Білогірські комунальники “взули” державу на 1,6 млн. грн

Працівники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Хмельницькій області виявили факт незаконного видобування підземних вод, вчинений посадовими особами одного з комунальних підприємств Білогірського району.

Про це повідомляє сектор зв’язків з громадськістю УМВС в області.

Посадовці, ігноруючи вимоги статей 16, 19 та 21 Кодексу України «Про надра», статті 44 Водного кодексу України, без наявності спеціального дозволу (ліцензії) на користування надрами здійснювали незаконне видобування з артезіанських свердловин підземної прісної води. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення» № 827 від 12.12.1994, зазначена вода належить до переліку корисних копалин загальнодержавного значення.

Видобуду воду, підприємство використовувало для виробничих потреб. В загальному правоохоронці задокументували незаконний видобуток та використання 2000 куб м підземної води, чим державі завдано збитків на загальну суму 1 мільйон 590 тисяч 325 гривень.

За цим фактом прокуратура відкрила кримінальне провадження за ч. 1 статті 240 Кримінального кодексу України (порушення правил охорони надр), санкція якої передбачає відповідальність у вигляді штрафу у розмірі до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до двох років.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.