Керівництво Хмельницької області сказало, за яких умов буде обслуговувати дороги місцевого значення

Голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот зазначив, що готовий прийняти від Уряду на обслуговування дороги місцевого значення за умови держфінансування та збереженого цілісного майна райавтодорів.

Про це він повідомив “Незалежному громадському порталу”.

“Ми не проти, щоби дороги місцевого значення у нас були на обслуговуванні. Проте заздалегідь потрібно визначитися з механізмом фінансування. Також треба взяти до уваги передачу майна райавтодорів. Тільки після таких умов обласна влада буде згідна займатися з дорогами”, – пояснив посадовець.

За словами Дерикота, обласний бюджет самостійно не потягне фінансове навантаження на дороги, оскільки всі податки, крім реєстраційного збору за автомобілі, спрямовуються до держбюджету.

Крім того, голова Хмельницької облради пропонує центральній владі змінити механізм нарахування регіонам коштів на ремонт і обслуговування доріг.

“Розподіл грошей можна здійснювати, відштовхуючись від кількості реалізованого на АЗС бензину або чисельності автомобілів. Здається, так виглядатиме справедливо”, – зауважив Дерикот.

Як відомо, Кабмін подав 12 липня до ВР законопроект, згідно із яким місцевим органам влади передадуть в управління дороги місцевого значення.

За словами авторів проекту “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування”, є потреба у “розмежуванні повноважень і відповідальності центральних та місцевих органів виконавчої влади за транспортно-експлуатаційний стан автодоріг державного і місцевого значення”.

Довідка НГП. У Хмельницькій області нараховується 7173,4 км доріг. З них державного значення – 845,1 км, місцевого – 6328,3 км.

Теги: 
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.