Лабазюк і ще один мажоритарник піклуються про створення сприятливого клімату для ОСГ

Народні депутати України Сергій Лабазюк (188 виборчий округ) і Степан Івахів (21 виборчий округ) пропонують внести зміни до деяких законодавчих актів України (щодо створення сприятливих умов для ведення особистого селянського господарства (ОСГ).

Відповідний законопроект зареєстрований на сайті ВР 26 березня.

Автори, зокрема, вводять нове визначення термінів “особисте селянське господарство”, “ведення особистого селянського господарства” і “члени особистого селянського господарства”.

Нардепи визначили, що варто вважати під введення особистого селянського господарства.

“Ведення особистого селянського господарства вважається основною роботою для члена такого господарства, якщо протягом 12 місяців, які передували дню звернення до державної служби зайнятості, він займався лише  його веденням чи одночасно працював на умовах найму або на інших умовах, передбачених законодавством менше 26 календарних тижнів”, – зазначається у законопроекті.

С.Лабазюк і  С.Івахів занепокоєні, що Україна надає підтримку лише великотоварному виробництву, а не ОСГ.

“Агропромисловий комплекс в 2008 році отримав рекордну суму підтримки за рахунок державного бюджету, але ця підтримка надавалась тільки сільськогосподарським товарним підприємствам. В той же час близько 70 % сільгосппродукції виробляється саме в особистих селянських господарствах, які при задекларованій можливості отримувати дотації з бюджету не можуть її отримувати напряму”, – кажуть автори.

І наводять європейський приклад: у Німеччині на соціальний захист селян витрачається близько 70% бюджету сільського господарства, який становить 5 мрд.євро.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 3

  1. и зачем ему это?

  2. Щоб забирати землю у селян не на фірму “VITAGRO ,а на підставних “фермерів” ,тоді критикувати ніхто не буде за негативну діяльність ,мов Я тут нідо чого,і буду чи депутатом усі 100% відшкодувань відмиє,якоби переживає за народ за фермерів. Зрозуміло!

  3. Серьожка,а ну запропонуй законопроект :Підприємство,яке орендує до 1 тис.га землі сплачує 3%від оцінки землі, до 5 тис.га-4%, до 10 тис.га-5%, до 15 тис.га-6%, до. 20 тис. га-7%, до 25 тис.га-8%, до30 тис. га-9%, до 35 тис.га-10%, і так далі , тоді можна ще повірити, що ти дбаєш про Селян та фермерів.Но мені здається що швидше палець відкусиш ніж таке запропонуєш.

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.