Австрійці зголосилися побудувати сонячну електростанцію для подолян

Хмельницька облдержадміністрація підписала меморандум з австрійським інвестором “Fruecxte-paradies wick” (м. Санкт-Пьольтен) про будівництво сонячних електростанцій на території області.

Про це НГП повідомив заступник губернатора Микола Катеренчук.

За його словами, підписання офіційного документу відбулося минулого тижня з власником австрійської компанії Йоганом Віком.

“Зарубіжний інвестор має намір побудувати сонячну електростанцію потужністю 2 мегавата і вартістю 45-50 млн. грн. Швидше за все, її буде зведено у Кам’янець-Подільському районі, де розвинена туристична інфраструктура, але багато населених пунктів потребують додаткового освітлення”, – пояснив чиновник.

Він сказав, що однією з умов співпрацю є те, що інвестор купуватиме обладнання (крім сонячних панелей) на підприємствах Хмельницької області.

За його словами, обласна влада готова всіляко сприяти подальшому залученню іноземних інвестицій.

“Перешкод у розвитку зарубіжного бізнесу у Хмельницькій області не буде. Нам важливо зберегти привабливий імідж нашого краю”, – наголосив М.Катеренчук.

Він зауважив, що під будівництво сонячної електростанції використовуватиметься земля, непридатна для сільськогосподарського обробітку. Термін оренди для іноземного інвестора становитиме 39 років.

Віце-губернатор зазначив, що фінансовий зиск для сільських громад від будівництва цих електростанцій відчутний.

“У рік сільська громада отримуватиме 50-60 тисяч гривень. Також інвестор бере зобов’язання власним коштом провести зовнішнє освітлення вулиць сіл, приближених до сонячної електростанції”, – сказав посадовець.

Як повідомляв НГП, 24 жовтня у селі Ясенівка Ярмолинецького району Хмельницької області група компаній “Екотехніка Прага” (Прага) відкрила першу сонячну електростанцію потужністю 1 МВт.

Loading...
Теги: ,
У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.