Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

Що залишилося від губернаторів. Хмельниччина: штиль з перервою на “помаранчевий” шторм

Опубліковано: 06.03.2014 наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter
Хмельницька ОДА. Фото wikimapia.org

Хмельницька ОДА. Фото wikimapia.org

Майже всі дев’яності Хмельницьку область очолював один чоловік. А з 2004 до 2007 років біля керма Хмельницької ОДА встигли побувати шість чиновників.

Євген Гусельников. Фото vsevesti.com

Євген Гусельников. Фото vsevesti.com

ЄВГЕН Гусельников. З тих пір, як в 1969 році цей уродженець Іркутської області був призначений головним інженером Кам’янець- Подільського приладобудівного заводу, власну кар’єру він робив у партгоспактиві Хмельницької області. Пропрацювавши довгі роки в місцевому обкомі компартії, в 1991 р. Гусельников вже обіймав посаду голови облради і крісло керівника облвиконкому. У березні 1992 року був призначений представником президента в області, а в 1994 р. переміг на прямих виборах голови облради і керував Хмельниччиною протягом ще чотирьох років. Тому не дивно, що в 90-х у Гусельникова сформувався своєрідний культ особистості, що супроводжувалося жорстким стилем управління підлеглими і неприкритої соціальною демагогією на зустрічах з виборцями. Однак у вересні 1998 року Леонід Кучма таки звільнив Гусельникова, і не просто так, а з формулюванням « за серйозні недоліки в роботі». Після цього екс -губернатор зійшов з політичної сцени.

Віктор Лундишев. Фото bpart.kiev.ua

Віктор Лундишев. Фото bpart.kiev.ua

 

ВІКТОР ЛУНДИШЕВ. Займав пост губернатора в 1998-2004 роках, а до цього був одним з найближчих помічників Гусельникова, починаючи з спільної роботи в облвиконкомі. Правда, в 1996 році між Лундишева і його шефом пробігла чорна кішка, тому Віктор Миколайович був змушений на два роки піти з «білого дому» і очолював підприємство «Хмельницькбудзамовник». Лундишев в’їхав в ОДА на білому коні – прямо в губернаторський кабінет. Прекрасний апаратний нюх дозволив йому надовго зберегти вплив як у регіоні, так і в столиці, але перед офіційним стартом президентської кампанії 2004 року він програв кулуарну битву на Банковій і перебрався до свого покровителя Георгію Кірпі в Мінтранс. До слова, завершив активну політичну діяльність Лундишев в «залізничної » партії «Відродження», але без будь-яких позитивних результатів.

Віктор Коцемир. Фото photo.ukrinform.ua

Віктор Коцемир. Фото photo.ukrinform.ua

ВІКТОР КОЦЕМИР. До призначення губернатором Хмельниччини два роки керував Вінниччиною. Вважалося, що Коцемира, як члена Партії регіонів, перевели в Хмельницький для посилення там позицій провладного кандидата на президентських виборах, але з цим завданням він явно не впорався. Однак незважаючи на те, що Коцемир очолював Хмельницьку ОДА всього півроку, хмельничанам він запам’ятався міцною бізнес- хваткою. Торговий центр в центральній частині обласного центру став належати фірмі, комерційним директором якої була дочка Коцемира Оксана. А інша його дочка, Валентина, успішно зайнялася будівельним бізнесом у Хмельницькій області.

Віталій Олуйко. Фото Віталія Тараненка

Віталій Олуйко. Фото Віталія Тараненка

ВІТАЛІЙ ОЛУЙКО. Перший губернатор «помаранчевої» п’ятирічки. Встановив своєрідний національний рекорд – пропрацював на посаді голови ОДА менше тижня в лютому 2005 року. Цей нардеп мав представляти команду спікера Верховної Ради в регіональній владі після обрання президентом Віктора Ющенка, але місцева громада жорстко чинила опір появі в головному кабінеті краю «професійного кучміста» Олуйко, який швидко ретирувався назад до парламенту. Після 2006 року опустився на рівень Хмельницької облради, де очолював фракцію Народного блоку Литвина.

Іван Гладуняк. Фото bpart.kiev.ua

Іван Гладуняк. Фото bpart.kiev.ua

ІВАН ГЛАДУНЯК. До приходу в облдержадміністрацію більше десяти років був популярним мером Нетішина – міста енергетиків Хмельницької АЕС. Пропрацював головою ОДА трохи більше року, після місцевих виборів – 2006 зайняв посаду голови облради, яка дісталася йому як представнику «Нашої України» нелегко – в жорсткій боротьбі з представником БЮТ. Цікаво, що нині Іван Васильович є головою фракції «Батьківщини» воблраді.

Олександр Буханевич. Фото logos.biz.ua

Олександр Буханевич. Фото logos.biz.ua

ОЛЕКСАНДР БУХАНЕВИЧ. Очолював ОДА з липня 2006 року до листопада 2007-го . До призначення на цю посаду керував апаратом ОДА при губернаторі Гладуняка, а ще раніше був секретарем Нетішинського міськради. Як і трійка його попередників , Буханевич просто не встиг зробити нічого суттєвого для регіону. Після позачергових парламентських виборів 2007 року, коли політичні акції керівника секретаріату президента Віктора Балоги стрімко пішли вгору, Банкова знайшла більш вірного намісника. А Буханевич продовжив кар’єру на посаді першого зама керівника Державної податкової адміністрації України.

Іван Гавчук. Фото ye.ua

Іван Гавчук. Фото ye.ua

ІВАН ГАВЧУК. Четвертий «помаранчевий» губернатор. Цей колишній прокурор Хмельницького зобов’язаний своїм призначенням керівником області нардепу від НУНС Михайла Полянчича – близькому соратнику Віктора Балоги. До речі, коли останній створив партію «Єдиний Центр», Гавчук вступив в неї тут же. Намагався грати перші ролі в регіоні замість голови облради Гладуняка, але безуспішно. Після президентських виборів-2010 пішов з політики.

Василь Ядуха. Фото Віталія Тараненка

Василь Ядуха. Фото Віталія Тараненка

ВАСИЛЬ ЯДУХА. Призначення новим головою облдержадміністрації в березні 2010 року колишнього нардепа від ПР нікого не здивувало. Тим більше з політичними закулісними завданнями «біло-блакитний» губернатор успішно справляється, що наочно продемонстрували і місцеві вибори-2010 , і парламентські-2012 . Але в публічній сфері Ядуха прославився на всю країну тим, що постійно продукує скандали. Чого тільки варта його знаменита фраза: « Ця влада від Бога».

Журнал “Коментарі”.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал
Теги: губернатори, Хмельницька ОДА

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Модератор
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Березень 2014
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
« Лют   Кві »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2025 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
48 queries in 0,063 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
            Редакційний телефон: 097-618-67-71
           Адреса: 29000, м. Хмельницький, Грушевського 40 

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

Рішенням №705 Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення від 10.08.2023 року
сайт «Незалежний громадський портал» зареєстровано як ЗМІ, відомості внесено до Реєстру
суб’єктів у сфері медіа та присвоєно ідентифікатор медіа – R40-01167

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!