На Хмельниччині стартувала акція «Збережи довкілля»

З ініціативи Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації, гіпермаркету «Епіцентр К» на Хмельниччині стартувала та триває акція «Збережи довкілля».

Метою зазначеної акції – є безкоштовний збір від населення відпрацьованих батарейок.

У наш час батарейки та інші елементи живлення широко використовують як джерела електроенергії. Вони забезпечують роботу годинників, телефонів, ноутбуків, радіоприймачів, ліхтариків та інших приладів які є у щоденному використанні кожної людини. Проте, якими б зручними вони не були, з погляду на мобільність, вони не можуть працювати вічно.

Очевидним є той факт, що викидати використану батарейку у сміття небезпечно, зберігати її вдома теж. При потраплянні у навколишнє середовище відбувається процес руйнації зовнішньої оболонки батарейки, небезпечні речовини при цьому потрапляють у ґрунт, ґрунтові води та річки, а з урахуванням того, що сміття ще й спалюють, то усі токсичні речовини потрапляють ще й в атмосферу. Зазначені процеси пояснюють виникнення у суспільства низки тяжких хвороб, які напряму залежать від чистоти навколишнього природного середовища. Токсичні речовини, що виділяються під час руйнації використаних батарейок здатні накопичуватися в організмі людини та отруювати його зсередини.

За даними фахівців, одна пальчикова батарейка може забруднити 20 квадратних метрів ґрунту, який у продовж 50 років буде не придатний для ведення сільського господарства, або ж 400 літрів води.

Найбільш дієвим засобом мінімізації чи навіть ліквідації згубного впливу батарейок на середовище – це їх утилізація. Цей процес не тільки зменшує кількість хімікатів, які викидаються кожного року у навколишнє середовище, а й робить можливим їх повторне використання. До прикладу для промисловців відпрацьовані батарейки – це сировина з високим рівнем концентрації цінних елементів – кольорових металів та мінералів.

Активно до акції «Збережи довкілля» долучилась Ізяславська райдержадміністрація та учні навчальних закладів району. З Ізяславщини до Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації працівниками райдержадміністрації доставлена перша партія відпрацьованих джерел живлення вагою понад 50 кілограмів.
Школярі Ізяславщини встановили саморобні (із пластикових пляшок та картонних коробок) контейнери для збору відпрацьованих елементів живлення у всіх навчально-виховних закладах району. З моменту проведення акції, лише за місяць, вихованцями закладів освіти і науки, культури та мистецтв району зібрано понад п’ять тисяч відпрацьованих пристроїв живлення. Таким чином, зібравши таку кількість батарейок, учні попередили забруднення більше 100 тисяч квадратних метрів ґрунту та 2 тисяч кубічних метрів води.

Департаментом екології та природних ресурсів Хмельницької облдержадміністрації передано до гіпермаркету «Епіцентр К» партію використаних джерел енергії для подальшої передачі їх на утилізацію спеціалізованим підприємствам.

Департамент екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації висловлює вдячність відділам освіти, молоді та спорту і житлово-комунального господарства та будівництва Ізяславської райдержадміністрації за підтримку, організацію та активну участь в акції та сподівається на подальшу співпрацю всіх небайдужих громадян населених пунктів Хмельниччини.

Збирайте відпрацьовані батарейки та інші використані елементи живлення окремо від побутових відходів та здавайте їх в спеціально відведені для цього місця. На сьогодні точки прийому вже встановлено у приміщеннях Хмельницької обласної державної адміністрації (м. Хмельницький, майдан Незалежності, Будинок рад); Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації (м. Хмельницький, вул. І.Франка 2/2); Ізяславської (м. Ізяслав, вул. Незалежності, 2), Кам’янець-Подільської (м. Кам’янець-Подільський, вул. Троїцька, 4), Ярмолинецької (смт. Ярмолинці, пл. 600-річчя Ярмолинець) райдержадміністрацій; Гіпермаркетів «Епіцентр К» у місті Хмельницькому (вул. Зарічанська, 11/4) та у місті Кам’янець-Подільський (вул. Троїцька, 4).

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Один коментар

  1. Странная информация, в г.Хмельницкий эта акция идет уже 4-й месяц!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.