Освітянське відомство Мельника взялося за звільнення директорів шкіл Хмельницького

Щонайманше над шістьма директорами навчальних закладів Хмельницького навис дамоклів меч – їм міське Управління освіти відомвило у продовженні контракту.

В немілість потрапили ЗОШ №6 (депутат міської ради Світлана Мельник), ЗОШ №20, НВО №1, ЗОШ №22, НВК №10 (лауреат премії міської ради для педагогів 2013 Святослав Ратушняк) і гімназія №2 (Надія Орловська – вчитель вищої категорії, вчитель-методист, відмінник освіти України, депутат міської ради 2,3,4,5-го скликань).

Гімназія №2 у Хмельницькому. Фото ye.ua

Гімназія №2 у Хмельницькому. Фото ye.ua

“Моя власна думка – форма мого звільнення не обґрунтована. Доречно сказати, що в контракті не прописано, за якою причиною розривають контракт. Вважаю, що надзвичайно неправильно, що контракт укладають на рік. Як може працювати директор знаючи, що йому дали лише рік? Претензій до моєї роботи не було ніяких, єдине що пояснили – є вказівка пенсіонерів скорочувати. Так, я пенсійного віку, але працюю не гірше будь-якого молодого директора. Мою працю видно. Мене довго «тягнули», не казали ні «так», ні «ні». Я оббивала пороги і Сергія Мельника, і Григорія Давиденка, я кільканадцять разів була у начальника управління. І лише 9 липня мені заявили, що контракт продовжений не буде. Це надзвичайно принизливо і боляче для мене”, – прокоментувала ситуацію директор гімназії №2 Надія Орловська.

Начальник управління освіти Хмельницької міськради Валерій Олійник відмовив надати коментар “Незалежному громадському порталу”, зіславшись на велику зайнятість.

Натомість депутат Хмельницької міської ради (ВО “Свобода”) Олександр Симчишин стверджує, що за рядом директорських звільнень стоїть свавілля міської влади.

“Звільнення з посад директорів низки навчальних закладів у Хмельницькому – це прояв відвертої сваволі міської влади і безпосередньо міського голови Сергія Мельника та начальника управління освіти Валерія Олійника. Авторитетних, досвідчених керівників, людей, які творили історію освітянської галузі міста, просто позбулися. Це нагадує типову розправу із неугодними і жодного стосунку до покращення становища в освіті такі зміни не мають”, – наголосив свободівцеь.

“Ні депутатів, ні навіть профільну комісію, ні батьків і педагогів не ознайомили з такими рішеннями. Самовільно, без попередження, без вивчення думки педагогічного колективу та батьків, в час відпусток, людей просто виставили на вулицю, не продовживши з ними контракти. При цьому порушенні будь-які принципи місцевого самоврядування. Повністю зневажено думку батьківських комітетів, педагогічних колективів. З ними навіть ніхто не порадився. Думкою людей не поцікавилися. Перед такими важливими і, можливо доленосними кроками, надважливо провести відкритті збори батьків, педагогів і тільки тоді ухвалювати рішення. Повинні бути вагомі причини таких рішень. Переконаний, що це тільки початок усунення з ключових посад неугодних керівників навчальних закладів”, – пояснив О.Симчишин.

За інформацією “Незалежного громадського порталу”, до прикладу, на вакантне місце директор гімназії №2 уже сватають колишнього гуманітарного заступника Мельника, а нині директора СЗОШ I-III ступенів №24 Віктора Байдича.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 43

 1. УРА!!!!! Бабу Надю вигнали. УРА!!!!!!

 2. так отставка Мера!!! Мельника вон!!! перевыборы всех мэра,городской рады!!!

 3. Освіту перетворили на бізнес, все продають і купують. Заплатив за посаду начальника управління, заплатив за посаду директора. Знання – не продаються, Знання не товар! Геть дрібних торгашів з освіти.

 4. Залишається тільки з”ясувати – навіщо взагалі потрібне міське управління освіти?

  Нехай і надалі школи залишаються особистими вотчинами директорів. Нехай ті директори пересідають з Ланосів на Паджеро, а в школах так і не буде жодної мультимедійної дошки. Нехай обіймають свої посади чи не пожиттєво. Нехай нахабно демонструють відсутність елементарної порядності.

  О 10.15 якраз була нагода глянути на “педагогічний майдан” – так от, він складався з 6 осіб, двоє з яких були відеоператором та журналісткою.

  • Скажіть мені, як можна призначити на посаду начальника управління освіти…вдумайтеся і подумайте, всі подумайте…людину, яка ніколи, ні дня в освіті не працювала, а була заступником сільського голови. Це просто бездарна кадрова політика мера, або призначення за гроші. Ось ця людина, яка поняття немає, що таке освіта і наварила каші, яку розхльобує все місто. Виженіть його поки не пізно, бо буде вам педагогічний майдан!!!

  • А чого ви вирішили, що педагогічний майдан мав бути?
   Він ще буде, він ще попереду, і мало нікому не покажеться. З таким начальником управління освіти він буде точно. Вийдуть всі школи, всі вчителі, батьки і зметуть таку владу.

 5. А це хіба якась таємна змова?) ТБ, заклики у інтернетпросторі, відповідь влаштовує?директора школи не може не підтримувати купка наближених. Мені достеменно відомо, щл окремим вчителям НВК 10,які до цієї купки не належать, мають сміливість про це говорити, надходять погрози телефоном

 6. А коли будуть відомі нові директори шкіл?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.