Питання самостійності Хмельницького університету управління та права винесуть на збори колективу

Питання подальшої самостійності комунального закладу “Хмельницький університет управління та права” (ХУУП)  винесуть на загальні збори трудового колективу.

Про це у коментарі кореспонденту “Незалежного громадського порталу” повідомив ректор “вишу” Олег Омельчук.

Фото Віталія Тараненка

Фото Віталія Тараненка

Він зазначив, що довкола ХУУПу розповсюджуються розмови щодо можливої реорганізації закладу та входження його до складу одного з національних університетів держави з профілюючим напрямком навчання “правознавство”. Зокрема, на останньому засіданні Вченої ради вузу порушувалася тема існування комунального закладу після прийняття нового закону про вищу освіту.

“Я вважаю, що ані ректорат, ані Вчена ради не повинні висловлювати загальну думку університету щодо самої стратегії розвитку. Це компетенція загальних зборів трудового колективу, котрі потім це питання можуть довести керівництву області і винести на сесію обласної ради”, – сказав ректор.

На думку О.Омельчука, такі збори варто провести якомога швидше, оскільки всередені ВНЗ уже обговорюються різні точки зору.

“Чим більше породжується непорозумінь, тим це негатовно відображається на репутації нашого закладу”, – впевнений керівник.

Ректор ХУУПу пояснив, що законопроект про вищу освіту передбачає суттєве реформування ВНЗ, а саме – їх оптимізацію.

“Це може бути так: навчальний заклад на правах самостійної структурної одиниці входить до складу національних університетів. Логічно було би це розглянути у призмі інтеграції з профільними “вишами”. Якщо говорити про підготовку за напрямком “право”, то в Україні діє чотири базові вищих юридичних закладів: Національний університет “Юридична академія” імені Ярослава Мудрого (Харків), Національний університет “Одеська юридична академія”, Національний університет імені Тараса Шевченка (Київ) і Національний університет імені Івана Франка (Львів)”, – зазначив О.Омельчук.

За його словами, наразі передчасно говорити, що Хмельницький університет управління та права може стати структурною одиницею одного з чотирьох юридичних вузів.

Крім цього, О.Омельчук заявив, що в разі винекнення такої ситуації (поглинання), ХУУП відстоюватиме збереження навчання за всіма діючими спеціальностями, а не лише правознавство.

Він додав, що Державна акредитаційна комісія на 2013 рік збільшила ліцензований обсяг за спеціальностями “право” і “правознавство”: денна – з 50 до 75 студентів, заочна – з 30 до 50; денна – з 50 до 65, заочна – з 30 до 40.

Як відомо, у 2013 році Хмельницький університет управління та права отримав з бюджету 7 млн. грн, а залучив позабюджетних коштів на суму 18,4 млн. грн.

Довідка НГП. Хмельницький університет управління та права – вищий державний навчальний заклад, який створено постановою Кабінету Міністрів України № 606 від 4 серпня 1995 року. Заснований у 1992 році і є комунальною власністю Хмельницької обласної ради.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.