“Хотєлка” еменесників не пройшла. Поки що

Привабливий хмельницький пляж

Привабливий хмельницький пляж

Комунальна газета Хмельницької міськради Проскурів на початку жовтня наробила шуму, оприлюднивши перелік земельних ділянок, які потребують зміни функціонально-правового призначення. Серед них ласою виглядала земельна ділянка площею 2,2 гектари на вулиці Маршала Рибалки (у районі міського пляжу та прилеглої до нього території). У повідомленні зазначалося, що цій ділянці пропонується змінити цільове призначення “частково із зони об’єктів природо-заповідного фонду на зону багатоквартирної житлової та громадської забудови”. 

проскурів

Дізнавшись про це обласний осередок Всеукраїнської екологічної ліги розповсюдив заяву, в якій наголошувалося на привласненні спільної власності громади.

— У серпні цього року влада озвучила наміри забудувати пляж. Тоді більшість із опитаних жителів міста висловились однозначно — пляжу бути, а високопосадовці міста запевнили, що забудови пляжу не буде. Ми сподіваємось, що шквал ваших відгуків на такі наміри влади зупинять ще один зухвалий намір нажитись за наш рахунок, як це було у кінці 90-х років. Тоді хмельничани своїми протестами не дали на цьому ж пляжі збудувати чергову АЗС, в парку Шевченка розмістити приватний гольф-клуб, а в нинішньому парку “Заріччя” гаражний масив “Зоряний”, — зазначається у заяві екологів.

З офіційних джерел вдалося отримати інформацію, що сміливцем, котрий поклав око на облюбовану місцину неподалік від хмельницького пляжу, є… Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Хмельницькій області. Головний еменесник Борис Болібрух письмово попросив у мерії видати дозвіл на розроблення проекту земеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 2,3 га на вул. Рибалка, 1/3. На що одержав толерантного “ляпаса” від заступника міського голови Івана Прокопця, мовляв, вгамуйте апетити — зазначена ділянка знаходиться у зоні природо-заповідного фонду, а тому будівництво житлових будинків заборонене. Більше того, ділянка, в яку так вперся Болібрух, може перейти у категорію земель для резервування, оскільки Генеральним планом Хмельницького передбачене будівництво дороги, яка має з’єднати вулицю Рибалка з вулицею Західно-Окружною.

прокопець-відповів-МНС

Таке ж твердження у коментарі “Незалежному громадському порталу” висловив міський голова Сергій Мельник. “Управління МНС в області звернулося з відповідним листом. Однак, згідно з генпланом, на тому місці має бути дорога. Зараз там розташовані людські городи. Виходить, що еменесикам хтось намалював карту, не беручи до уваги Генеральний план Хмельницького. На мою думку, з мухи зробили слона. Це не стосується пляжу, щоправда, й тут є достатньо “доброзичливців”, — наголосив градоначальник.

Хмельницький мер дещо вніс ясність, що ж насправді мав на увазі пан Болібрух. На сьогодні хмельницький пляж представлений тимчасовою архітектурною формою — кафе “Малібу”, яке належить місцевому бізнесмену Віктору Вікарчуку. Практично на одній лінії із “Малібу” розкинулися дерева і чагарники, які опираються у “людські городи”, про які казав Мельник. Це гіпотетично може бути тими 2,3 гектарами, які вибиває обласне МНС.

У міському управлінні земельних ресурсів та земельної реформи з цього приводу видали цікавий факт. “За адресою вулиця Рибалка, 1/3 землі на кадастрову карту не нанесено”, — сказав начальник Сергій Самишкін. Для орієнтації назвав найближчу будівлю — незавершений скляний об’єкт, що розташований на вулиці Рибалка, 1/1.

Rubalka1-1

Ми здійснили вилазку у ці привабливі місця. З’ясувалося, що територія біля “Малібу”, яка частково обсаджена деревами і катастрофічно запущена чагарниками у людський зріст, цілком реально може перетворитися на мрію будь-якого рятувальника. Чи того, хто за ними прикривається.

пляж2

пляж3

пляж4

Місцина для забудови біля річки Південний Буг має всі плюси, але один великий мінус — законодавство за збереження 100-метрової прибережної захисної смуги, де будівництву зась.

Крім цього, громадські активісти і деякі депутати міської ради виступають за швидке юридичне оформлення “Молодіжного парку” — тих дерев, що розкинулися вздовж хмельницького пляжу.

“Я прихильник створення у тому місці молодіжного парку.  На засіданні комісії з гуманітарних питань на противагу можливій зміні цільового призначення із зеленої зони на житлову забудову, запропонував доручити відповідним структурам готувати землевпорядну документацію на “Молодіжний парк” на вулиці Рибалка в районі міського пляжу. Комісія підтримала одностайно. Доручення дали від комісії. Попереду громадське обговорення. Тут вже свою позицію і активність мають сказати хмельничани”, — пояснив депутат-свободівець Олександр Симчишин.

… На сесію Хмельницької міської ради, що відбудеться 30 жовтня, виноситься питання про проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час оновлення Генерального плану Хмельницького та коригування плану зонування території Хмельницького.

проект-рішення

додаток-до-рішення

Серед переліку земель і знайомих 2,2 гектари на вулиці Маршала Рибалки (у районі міського пляжу та прилеглої до нього території). Натомість юристи міськради вже знайшли правову безграмотність.

“В даному випадку необхідне рішення Хмельницької міської ради про затвердження змін до генерального плану міста та плану зонування, а не оновлення та коригування. Чинним законодавством не передбачено таке поняття як коригування плану зонування території”, — йдеться в експертизі проекту рішення, проведеної заступником завідуючої юридичним відділом А.Крамар.

Таким чином, проект рішення, який між собою протирічить, створює підґрунтя для подальших маніпуляцій в межах пляжу. Виграють від цього лише еменесники або ті, хто за ними стоять.

Теги: , , , ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 5

    • в Хмельницькому виночиться 300-350 земельних питань на сесію, без аукціону

      • розберись, що таке аукціон, а тоді пиши свій брєд брехливий! ця тупізна вже дістала!

  1. що 111, що Вітя гонять брєд.

  2. Не трогайте пляж!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.