Хмельницька область в аутсайдерах за рейтингом конкурентоспроможності регіонів України

Хмельницька область посіла 22 із 27 місць у рейтингу конкурентоспроможності регіонів України.

Таке дослідження провів  Фонд «Ефективне управління».

Зокрема, найгірші показники Хмельниччини у якості портової інфраструктури, патентів на винаходи; найкращі –  у захисті інтересів міноритарних акціонерів, ступені монополізації ринку.

Як зазначають експерти, прогресу в цій сфері немає з кількох причин. По-перше, політична система найбільш далека від самовдосконалення під час виборів. По-друге, в Україні суттєві проблеми з реалізацією благих намірів.

“В українських реаліях багато “правильних” законів так і залишаються формальністю, розпочаті реформи не доводяться до кінця, а “недолугі” інститути часом взагалі не виконують свої функції”, – йдеться у звіті Фонду “Ефективне управління”.

Майже половина місцевих компаній – 43% з 2100 опитаних Фондом – вважають, що найбільше бізнесу заважає жити податкова політика, яка очолює “чорний список” вже другий рік, нестабільність державної політики і корупція.

Питання оподаткування найгостріше стоїть для торгових підприємств і будівельних компаній.

Довідка НГП. Фонд «Ефективне управління» створений 2007 року для сприяння економічному зростанню країни шляхом розробки та впровадження довгострокових економічних програм, а також відкритого обговорення з громадянським суспільством нагальних для України економічних питань. Фонд є некомерційною, незалежною організацією та служить інтересам усіх громадян України.

Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.