Голова Хмельницької обласної ради Микола Дерикот заявив, що осторонь трагедії Голодомору не повинен стояти жоден українець.
Про це він сказав у коментарі НГП.
“На Хмельниччині від Голодомору померло 35 тисяч мешканців. Найбільше постраждали жителі Полонського, Старосинявського, Старокостянтинівського районів і міст Хмельницький та Кам’янець-Подільський. Це був створений штучний голод і ми, нащадки, маємо віддавати шану загиблим людям”, – сказав він.
Він додав, що його батьки також пережили цю трагічну сторінку історії України і залишилися живими.
“Мама розповідала, як обривали листки кропиви, сушили її та використовували, як наповнювачі до їжі”, – зауважив М.Дерикот.
Також сьогодні у Хмельницькому пройшла скорботна хода за участю керівництва міста, області, духівництва та громадськості, приурочена до Дня Пам’яті жертв Голодомору.
У заході брало участь близько тисячі людей.
Зокрема, біля пам’ятника “Ангел Скорботи” учасники меморіального заходу вшанували померлих від голодомору хвилиною мовчання та поклали траурні вінки, квіти, композиції з житніх та пшеничних колосків, встановили лампади і свічки.
У цей жалобний день на обласних адміністративних будівлях державні прапори України перев’язані траурними стрічками.
Довідка НГП. У ХХ сторіччі Україна пережила три голодомори: 1920-1921, 1932-1933 та 1946-1947 років. За різними даними, від голоду загинуло від 3 до 10 мільйонів людей, з яких близько третини – діти.
Схожі матеріали:
- Сьогодні хмельничан закликають долучитися до заходів із вшанування пам’яті жертв голодоморів
- Ядуха наполягає, щоб молоді розповідали правду про Голодомор
- У Хмельницькому під час скорботної ходи відбулися сутички між “тітушками” і свободівцями – ФОТО
- Cьогодні хмельничани вшанують 80-ті роковини Голодомору 1932-1933 років
- Коротка післямова до сесії міської ради. ВІДЕО