Україна посіла 78 місце в рейтингу країн, у яких найкраще народитися

Авторитетне видання The Economist склало рейтинг країн, найбільш сприятливих для народження дитини, Україна опинилася лише на 78 позиції, обігнавши Кенію і Нігерію, повідомляє FINANCE.UA.

На першому місці – Швейцарія. У першій десятці європейських держав багато, але лише одна з них входить до зони євро – це Нідерланди, які розташувалися на восьмому місці.

Країни єврозони, які відчувають істотні економічні проблеми, розташовуються переважно в другій і третій десятці. А ось третє, четверте і п’яте місця займають, відповідно, Норвегія, Швеція і Данія.

Якщо ж у Скандинавії або біля підніжжя швейцарських Альп влаштуватися можливості поки немає, то можна спробувати народити малюка в Австралії – вона на другому місці рейтингу. Шосте і сьоме місця у сусідів – Сінгапуру й Нової Зеландії. На дев’ятому місці розташувалася Канада, а замикає ТОП-10 найбільш сприятливих для народження дитини країн Гонконг.

США на цей раз опинилися лише на 16-му місці, поділивши його з “локомотивом ЄС” Німеччиною і пропустивши вперед Тайвань (14) і Бельгію (15). Також у другій десятці – Фінляндія (11), Ірландія (12), Австрія (13), ОАЕ (18), Південна Корея (19) і Ізраїль (20).

З колишніх країн соцблоку найбільш радісні перспективи, якщо вірити дослідникам The Economist, у Чехії (28, ділить місце з Іспанією), Словенії (32) і Польщі (33). З колись добрих сусідів по СРСР найкращі умови для майбутніх поколінь створили Естонія (44, на тому ж місці Венесуела), Латвія (48), Литва (57).

Не потрапила до рейтингу половина країн “арабської весни”: Туніс і Єгипет розташувалися на 59 і 60 місцях відповідно, а от Лівії та Ємену в рейтингу нема. Причина проста: The Economist вважає, що “арабське літо” в цих країнах настане нескоро.

Де варто з’явитися на світ в 2013 році:

1. Швейцарія

2. Австралія

3. Норвегія

4. Швеція

5. Данія

6. Сінгапур

7. Нова Зеландія

8. Нідерланди

9. Канада

10. Гонконг

<…>

78. Україна

79. Кенія

80. Нігерія

Чверть століття тому, коли The Economist Intelligence Unit вперше склав рейтинг країн, що володіють найбільшим потенціалом в середньостроковій перспективі, США займали почесне перше місце. Саме в цій країні варто було народитися всім тим, хто з’явився на світ у 1988 році: до досягнення зрілого віку, ну тобто, приблизно в наші дні, у них життя було б найкращим на планеті. За минулі роки розстановка сил на політекономічній карті світу істотно змінилася, та й учені додали точності своїм прогнозам. Тож жінкам, які збираються в 2013 році стати матерями, варто ознайомитися з новим рейтингом країн, що обіцяють дитині краще майбутнє.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.