Хмельницьку АЕС оштрафували за зловживання монопольним становищем

Хмельницьке обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України оштрафувало ДП «Національна атомна енергогенеруюча компанія «Енергоатом» в особі відокремленого підрозділу «Хмельницька атомна електростанція» на 7 тис. грн за зловживання монопольним становищем.

Про це НГП повідомили у прес-службі АМК.

Відділення розглянуло звернення громадської ради Нетішина та громадського об’єднання «Каштан» щодо прийняття тарифів державним підприємством “Національна атомна енергогенеруюча компанія “Енергоатом” в особі відокремленого підрозділу “Хмельницька АЕС” на послуги з транспортування та постачання теплової енергії. У Нетішині ДП «НАЕК «Енергоатом» в особі ВП «Хмельницька АЕС» визначено виконавцем послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення.

Відділення АМК з’ясувало, що протягом 2011-2012 років ВП “Хмельницька АЕС” неодноразово самостійно встановлював та використовував тарифи на послуги з централізованого постачання гарячої води та опалення для споживачів Нетішина з порушенням терміну повідомлення споживачів.

Для прикладу, затверджений постановою НКРЕ новий тариф на виробництво теплової енергії набрав чинності з 1 лютого 2011 року, а споживачі були проінформовані 5 лютого 2011 року. До постанови НКРЕ були внесені зміни, а споживачам інформація про введення в дію з 1 березня 2011 нових тарифів на виробництво теплової енергії та на послуги з централізованого постачання гарячої води була доведена лише 25 березня 2011 року.

При цьому ВП «ХАЕС» протягом 2011-2012 років жодного разу не зверталося до виконавчого комітету Нетішинської міської ради, відповідно виконком не приймав жодних рішень щодо встановлення нових тарифів на послуги з централізованого постачання гарячої води та опалення для різних груп споживачів.

Чинним законодавством передбачено, що суб’єкт господарювання, який надає послуги, незалежно від того, який орган уповноважений здійснювати встановлення тарифів, протягом п’яти робочих днів з дня подання відповідних розрахунків до органу місцевого самоврядування повинен інформувати споживачів про намір здійснити зміну тарифів. При цьому повинен довести до споживачів копію постанови Національної комісії.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.