезення одного пасажира у автобусі становить 4 гривні. Щодня кожен автобус заправляється паливом на 1700 гривень. То порахуйте, скільки треба перевезти людей, щоб хоч щось заробити. Це при тому, що бензин подорожчав чи не в два рази», – сказав приватний перевізник, власник автобусів на маршрутах №№ 12, 21 та 22 Олександр Мішин.
Інший власник маршрутів Петро Стецюк наголошував, що всі приватні перевізники також вирахували тариф і зупинились на 3,5 гривень.
«За моєї пам’яті пально-мастильні матеріали так різко ніколи не дорожчали. Тому підняття вартості проїзду у маршрутках на гривню, а не на 50 копійок хоч якось перекриє витрати на заправку та обслуговування автомобіля», – вважає він.
Представники влади переконані, що тарифи на перевезення потрібно піднімати, бо завтра на маршрути не вийде жоден транспорт. Проте їхня думка дещо відрізняється від приватників.
За словами начальника управління транспорту та зв’язку Петра Кузьміна, проїзд у маршрутках повинен коштувати 3 гривні, а у автобусі – 2,5 гривні. З ним згоден і директор ХКП «Електротранс» Віктор Паламарчук.
«В умовах різкого збільшення на паливо та мастильні матеріали не підняти ціну ми не можемо, бо й так працюємо собі практично у збиток. Взагалі, реальна ціна перевезення одного пасажира у тролейбусі коштує 1,95 гривень, ми пропонуємо встановити хоча б 1, 50. А щодо маршруток та автобусів, то робити розрахунки від мінімальної потреби громадян», – зауважив пан Паламарчук.
[f4PctblCxQY]
Всі пропозиції, які звучали на слуханнях будуть враховані та передані на розгляд у департамент економіки, після розрахунку міських економістів, тарифи винесуть на розгляд сесії міської ради. Останню крапку у цьому питанні мають поставити депутати.
Підвищення вартості проїзду у транспорті активно обговорюють хмельничани. Їхні думки дещо розходяться. Одні – за, інші – проти.
«Якщо вони піднімають тарифи, то мають бути відповідні умови для перевезення. Якщо я заплатив за проїзд, то маю сидіти, а не тиснутися між людьми у салоні. Проти нічого не маю, але нехай депутати та влада переглянуть стан маршруток та автобусів, та дадуть їм відповідну оцінку», – каже хмельничанин Олександр Камінський.
А от Ірина Лутюк розповідає, що за день їздить на маршрутках по кілька разів, тому подорожчання вартості добряче відіб’ється на її гаманці.
«Я отримаю мінімальну зарплату, в місяць витрачаю на проїзд більше 300 гривень. На життя та власні потреби лишається зовсім мало. Тому я проти підвищення вартості проїзду, адже тоді зарплати взагалі не лишиться», – розповідає хмельничанка Ірина.
Довідка НГП. У Хмельницькому діє 41 автобусний маршрут загального користування в режимі маршрутного таксі, на яких працює 351 транспортний засіб.
Схожі матеріали:
- Тарифний удар
- У Хмельницькому проїзд у громадському транспорті зросте на 1 гривню
- 3 28 грудня у Хмельницькому запускають нічні тролейбуси за тарифом 6 гривень
- Хмельницька влада вже хоче підняти проїзд у тролейбусах
- Депутати Хмельницької міськради через сесію знизили вартість проїзду у маршрутках і автобусах