Заява про тиск на ЗМІ

Міська влада намагається тиснути на незалежне ЗМІ через засновника

 

Міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук намагається тиснути на засновника та видавця «Першої міської» газети Олександра Афанасьєва, аби той втручався у редакційну політику незалежного видання.

Журналісти «Першої міської» газети закликають мера Старокостянтинова припинити всі спроби тиску на незалежний засіб масової інформації, в тому числі і за допомогою засновника.

Колектив редакції газети нагадує міському голові Старокостянтинова, що засновник газети не може впливати на редакційну політику видання і не має жодного стосунку до публікацій у газеті.

«Для більш детального розуміння поняття незалежної преси радимо Миколі Мельничуку ознайомитися із законодавством України, а також принагідно ми залюбки познайомимо міського голову Старокостянтинова з засадами редакційної політики, яких протягом двох років дотримується редакційний колектив та засновник газети «Перша міська». А тиск міського голови можна розцінювати як спонукання засновника «Першої міської» до порушення Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» та ст. 34 Конституції України, а також до порушення засад редакційної політики», – заявляють журналісти.

Нагадаємо, тиск з боку представників місцевої влади на редакцію газети «Перша міська» почався практично одразу після виходу першого номера газети. Адже газета почала об’єктивно висвітлювати події, які відбуваються у місті, чого до того часу не було. Тому чиновники намагались всіляко перешкоджати роботі журналістів газети, зокрема і в грубій формі відмовляючи надавати коментарі та матеріали. Але у «Першій міській» і надалі висвітлювались питання, які хотіли приховати у міській раді, зокрема, і про використання бюджетних коштів.

Наприкінці серпня 2013 року, після виходу у газеті матеріалу про те як міський голова Старокостянтинова у нетверезому стані ображав місцевого жителя розпочався тиск на засновника газети.

До речі, під час цього інциденту у кабінеті міського голови Старокостянтинова були присутні журналісти телеканалу «ICTV» та газети «По-українськи». Тоді міський голова Старокостянтинова втік від журналістів і телекамер. Наступного дня чи не всі видання надрукували матеріали під назвою «П’яний мер Старокостянтинова наїхав на заявника, котрий прийшов до нього на прийом». Вийшов це матеріал і в «Першій міській» газеті.

А 9 вересня 2013 року міська рада направила листа до Старокостянтинівського відділення Красилівської МДПІ з вимогою перевірити підприємця Олександра Афанасьєва. Тому 24 жовтня 2013 року податкова розпочала фактичну перевірку діяльності ФОП Афанасьєва Олександра Вікторовича, пояснивши, що міський голова вимагає знайти у роботі підприємця хоч якісь порушення.

Цікаво, що лист до податкової був за підписом міського голови Старокостянтинова. А ще одним пікантним моментом у  листі міського голови є згадування, що підприємець Афанасьєв є засновником та видавцем «Першої міської» газети. Тобто Микола Мельничук, використовуючи службове становище, спробував таким чином за допомогою податкової натиснути на засновника незалежної газети, яка є непідконтрольна міському голові.

Міський голова та інші представники муніципалітету неодноразово намагалися тиснути на підприємця, який займається виданням незалежної газети. Але їм це не вдавалося зробити.

До речі, в вересні 2013 року Старокостянтинівська міська рада подала позов до суду на газету «Перша міська» з вимогою спростувати інформацію про вакантні махінації, яка була опублікована в газеті. В цій публікації йшлось про те, що міська рада в одному номері комунальної газети оголошує про конкурс на заміщення вакантної посади начальника управління і в тому ж номері газети друкує коментар вже призначеного начальника управління. Тобто конкурс про заміщення вакантної посади оголосили просто для галочки. І про це написала «Перша міська». У своєму позові міська влада вимагає, щоб газета «Перша міська» у спростуванні оприлюднила відомості, які не відповідають дійсності і тим самим ввела читачів газети в оману.

Тому журналісти закликають владу вирішувати конфліктні питання тільки в рамках закону, не поширювати неправдиву інформацію на сторінках комунальної газети, вчасно та в повній мірі відповідати на запити про бюджетні кошти, а також припинити тиск на засновника незалежного видання.

 

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Ірина Рожок-Капранова

Ірина Рожок-Капранова

головний редактор "Першої міської" газети, м.Старокостянтинів
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 13

 1. Голосно написано! Гарно! Але перевірку податкової ОДОБРЮЮ!!!!! Навіть за таких підстав “як лист мера”! Вже справді пора навчитись платити податки і нести відповідальність за колектив, який на “господара” працює непокладаючи сил. Ірино, можливо хоч Вам в результаті перевірки запис у трудовій нарешті зроблять))))) Хоча не факт)))

 2. Раджу поцікавитись в інституті медіаправа щодо посади головного редактора на громадських засадах.

  • Ірино, а дописувачі і верстальник??? Мова йшла про ВЕСЬ колектив))))) Я розумію, що Вам на свою пенсію “начхати”.. Але прошу врахувати, що мені, молодій мамі, яка виховує в декреті дитину і якій затримують соціальні виплати все ж таки цікаво… ЧОМУ підприємці не працевлаштовують ОФІЦІЙНО працівників і НЕ СПЛАЧУЮТЬ за це податки!!!!???? Звідки візьметься наповненість бюджету??? “Хтось” працівників не оформляє.. а “хтось” нелегально квартири в оренду здає)))) Ці люди і показують на яких пріорітетах в Старокостянтинові базується “Сила людей”)))))

  • Проведал этот блог (http://ngp-ua.info/2013/11/7954#comment-4739) и почему то не увидел позитивных комментариев))) Таки действительно хорошего эта газетёнка для города не сделала… Кстати, Ирина, Вы напишите сколько сделал Ваш основатель добрых дел))) возможно он открыл детскую площадку или закупил оборудование в местную больницу??? Сколько деревьев высадил и урн по городу расставил??? ЧТО ОН СДЕЛАЛ???? Или он думает оклеветав мера прорвется в первые ряды на выборах и наконец то купит себе машину)))) Какая цель газеты??? Стать градоначальником и быть ничем не лучше предыдущих???)))

 3. Клоун цирком захопився!!))))) Це тому аватар такий жахливий???? Засновника податкова до цирку загнала))))))??????Зазвичай фото багато про що говорить))) Якщо людина хоче бути клоуном мабуть їй подобаються чуже життя, чужий одяг, чужі дипломи, чужі посади, чужі автомобілі))))http://vk.com/id7358140 Хто ти клоун??? Відкрий своє личико)))

 4. Надо понимать редакционная политика это всетаки секрет, так как нас, читателей и тех к кому аппелируете, вы с ней упорно познакомить не желаете а только “принагидно” и только мельничука… интересный фокус, это вы секретничаете или всеже хозяин на столько “не вмешиваеться” я конечно понимаю что сей документ сейчас спешно формулируется и пишется и очевидно что раньше его небыло. Но это же очередная лож. Ваша ира лож пусть даже вам кто то и очки розовые при этом на глаза натянул с шорами по бокам и рупор вручил лгать и подписываться под брехней вам приходиться.

  • Якби документ був підготовлений завчасно, то мабуть редактор взяла б його на засідання комісії)) І продемонструвала його наочно всім))))) А так як завжди голосні балачки і ніякої користі ніяких реальних дій)))) Люди які не бояться нічого не кричать про утиски)))) Гарний хід))) Ірино, ти здається ще у вересні хотіла подавати статтю про утиски редактора засновником))) Невже так швидко концепції змінюються?????

 5. В своєму оці побачити щіпку (бревно) як відомо важкувато. А концепція я так розумію змінюється залежно ві конюктури ринку. І швидше за все тут справа навіть не в трудовлаштуванні колективу редакції. Мабудь засновник не тільки не оподатковує прибутки а й бере гроші з замовників не ставлячи до відома редактора про це. Всім змі треба якось виживати і вони не брезгують у цій справі джинсою, але цей випадок унікальний редактор або на стільки далекий від реальнго розкладу або ж свідомо включає дурника. Скільки ж коштує засновнику такий легкоманіпульований редактор? Думаю ой як не дешево. А замовникам ще дороще.

 6. Сумно, що коментарі всі тут пише лише одна людина. І ця людина явно має упередження до засновника газети. Тому Оленко! Раджу не переходити на особисте,бо це далеко не стосується податкової. Та й ти сама,сонечко, знаєш))))
  А щодо редакційної політики, то всі охочі можуть з нею ознайомитись у редакції “Першої міської”

  • Кому ж як не Вам, Ірино, судити про особисте))))))

  • Одна людина??? Це вже камінь в мій город… за свої слова відповідаю інших підтримую. Але це вже занадто Ірина.. попустіться так брехати або ж зніміть окуляри і роздивіться навколо

   • Володимире, Ви не ображайтеся на Ірину… вона завжди наголошувала, що рахувати не вміє)) Тому і не полюбляла ходити і збирати гроші за рекламу в газеті)))) + чи – 5 коментарів це ж не так й багато)))))

  • Впевнений, що скоро на даний ресурс підтягнуться дописувачі. Просто ресурс поки-що не “розкручений”.

   Як роботодавець Олександр себе дескредитував. Пропоную поспілкуватися з тими людьми, які працювали на Олександра. Тільки не займайтесь самообманом. Наскільки відомо, справу з ним вони більше мати не хочуть.
   На жаль, Олександр паразитує і маніпулює, тому У Вас все попереду (:
   Особисто Ви, Ірино, заслуговуєте поваги за Вашу професійність та щирість. Ви журналіст рівня тих незалежних громадських ЗМІ, які останнім часом все більше транслюються в Інтернеті. Громаді Старокостянтинова просто пощастило, що Ви працюєте в нашому місті. Не знаю, де Ви працювали раніше, але “закалка” відчувається.
   На жаль, Сашко залишається на своїй хвилі…

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.