Прокурор Гунько і захисник потерпілих Крушельницьких у судовій залі відкликали свої клопотання щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченому Дмитру Червонюку із особистого зобов’язання на тримання під вартою.
Це відбулося сьогодні у апеляційному суді Хмельницької області.
Така відмова народилася після щиросердечного каяття Червонюка, який повністю визнав себе винним у скоєному смертельному ДТП. До цього обвинувачений визнавав свою причетність лише частково.
“Я повністю визнаю свою вину. Я визнаю, що вбив вашого хлопчика… Пробачте”, – звернувся він до матері загиблого Олега Крушельницького.
Разом з тим, Червонюк підтвердив, що хотів зробити другий закордонний паспорт. Але від цієї ідеї його відбив адвокат Павло Луцюк.
“Я був на лікуванні у Києві, і хотів зробити собі другий, уже біометричний закордонний паспорт. Всі роблять паспорти і я захотів… Не знав, що мені не можна. Наступного дня, коли подав документи на виготовлення паспорту, передзвонив своєму адвокату. Той мене відмовив. Тоді я написав заяву на відмову”, – сказав він.
“Я сказав підзахисному: “Ти краще не дражни нікого, піди й напиши заяву, що зараз не бажаєш отримувати закордонний паспорт”, – додав адвокат Луцюк.
Крім цього, Червонюк звернувся до колегії суддів із заявою про відкликання апеляційної скарги свого захисту, в якій ішлося про його виправдання і не винуватість.
Нагадаємо, що підставою для клопотання потерпілої сторони і прокурора став факт звернення Червонюком до органів державної міграційної служби про отримання другого закордонного паспорту. За твердженням позивачів, Дмитро Червонюк мав намір виїхати за кородон та уникнути реального покарання.
Довідка НГП. 10 лютого цього року обвинуваченого у справі ДТП Дмитра Червонюка вироком Хмельницького міськрайонного суду відпустили з залу суду.
Відповідно до вироку, звинувачений Червонюк порушив 12.3 та 12.4 пункти ПДР та частину 2 статті 286 ККУ, що передбачає позбавлення волі на строк 4 роки. Проте статтею 75 ККУ до нього застосовано іспитовий термін строком на один рік.
Крім того Дмитра Червонюка позбавлено права керування автомобілем строком на 3 роки.
Батьки загиблого Олега Крушельницького подаватимуть апеляцію до Апеляційного суду Хмельницької області. Для цього у них є термін у 30 днів.
7 січня на судових дебатах представник державного обвинувача, прокурор Віталій Пронозюк вимагав у судді Хмельницького міськрайонного суду Світлани Дручкової призначити покарання для обвинуваченого Дмитра Червонюка 7 років в’язниці.
У Хмельницькому 20 серпня близько 23.30 на вулиці Рибалка, біля зупинки громадського транспорту “Оазис”, 19-річний місцевий житель, керуючи автомобілем “Toyota”, не впорався з керуванням та скоїв наїзд на пішохода, 26-річного місцевого жителя. Останній в результаті ДТП отримав тілесні ушкодження, від яких помер на місці події.
Прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч.2 ст.286 КК України (порушення правил дорожнього руху, що спричинило смерть потерпілого).
Дмитро Червонюк, який перебував за кермом автомобіля “Toyota”, є сином депутата Хмельницької обласної ради шостого скликання, президента Асоціації приватних підприємців “Едельвейс” Галини Червонюк і депутата Хмельницької обласної ради п’ятого скликання, власника Рівненського льонокомбінату Олега Червонюка.
Схожі матеріали:
- На Хмельниччині в результаті лобового зіткнення легковика з вантажівкою загинуло молоде подружжя
- На Хмельниччині у жахливій автомобільній аварії загинув 7-річний хлопчик, ще одна дитина важко травмувалась (оновлено)
- Злетів у кювет та перекинувся: на Хмельниччині у ДТП загинув 51-річний водій легковика
- У ДТП на Хмельниччині постраждала 7-річна дівчинка
- У Хмельницькому розшукують свідків смертельної ДТП