ФЗ: роздута рота “яценюківців” дихає у потилицю “тимошенківцям”

Процес поглинання в Об’єднаній опозиції добігає свого кінця. Після офіційного оголошення про політичну смерть партії Арсенія Яценюка “Фронт змін” минуло трохи більше двох місяців, а проміжні результати вступу фронтовиків до лав ВО “Батьківщина” (відповідно до обопільних домовленостей вождів — авт.), зокрема, у Хмельницькій області, наштовхують на низку риторичних запитань.

Не секрет, що “Фронт змін” — це чисто президентський проект, що був створений Арсенієм Петровичем у 2009 році на противагу потонувшому політичному криголому “Наша Україна” на чолі з Віктором Ющенком і тоді ще амбіційній шхуні “БЮТ-Батьківщина”, яку супроводжувала Юлія Тимошенко, у 2013 році опинився на маргінесі. Переважна більшість представництва ФЗ у місцевих радах Хмельниччини, починаючи з 2010 року, не приховувала своєї симпатії до нової влади, як полюбляє величати себе Партія регіонів. Приміром, чого була варта ведмежа послуга регіоналам від головного “фронтовика” області і депутата облради Олександра Ксенжука, коли той синхронно з провладною більшістю натиснув кнопку “за”, підтримавши Закон України “Про засади державної мовної політики” авторства Ківалова-Колесніченка!

Нині ж ситуація зі “свіжою кров’ю” обласної ВО “Батьківщина” виглядає дещо трагікомічною. У розпорядження автора цих рядків потрапила попередня інформація щодо вступу колишніх членів “Фронту Змін” до “Батьківщини”. Не повірите, але більша половина раніше статистичних “фронтовиків” при звірці даних перекочувала у категорію “мертвих душ”. І це у партії з чотирирічною історією!

Згідно з відомостями, Хмельницька обласна організація “Фронт Змін” нараховувала 1077 членів партії. На 22 серпня обласна “Батьківщина” не змогла ідентифікувати 226 соратників Ксенжука. Ще 247 осіб не підтвердили своє членство у ФЗ. 118 паперових “багнетів” “Фронту Змін” виявилися членами інших політичних партій. І тільки 486 осіб дали ствердну відповідь на запитання, чи є діючими членами ФЗ.

Далі — не менш вражаюча статистика. 187 членів ФЗ або 38% вступили до лав “Батьківщини”. Ще 43 особи подали заяви на вхід до біло-сердечного табору. Натомість 188 “яценюківців” перебувають у роздумах, вступати чи не вступати. А 68 “фронтовиків” відмовилися бути політичними приймаками.

Незважаючи на “безсоромні” цифри, політичне “его” екс-членів ФЗ підштовхує їх до самозбереження з пошуком кращого місця вже під біло-сердечним сонцем. Перший крок для цього зроблено — з поста голови обласної парторганізації ВО “Батьківщина” усунено нардепа Василя Кравчука. Звісно, не без допомоги самого Василя Петровича, який “погорів” на векселях.

Наступна дія вчорашніх “фронтовиків” — до президентських виборів 2015 року розставити усі крапки над “і” стосовно нового голови оновленої обласної “Батьківщини”. Ціль очевидна — підставити плече потенційному кандидату у президенти Арсенію Яценюку, при цьому не забуваючи широко тримати кишеню для фінансового дощу, який обіцяє бути щедрим.

Щоправда, дрейфуючий в.о. зі старої бютівської гвардії Валерій Лесков, вочевидь,  впіймав настрій потрібної хвилі і заговорив неприродними сентенціями. “Не Яценюк Арсеній Петрович прийшов до нас проситися про об’єднання, а ми прийшли до Арсенія Петровича і попросили його об’єднатися заради майбутнього країни. Тому питання з об’єднавчим процесом не повинні виникати”, — заявив він на одній з прес-конференцій.

Що ж моду на кон’юктуру ніхто не скасовував. Та чи побідний політичний прийом є виправданий у час, коли союзники по демократичним цінностям ідуть по головах, невдовзі стане відомо.

Теги: ,
Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Незалежного громадського порталу"

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 13

 1. 486 осіб – це ще дуже багато. З авторитетом Кменжука – може з 10 знайдеться, та й то під питанням.

 2. А де сама найбільша в області
  вракція ФЗ із Нетішина?

 3. Наскільки я інформований то у м.Нетішин колишніх членів ФЗ було прийнято до Батьківщини а через тиждеь всіх виключено без будь яких пояснень.

 4. А хто зараз керівник партії Батьківщина у. м.Нетішин

 5. На даний час колишнього в.о. голови осередку Костюка Петра, замінено на в.о. Черната Алла, вона ж керуюча справами виконавчого комітету.

 6. Також, обласним керівництвом БЮТ наполегливо рекомендується прийняти до лав партії Батьківщина колишніх тушок ФЗ – Вознюка О.В., Кононюк О. та Походонько В.
  ГАНЬБА. Ці зрадники вмить знищать залишки авторитету Батьківщини в місті. А може так і треба. Для регів це гарний подарунок. А як же Юля, а Юля хай чекає, волю.

  • Взамін на фінансування осередку партії «Фронт змін» в Хмельницькій області (2010 рік), А.Яценюк пообіцяв тодішньому керівнику осередку організації Олександру Ксенжуку місце в прохідній частині списку до Верховної Ради. Коли нічого не вийшло зі списком, в 2013 році запевнив, що Ксенжук очолить Хмельницький обласний осередок ВО «Батьківщина» та зможе призначати на керівні посади голів районних та місцевих осередків підконтрольних собі осіб для формування впливу на діяльність місцевих рад. Але й тут нічого не вийшло. Оскільки Турчинов переграв Яценюка, призначивши головою обласного осередку партії депутата Хмельницької міської ради Валерія Лескова. Так що тепер Ксенжуку залишається або вичікувати, що він, за допомогою Яценюка, здвине Лескова з місця, або ж формувати підконтрольну собі команду «мажоритарників» для участі у чергових місцевих виборах. Що і робиться вже у Нетішині. Є достовірна інформація, що у Батьківщину Нетішина хочуть крім відомих тушок пропхати різного зброду партійні неліквіди: Михасика, Добровольську, Крузера та інш. Що за мутатант родиться в результаті такого кровозлиття страшно уявити!

 7. Об’єднання важлива справа і батьківщина дає безкоштовній урок, як потрібно спільними зусиллями боротись проти режими, потрібно вступати і добиватись Єдиного кандитата на вибори!

 8. С подачи Ксенжука еще и сняли опозиционного мэра Нетешина полтора года назад. Интересно на кого он всетаки работает.

 9. Степану. Яке обєднання,з ким. З тушкою ВознЮком Який зрадив всіх і вся. Це мстива та непотрібна людина. Ти що небачиш як він мстить Нашому Краю.

 10. Таких ” дрейфуючий в.о. зі старої бютівської гвардії Валерій Лесков” треба гнати з партії як …… котів. Яка … гвардія???

 11. Боротьба за владу Батьківщині між алкашом і хапугою. Хто б не виграв партії гаплик.

 12. А щодо Яценюка то який з нього Президент?Буде так само як із Тимошенко…тут навіть думати мена про що…Такої партії як на мене вже нема вона рухнула тоді як посадили Тимошенко!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.