Українці для отримання позики найчастіше віддають в заставу автомобілі

Транспортні засоби в 2012 році становили понад 92% загальної кількості майна, яке було віддано під заставу у нотаріально завірених угодах, передає news.finance.ua.

Як повідомила прес-служба Міністерства юстиції України з посиланням на главу відомства Олександра Лавриновича, про це свідчать статистичні звіти про роботу державних та приватних нотаріусів.

За словами міністра, протягом 2012 року нотаріусами було завірено майже 69,5 тис. договорів застави (позики, що забезпечуються майном або коштовностями). З них понад 62,5 тис. договорів стосувалися застави транспортних засобів. Аналогічне співвідношення спостерігалося і в 2011 році, коли 90% всіх договорів застав також складали транспортні засоби.

У Мін’юсті також повідомили, що в іпотечних договорах (позики, які надаються банками під заставу нерухомості – землі, виробничих і житлових будівель, споруд), в 2012 році найчастіше такі позики бралися під заставу квартир і житлових будинків.

“Наприклад, іпотека квартир і житлових будинків склала в минулому році понад 61% загальної кількості договорів іпотек, завірених нотаріусами. Крім того, близько 4,5% загальної кількості склали договори іпотеки земельних ділянок”, – зазначили в Мін’юсті.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.