Красилівська регіональна влада – 2: встановлення справедливості чи помста опоненту?

Виключення з Партії Регіонів на VІ партійній конференції 28 вересня 2013 р. одних із фундаторів Красилівської районної організації В. Ходака та В. Снігура, стало до певної міри приголомшливою подією. Якщо ситуацію з колишнім завідуючим відділу освіти якось іще можна спробувати раціонально пояснити, то позбавлення партійного квитка голови районної ради є винятково демонстрацією нової якості регіональної політики.

У цьому сенсі заскочена новина є не такою вже й неочікуваною. Вона лише наочно демонструє те, що боротьба за лідерство наявних у регіоні команд дійшла чергового етапного моменту. І пов’язаний він із одноосібним домінуванням над ситуацією чинного голови районної державної адміністрації П. Арсенюка.

Петро Арсенюк. Фото Віталія Тараненка

Петро Арсенюк. Фото Віталія Тараненка

За час, що минув після конференції, небайдужими красилівчанами, а також групами підтримки обох керівників, було висловлено чимало суджень з цього приводу, які кардинально різнилися між собою. Надмірна активність має своє пояснення.

Усім зрозуміло, що за сучасної моделі побудови системи влади виключення із владної партії, як і в радянські часи, матиме подальші наслідки. У випадку із В. Снігуром – це уже відбулося. Він позбувся посади ще півроку тому. Відтак на черзі голова районної ради В. Ходак.

Що ж змусило піти на загострення ситуації ініціаторам виключення із лав партії своїх колишніх колег? Які існують підстави для такого кроку? Де слід шукати витоки конфлікту? Власне, що буде далі? Це далеко не повний перелік питань, на які сьогодні шукають відповіді красилівчани. Спробуємо відповісти на них і ми.

За що?

Формальною підставою позбавлення партійних квитків стало звинувачення В. Ходака та В. Снігура у систематичному порушенні вимог ст. 4.2. статуту партії, яка передбачає суворе покарання за „дискредитацію високого звання члена Партії регіонів та вчинення дій, несумісних із подальшим перебуванням у лавах партії”.

Оскільки конференція відбувалася практично у закритому режимі, то нам важко оцінити предметні звинувачення, висловлені на адресу фундаторів партії. Якщо ж довіритись офіційному роз’ясненню заступника голови Хмельницької обласної організації Партії регіонів М. Войтюка, то основна проблема полягає у порушенні „монолітності партійних рядів” та „подвійній колабораціоністській позиції”.

Намагання журналістів більш детально з’ясувати прояви того та іншого, позитивного результату не дали. Михайло Дмитрович був надто лаконічним, коментуючи дану ситуацію: „Я зараз дуже зайнятий. Дайте мені свій номер телефону, і вам хтось зателефонує з Красилова”. За зізнанням журналістів, відповіді немає й донині.

Наразі нічого нового не додають до розуміння ситуації численні коментарі прихильників „командної єдності”. Висловлені ними на форумах сентенції можна звести до одного: „Або ти з нами, або ДО ПОБАЧЕННЯ”. Це – буквально. Дарма, що йдеться про голову самоврядного органу.

Дивно, але не проливає світла на сутність природу „зрадництва” сам В. Ходак. Це при тому, що він особисто був присутнім на конференції під час розгляду персонального питання.

Зліва направо: Василь Ходак і Петро Арсенюк. Фото з сайту Красилівської райдержадміністрації

Зліва направо: Василь Ходак і Петро Арсенюк. Фото з сайту Красилівської райдержадміністрації

Очевидно, говорилося, як кажуть філософи, „все взагалі та по загалям”. Василь Іванович в очікуванні витягу із протоколу конференції, в якому має бути зазначена причина. Прогнозуємо, що він буде розчарований, отримавши його на руки, бо нічого нового для себе не виявить. Причина ж бо полягає у зовсім іншому. Про це всі знають, але про це усі мовчать.

Витоки

У зв’язку з цим нагадаємо, що природа конфлікту красилівської регіональної влади криється далеко не в порушенні „монолітності” партійних рядів та проявах „колабораціонізму”. Йдеться про конкуренцію певних груп за лідерство та відповідні впливи на важливі процеси життя району. При цьому колір партійних прапорів має похідне значення.

Після нетривалої рівноваги, яка дозволила доволі успішно провести місцеві вибори, наступив період перших серйозних випробувань, пов’язаний з парламентською виборчою кампанією 2010 р. Цей рубіж не вдалося пройти без втрат. Кожна команда „вболівала” за „свого” кандидата, що до певної міри сприяло вибороти перемогу представникові ВО „Свобода” І. Сабію. За очевидний провал мав хтось відповідати. Відтак замість домовитися, почався пошук винного.

Ці події в часі наклалися на „земельну епопею”, сутність якої полягала в тому, що районна рада відмовилася затверджувати грошову оцінку земельних ділянок сільськогосподарського призначення в тисячі гектарів для осіб, котрі отримали дозвіл на розробку відповідної документації на підставі розпоряджень голови РДА.

В результаті це до краю загострило загальну ситуацію та вочевидь міжособистісні відносини обох керівників. Кульмінацією цього етапу стало внесення до порядку денного сесії районної ради питання щодо висловлення недовіри голові районної державної адміністрації. Питання провалилося, не в останню чергу завдяки проявленій нерішучості В. Ходака, причини якої відомі лише йому.

Для П. Арсенюка це був надзвичайно непростий період. Але за досить короткий час він зумів не лише опанувати ситуацію, але й цілковито взяти її під власний контроль. Можливо, з плином часу, Петро Іванович поділиться інформацією скільки і яких зусиль це йому коштувало і в чому полягає позитивний досвід „кризового менеджменту”.

Першим „пішов” з посади завідуючий районним відділом освіти В. Снігур. В додаток до цього написав заяву про вихід із депутатів районної ради, куди він був обраний за списком Партії регіонів. Новим керівником фракції став перший заступник голови райдержадміністрації. Паралельно відбувалися кадрові призначення в апараті районної державної адміністрації, які, за зізнанням самих співробітників, засвідчували повне порозуміння та взаємодію з обласним керівництвом.

Отже, П. Арсенюк отримав можливість прямо чи опосередковано впливати на усі значимі процеси в районі та реалізовувати будь-які рішення. Здавалося б, усі проблеми вичерпані. Але партійна конференція засвідчила, що це не так. Голова районної державної адміністрації вирішив публічно покарати „відступника”.

Першим кроком на цьому шляху й стало виключення В. Ходака із членів партії.

Що далі?

Рішення партійної конференції об’єктивно поставило на порядок денний питання щодо подальшого перебування на посаді голови районної ради. Це зрозуміло усім. Справді, як людина, яка „дискредитувала високе звання члена Партії регіонів” може очолювати самоврядний орган, більшість в якому належить репрезентантам цієї ж політичної сили.

Однак районна рада – це все ж таки не партія. Наявні підстави позбавлення посади голови ради чітко прописані у чинному законодавстві. Тому зрозуміло, йдучи на такий крок, П. Арсенюк повинен мати готовий план дій на завтра, який би враховував цю реальність, а також і можливість виникнення певних нюансів. Судячи з усього, він його має. Партійна конференція тому підтвердження.

Подальший рух до поставленої мети – усунення від влади В. Ходака – включає реалізацію, щонайменше, одного із трьох ймовірних варіантів стратегії.

Перший. Найбільш оптимальний, а відтак найбільш вірогідний полягає у здійсненні постійного психологічного тиску на голову районної ради. Цей прийом відпрацьований роками і криє у собі цілий арсенал усіляких „страшилок”, суть яких можна виразити доволі просто: або підеш з посади з миром за власним бажанням, або тебе очікує прискіплива перевірка фінансово-контролюючих та правоохоронних органів, за фактами яких можуть бути відкритті кримінальні справи.

Поза сумнівом, цей варіант найбільш бажаний для керівництва виконавчої влади району. За його реалізації вона уникає необхідності пояснювати красилівчанам багато неприємних питань, пов’язаних із звільненням з посади голови районної ради. Мовляв, написав заяву за власним бажанням та й годі.

Однак, чи вдасться досягнути мети в означений спосіб залишається відкритим питанням. Воно залежить не тільки від суми задіяних „страхів”, але й від особистої позиції В. Ходака. Він добре розуміє, що політично програв цей етап. Але, зрозуміло, не менше усвідомлює й іншу обставину, що жодним чином не дискредитував „високе звання члена Партії регіонів”.

Це дає йому змогу і підстави апелювати до вищих партійних органів. Крім того, в очах багатьох колег, та ширше красилівчан загалом, на сьогодні він є взірцем відстоювання „правди” та „справедливості”. Безумовно, це також впливатиме на прийняття рішення. Що в даному разі виявиться більш ефективним, залишається поки що загадкою.

Другий. Винесення питання на сесію районної ради. При всій очевидності, цей варіант існує скоріше теоретично. Навряд чи він реалізовуватиметься, оскільки є найменш бажаним для керівництва виконавчої вертикалі району. Надто багато прийдеться пояснювати. В публічний спосіб. І наразі не менше почути на власну адресу. Конфлікт неминуче приречений буде вийти на загальнореспубліканський рівень, що для ініціаторів відставки є абсолютно зайвим.

До того ж законодавство чітко визначає підстави висунення недовіри голові будь-якого самоврядного органу. Але й за умов ігнорування цих підстав не може бути стопроцентної впевненості у позитивному голосуванні. Потрібно ж бо набрати дві третини голосів. А винести питання на обговорення і не досягнути бажаного результату означатиме програти технологічно. Крім іншого, ця поразка може спричинити дію маятника у цілком іншому напрямі.

Третій. Не варто виключати сценарію, за яким керівництво райдержадміністрації обере стратегію, що неодноразово застосовувалась у конфліктних ситуаціях на різних рівнях влади. Сучасний етап політичного процесу дає чимало зразків вирішення подібних проблем за допомогою … судів.

До прикладу, фракція Партії регіонів у районній раді виключає із свого середовища В. Ходака як такого, що пройшов до ради за партійними списками. А рішенням суду на цій підставі він позбавляється депутатського мандату. За такої схеми скільки завгодно можна твердити про законність чи незаконність винесеної ухвали, але судове рішення, як відомо, не обговорюється, а виконується.

Як це банально не виглядає, але ми свідомо не включаємо до числа ймовірних сценаріїв розвитку подій факт примирення колишніх однопартійців, хоча він за нинішніх обставин, вочевидь, був би найоптимальнішим варіантом розв’язання проблеми. Надто глибокі образи довелось пережити учасникам конфлікту, надто велике бажання публічної демонстрації сили.

Процес запущено… Емоції превалюють над глуздом… Український класик вкотре залишається доволі актуальним: „Мудрості не вивчити чужої, треба помилятися самим…” Але якби важко це не було зробити, та все ж таки необхідно збагнути ту очевидність, що на завтра, одержавши, начебто, цілковиту „перемогу”, доведеться залишитися наодинці із людьми, які зранку, тихцем голосуючи на партійній конференції, увечері на форумах не схвалюють свої вчинки, і, зрозуміло, вчинки свого керівництва, залишитися наодинці із комплексом проблем, за які рано чи пізно доведеться нести відповідальність.

Віктор Адамський,

для НГП.

Теги: , , , ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 333

 1. Знову і Арсенюк П.І.І Бакалюк Н.М. все звалять на Ядуху.Так сказать накази його виконують.Брехуни!

 2. Найбільша проблема району наявність РДА. Якби її не було б зменшиласяб бюрократия – плюс для бізнесу; економився б бюджет плюс для бюджетників. Задумайтесь, одні плюси.
  “Анархия мать порядка”!!!

  • Що поробиш……Маємо одні мінуси.Якщо інші голови районних адміністрацій працюють на ПЛЮС,то наш Арсенюк на МіНУС. Така,наша Махно,доля.

 3. Арсенюк хизується,що Ядуха йому нічого не зробить.А що вже треба робити. Арсенюк ТАК НАРОБИВ, що вже нічого не треба робити.Ядуху підставив конкретно.От де вміє брехати!!!!!!!!!!!!!Но пройде час і Ядуха розбереться.

 4. Цар Петро Перший Красилівський з допомогою фаворитки Бакалюк Наталі навели на Ядуху порчу,пустили в очі туман,використали прийоми гіпнозу.Це все пройде.Пані Бакалюк любилась з Романюком-начальником управління освіти,вже розлюбились.Одже,очі в людей починають відкриватись.

 5. Дуже хочемо звернутись до Н.М.Бакалюк,поскільки вона питаннями освіти дуже переймається.НЕ секрет,що піднявшись по кар’єрній драбині,ви нав’язали нам свою людину на раніше займану Вами посаду головного спеціаліста управління освіти.Це звучить неодноразово з її вуст.Нав’язали з її слів зрозуміло як і за що.Угомоніть сильного головного спеціаліста ,бо ЇЇ СВИСТ СПРИЙМАЄТЬМСЯ надто смішно.

 6. Судячи з усього що адміністрація,що партія регіонів настільки відкриті прозорі для людей,що навіть місцеве радіо(базар) знають ціну переводу вчительки іноземної мови на посаду завідувачки Антонінського садіка.200 долярів малувато.Снігур брав більше.Чи методист Мельник не вміє тримати язик за зубами,чи ножкою на копюру наступила.А Базару вірим як нікому.

 7. Все це покриває Арсенюк.

 8. Це і так всі знають і понімають….

 9. Наш цар Арсенюк(понімати голова адміністрації) добився поїздки з губернатором Ядухою у Грецію.Оце це вже буде нагода навішати Ядусі “лапші на вуха”і захистити себе від брехні….Але був рік 2007 ,коли наш Арсенюк разом З Буханевичем їздив в Ізраїль а мо Єгипет.І так вгодив,що отримав звання заслуженого члена міста.Що чекати після цієї поїздки?Місто Красилів знає- приїде наш голова довольний,а ще б ні,стільки набрехати і все собі на користь.все собі,все собі.Коли ж нам перепаде хоч маленький грецький сувенір? Красилів просить Ядуху-залишіть нашого голову адміністрації в Греції.

 10. НА Арсенюк нашо грекам,ше там не нагадив???????????????????

 11. Раньше брав Снігур,не ділився -викинули з роботи.Тепер беруть нашіптувачки і діляться з Бакалюк Н.М.,з Арсенюком.Там хоть що не небуть перепадає Романюкові???Майте совість.

 12. Ой вибачте забув Романюку достаточно ласкового взгляда Бакалюк Н.М.

 13. Декілька раз бувала в Греції.Дуже подобається ця країна.Сучасна Греція — спадкоємиця культури Стародавньої Греції і вважається колискою західної цивілізації, батьківщиною світової демократії[6], західної філософії[7], основних принципів фізико-математичних наук, мистецтва театру[8] та Олімпійських ігор сучасності. Грецька мова має найдовшу історію серед усіх мов індоєвропейської групи, адже нараховує 34 століття тільки писемного періоду[9]. На основі грецької абетки виникли латиниця та кирилиця.
  Багата культурна спадщина, географічне положення роблять Грецію однією з найбільш відвідуваних країн світу[10]. Вона приваблює туристів одночасно рекреаційними курортами, різнобічним історико-культурним туризмом. ВСЕ ПОДІБНЕ ЯК НАШ КРАСИЛІВ,ТІЛЬКИ ГРЕЦІЇ ПОВЕЗЛО МЕНШЕ_НЕМА ТАКОГО БРЕХУНА ЯК НАШ АРСЕНЮК.

 14. А в Красилові яка демократія!Яка філософія філософа Арсенюка! А мистецтво театру! А на основі кирилиці та латиниці яку брехню зробив! А рекреаційні курорти-кутки для переговорів з депутатами! Красилів-колиска основних принципів брехні,ганьби,свавілля Арсенюка Петра.Все це дуже привабливо.З повагою щиро ваші депутати.Чекаемо на відвідування вашого курорта-кабінета. Дивіться ,щоб спрацював принцип фізико-математичних наук,не прорахуйтесь.

 15. Ядусі дурачків спонсорів треба. Саме таким і є наш Арсенюк.

 16. Такы дурачки ще ы районом керюуть.Но тепер все роблять грошики.

 17. Читаючи коментарі із впевненістю на 100% скажу, що Партія Регіонів на чолі із п.Арсенюком уже програла майбутні вибори у Красилівському районі. Достроково!!!
  Всі регіонали району, а то і всієї області на чолі із головою облдержадміністрації, доземно вклоніться п. Арсенюку П.І. за те, що він всі ваші майбутні зусилля, вже сьогодні, звів на нівець. Бо в Красилівському районі, слава Богу, вже остання малограмотна бабця знає, хто такий Арсенюк та його ,,команда”.
  Зважаючи на ситуацію, що склалася в Красилівському районі, очільникам області варто зробити відповідні висновки, і то швидко, бо під час виборів їх зробить громада району.

 18. Огого, тут всі мої “клієнти”. Це відкритий форум підопічних обласної психіатричної лікарні №1 ? Да тут не початий шмат роботи, ось де я відірвусь на повну і бабла зароблю ) Хлопці, швидка допомога вже тут, всі до мене

 19. Пэтро Иваныч – человек без какой либо морали. Его принципы – доить и кидать партнёров и даже друзей. Его слово не стоит даже выпавших их кармана пяти копеек. Его партийные перебежки (Литвин, Ну, Батькивщина, ПР) – достойны хамелеона. Из за таких, как он в Хмельницком считают Красилов городом быков. Викарчук, Гвоздёв – даже близко не могут соперничать с Арсенюком. Воровать, хапать всё под себя – даже ядуха позавидует. Висеть им вместе на одном дереве да на разных суках – один сук двух таких разжиревших сук не выдержит. ПИ Арсенюк – ему даже , покаявшемуся, не верьте ! Поверьте мне !

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.