Депутати з Нетішина написали петицію до Конституційного суду з проханням дати тлумачення одіозному мовному закону

Нетішинська міська рада звернулася до Конституційного суду України з поданням про необхідність офіційного тлумачення окремих положень Закону України “Про засади державної мовної політики”.

Відповідне рішення місцеві обранці ухвали на черговій сесії 6 листопада.

Депутати просять роз’яснити, як має застосовуватися частина 7 статті 7 мовного закону, що стосується застосування мов нацменшин, коли в ст. 1 цього закону говориться, що державна мова, як “закріплена законодавством мова, вживання якої обов’язкове в органах державного управління та діловодства…”.

“Що саме законодавець розумів під поняттям “органи державного управління та діловодства”? – запитують обранці у КС.

Також Нетішинську міськраду турбують неоднозначні законодавчі формулювання стосовно використання регіональних мов не поряд із державною, а замість неї.

Депутати посилаються на частину другу статті 10 Закону України “Про засади державної мовної політики”: “У межах території, на якій поширена регіональна мова або мова меншини (мови), …, акти місцевих органів державної влади і місцевого самоврядування приймаються державною мовою або цією регіональною мовою або мовою меншини (мовами) та офіційно публікуються на цих мовах”.

“Така норма дає можливість розуміти і тлумачити її так, що акти приймаються і публікуються лише регіональними мовами, мовами меншин, а не цими мовами одночасно з державною”, – припускають місцеві обранці.

Депутатів Нетішинської міськради окремо цікавить тлумачення статті 24 Закону України “Про засади державної мовної політики”, яка передбачає: “Кожному гарантується право споживати інформаційну продукцію засобів масової інформації будь-якими мовами. Це право з поважанням принципу незалежності і самостійності засобів масової інформації забезпечується створенням умов для розповсюдження інформації різними мовами і вільного вибору мови її споживання”.

“Чи це означає, що кожен має право вимагати друк офіційних видань (газета “Голос України”, журнал “Президентський вісник”) будь-якою регіональною мовою?” – запитують вони у КС.

У підсумку депутатський склад Нетішинської міської ради просить Конституційний суд роз’яснити взаємозв’язок  окремих положень Закону України “Про засади державної мовної політики” з положеннями статей 2, 5, 7, 10, 24 та 140 Конституції України.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.