Голова комітету Верховної Ради з питань підприємсництва, регуляторної і антимонопольної політики, народний депутат Олександра Кужель повідомила, що домовилася з хмельницьким міським голвою Сергієм Мельником домовилася про запровадження легальної системи виробник — збут на ринках Хмельницького.
Про це вона написала на своїй сторінці у “Фейсбук”.
“З мером Хмельницького ми домовилися зробити спробу створити легально працюючу систему виробник — збут , при якій численні виробництва, що знаходяться сьогодні в глибокому «підпіллі», будуть легалізовані за підтримки міської влади. Їм будуть безкоштовно надані виробничі приміщення, а на спеціальному ринку торгуватимуть підприємці товарами українського виробника. Повірте, багато з виробів ні в чому не поступаються, а в більшості випадків і перевершують імпортний ширвжиток. Це буде першим кроком”, – вважає Кужель.
Вона наголосила, що речові ринки в Україні є одним з найбільш точних індикаторів стану економіки.
“Якщо різко збільшується кількість конфліктів між власниками ринків і підприємцями, значить, економічні реалії точно не відповідають мажорним цифрам Держстату. Коли у людей немає грошей, вони рідко приходять на ринок за одягом – купують тільки найнеобхідніше. Купівельний попит прагне до нуля, торговці місяцями не можуть продати жодної речі, їх виторг – нульовий. У таких умовах будь-яке підвищення орендних платежів, будь-який додатковий неофіційний платіж стає критичним для підприємців, а господар ринку в щоб те не стало прагне “вичавити” бажане. Підприємці бунтують , тліючі у більш сприятливі часи конфлікти розпалюються з новою силою”, – заявила політик.
Крім цього, О.Кужель написала, що конфлікт, який стосується комунального ринку “Ранковий” і ТОВ «Речовий ринок «Торговий дім «Бартерсервіс» (Хмельницький), вичерпаний.
“У всякому разі, нещодавно пролунав дзвінок від господаря (Дяченка – НГП) – він готовий йти на компроміс і вступає в процес переговорів з профспілкою. Але це точкове рішення глобальної проблеми. Потрібно прийняти в парламенті закон про ринки. Закон вже написаний, потрібна колективна воля всіх фракцій і усвідомлення відповідальності перед мільйонами підприємців”, – додала Голова комітету ВР.
Як відомо, у Хмельницькому діє 39 ринків, які розташовані на 46 гектарах землі. На ринках працює 30 тисяч осіб.
Схожі матеріали:
- Хмельницькі депутати роздробили “сімейний” ринок Дьяченків
- Хмельницька влада збирається роздробити землю, на якій розміщений речовий ринок
- Хмельницькі ринки: від сина начальника міліції до дружин нардепів
- Влада візьметься за впорядкування стихійної торгівлі біля зупинки “Філармонія”
- Чи переживуть хмельницькі ринки валютну лихоманку