Хмельницьких мародерів затримала самооборона на розкопках законсервованої ракетної шахти

На Хмельниччині неподалік райцентру Ярмолинці шукачі металу розкопали законсервовану ракетну шахту (вісім одиниць важкої техніки, розкопана ракетна шахта та випотрошені бетонні контейнери), всередині якої, окрім сотні тонн міді та сталі, є залишки токсичного ракетного палива.

Як повідомляють “Подробиці”, мародерів затримав загін народної самооборони і передав місцевій міліції. А небезпечний об’єкт взялися охороняти. Проте впродовж двох днів на місце надзвичайної події крім екологів ніхто з контролюючих органів так і не з’явився.

Самооборонівці ж переконані: розриття об’єкту часів “холодної війни” обернеться екологічним лихом. Мародери дістались могильника з ракетним паливом. З шахти зникли металеві контейнери. Довкола провали і діри, крізь які видно підземні ходи. Куди ведуть лабіринти та скільки приховують небезпек – невідомо.

“По-перше, на території об’єктів природоохоронного фонду будь-яка господарська діяльність без відповідного рішення заборонена. Тут питання не тільки в деревах, тут в самому розритті питання – цього, як мінімум робити не можна. Як максимум – напевно катастрофа”, – вважає головний спеціаліст відділу контролю екологічної інспекції Хмельницької області Олександр Оцишин.

Наразі небезпечну зону зі зброєю в руках пильнує лише загін самооборони. Кажуть, спустити справу на гальмах – не дадуть. Адже за останні два роки – це вже шоста розкопана ракетна шахта в районі. Втім і досі за це нікого не покарали.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.