У вересні на Хмельниччині спостерігалася нульова інфляція

У вересні на Хмельниччині спостерігалася нульова інфляція порівняно з серпнем.

Про це повідомляє Головне управління статистики в області.

На споживчому ринку області у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,1%. Найбільше (на 4,2-2%) подешевшали фрукти, олія соняшникова, овочі, продукти переробки зернових, цукор. На 0,8-0,1% знизилися ціни на макаронні вироби, рибу та продукти з риби, свинину, безалкогольні напої, м’ясо птиці.

Водночас відчутно (на 15,4%) подорожчали яйця. Також зросли ціни на сало, яловичину, рис, сири, кисломолочну продукцію, сметану, молоко, масло (на 0,5-3,7%).

Подорожчання алкогольних напоїв, тютюнових виробів на 0,7% спричинено підвищенням цін на тютюнові вироби на 1,1%.

Ціни на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива зросли на 0,2%, що, в основному, пов’язано з підвищенням плати за оренду житла на 3,2%.

У сфері охорони здоров’я відбулося зростання цін на 0,2%, у т.ч. на фармацевтичну продукцію – на 0,4%.

Ціни на транспорт у цілому зменшилися на 0,3%, що, в основном,у пов’язано зі зниженням плати за перевезення пасажирським залізничним транспортом на 4,2%. У той же час подорожчали паливо і мастила та автомобілі – на 0,2% та 1,2%, відповідно.

Подорожчання послуг освіти (на 1,2%) передовсім зумовлено зростанням плати за навчання в закладах середньої освіти – на 4,2%. Крім того, підвищилась плата за утримання дітей у дошкільних закладах та за навчання в закладах вищої освіти (на 0,4% та 0,5%, відповідно).

Через здешевлення туристичних послуг на 4,6% у сфері відпочинку і культури ціни знизились на 0,6%.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.