Заступник голови Хмельницької облорганізації Партії регіонів і депутат облради Михайло Войтюк передумав і відкликає свій підпис під заявою щодо двосторонніх польсько-українських стосунків та європейської перспективи, яку підписали громадські організації Хмельниччини і політичні партії.
Відповідне звернення поширила прес-служба облПР, цитуючи Войтюка.
“У заяві учасники круглого столу засудили дії 148 депутатів Верховної Ради України, які 1 липня 2013 року підписали звернення до депутатів Сейму Польщі з проханням визнати Волинську трагедію, ніби то як «геноцид зі сторони українців до польського населення. Проте, в оригіналі тексту звернення підписаного 148 депутатами Верховної Ради України, від 1 липня 2013 року йдеться про наступне: “Просимо вас, депутатів сейму Республіки Польща, підтримати рішення сенату, визнати Волинську різанину ОУН-УПА геноцидом щодо польського населення і засудити злочинні діяння українських націоналістів”, – зазначає Войтюк.
“Вважаю, що організатори круглого столу на тему “Порозуміння заради Європейського майбутнього України” допустили зумисну підміну тексту, щоб перекласти вину ОУН-УПА у Волинській трагедії на весь український народ, ввівши в оману усіх учасників зібрання. У зв’язку з цим, я Войтюк Михайло Дмитрович, відкликаю свій підпис з відповідної заяви, як такий, що був зроблений помилково”, – заявив регіонал.
Натомість у заяві громадських організацій і політичних партій Хмельниччини говориться: “Вважаємо, що ситуація, яка склалася в українсько-польських стосунках є спланованою провокацією антиукраїнських сил, які вдаються до підлих методів, аби послабити Україну та збити нас зі шляху євроінтеграції… Ми засуджуємо крайні ксенофобські випади політиків, з якої б сторони вони не йшли”.
Довідка НГП. 148 депутатів українського парламенту – більшість з яких з української Партії регіонів – закликали Сейм Польщі визнати Волинську трагедію “геноцидом” поляків. Однак 12 липня головна законодавча палата Польщі, Сейм, на своєму засіданні відмовилася назвати Волинську трагедію – найкривавіший польсько-український конфлікт – “геноцидом” поляків. Сейм Польщі також не підтримав поправку, якою частина депутатів хотіли встановити 11 липня Днем пам’яті жертв Волинської трагедії, мучеництва кресовян. За неї проголосували 178 депутатів, проти – 259 депутатів.
Перед голосуванням перед депутатами Сейму виступив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський, котрий закликав “не загострювати” позицію в справі Волинської трагедії, нагадавши, що 5 років тому назад польський парламент вже визнавав ті події “етнічною чисткою”.