Дмитро Габінет: “Коли я читав лекцію в Польщі, мені зателефонували з Офісу президента України і запросили на співбесіду”

Бесіда “Незалежного громадського порталу” з новим головою Хмельницької облдержадміністрації Дмитром Габінетом відбулася після гарячих дискусій довкола внесення пропозицій до Перспективного плану формування територій громад Хмельниччини. 29 листопада ОДА мала відправити до Мінрегіону фінальну версію напрацювань по ОТГ (загалом їх має бути 58). Однак, як визнав очільник краю, окремі сільські голови вже погрожують судовими позовами.

“Якщо вони хочуть витрачати свій час та гроші на юристів, — нехай, але це не правильно. Дуже шкода, що цей процес чомусь заполітизували. У нас є інформація, що деякі особи почали підбурювати людей у селах, аби ті перекривали дороги. Ми чудово розуміємо для чого це робиться, тож адекватно реагуватимемо”, — запевнив голова ОДА.

 

— Чи є об’єднані тергромади, які у Вас особисто викликають сумніви щодо їхньої фінансової спроможності?

— Усі ОТГ пройшли, так би мовити, експертизу структурними підрозділами облдержадміністрації. За основу бралися критерії, які виписало Міністерство розвитку громад та територій. У когось з них кращі показники, у когось — гірші, але всі вони знаходяться у допустимих межах.

— Запитання до Вас, як до корінного хмельничанина, які перспективи росту може мати майбутня Хмельницька міська ОТГ?

— Скажу, як непосадова особа. Нинішня конфігурація міської тергромади більше нагадує форму амеби. Я надав би її більш правильної форми. На мою думку, територія Лісогринівецької громади мали би бути у складі Хмельницького. Аналогічно це стосується і Грузевиці, і Розсоші. Проте нині маємо те, що маємо. Згадані території є об’єднаними тергромадами, які визнано спроможними. Місту ж варто працювати з “білою плямою” (показує на карті у бік Копистна і суміжних сільських рад, які мали би об’єднатися — авт.).

— То куди ж має відійти нестворена Копистинська ОТГ?

— Якби одноосібно ухвалював рішення, то Копистин і решту сусідніх сільських рад доречніше було б віднести до Хмельницького. До речі, я мешкаю у хмельницькому мікрорайоні Ракове і звідти досить близько до Копистина.

— Як вважаєте, чому практично всі сільські ради, які межують з містами обласного значення, категорично не хочуть до них іти?

— Можливо, вони бачать у містянах людей іншої ментальності, мовляв, міська влада по-іншому реагуватиме на потреби селян. При цьому тут необхідно враховувати дуже важливий нюанс. Сьогодні це міська влада, а завтра — вже влада об’єдної тергромада, яка обиратиметься в тому числі мешканцями сільських територій. Більше того представники сіл, які ввійдуть до міської ОТГ, матимуть своїх представників в місцевій раді.

Також не треба забувати, що через інститут старости, який діятиме на територіях колишніх сільських радах, що ввійдуть в ОТГ, селяни зможуть відстоювати свої права проти “свавілля” міської влади.

Між іншим, на одному із засідань обласної робочої групи заступник міського голови Хмельницького Володимир Гончарук озвучив цифру — Хмельницький повертає до держбюджету 70 млн грн реверсної дотації. Чому б ці кошти не залишити тут, на місці і не пустити на розвиток сусідніх сільських територій, які приєдналися б до міста.

— Ви на посаді уже тиждень. Яка склалася комунікація з керівництвом мерії Хмельницького?

(Невелика пауза). Скажу відверто: мав змогу познайомитися з міським головою під час ходи (з нагоди вшанування жертв голодоморів — авт). Тоді фактично ми привіталися. Другий раз було коротке спілкування у міській раді під час вручення грамот працівникам ДБР.

— Це було спілкування виглядало на рівні “добрий день-добрий день”?

— Фактично так. Моя рука протягнута до співпраця. Я добре розумію значення міста Хмельницький для всієї області. І мене не цікавить політичне забарвлення жодного керівника органу місцевого самоврядування.

Міський голова Хмельницького Олександр Симчишин і голова ОДА Дмитро Габінет. Фото пресслужби облдержадміністрації

— Народний депутат від “Слуги народу” Денис Монастирський після погодження Кабміном Вашої кандидатури на посаду голови Хмельницької ОДА сказав нам, що першочерговими кроками нового керівника області будуть питання опалювального сезону (загалом “господарка”) і вибори. Скажіть, партія “Слуга народу” братиме участь у виборах чотирьох тергромадах Хмельниччини, які відбудуться 22 грудня?

— Я не є членом партії “Слуга народу”, хоча чомусь на “Вікіпедії” про це написали. Хочу розповісти про враження від спілкування з президентом Володимиром Зеленським. Це людина, котра дійсно хоче багато хорошого зробити для цієї країни. І завдання, які він мені поставив, не стосувалися політики. Передовсім я відповідаю за забезпечення життєдіяльності Хмельницької області, зокрема, ми обговорювали опалювальний сезон в Шепетівці, ремонт доріг, екологічну проблему в Понінці.

До слова, 28 листопада відбулося засідання парламентського комітету з питань екологічної політики та природокористування, де вперше ухвалено рішення про комплексну перевірку рівня забруднення річок Случ і Хомора як з боку Хмельницької, так і Житомирської областей. Адже не секрет, що раніше до цього питання був однобокий підхід, направлений на зупинку роботи Понінківської картонно-паперової фабрики.

— Яке враження справив Володимир Зеленський?

— До цього ми не були знайомі. Я був позитивно вражений, бачу, скільки часу він віддає на те, щоб досягнути кращих результатів для держави. З ним спілкувався близько 40 хвилин.

— Президент поставив Вам дедлайни? Тобто, умовно за 100 днів на посаді голови облдержадміністрації Ви маєте виконати такі-то завдання.

— Так, у мене є дедлайни. Це фактично 100 днів. Я маю певний план заходів, за яким після відведених трьох місяців звітуватиму перед президентом.

— І лише після цього Зеленський має підтвердити Вашу професійну придатність або відправити у відставку?

— Так.

— Продовжуючи тему першочергових завдань, перший заступник керівника Офісу президента Сергій Трофімов доручив Вам вирішити питання з відновлення ділянки дороги М-12, на якій “обпікся” попередній голова Хмельницької ОДА і яку не добудувала китайська фірма. Питання два: чи це Ваша компетенція? І яке взагалі маєте бачення?

— Це не єдина проблемна ділянка дороги в області. До прикладу, цієї неділі зустрічатиму главу Української греко-католицької церкви Блаженнішого Святослава на кордоні Хмельницької і Тернопільської областей. І мені буде соромно, яку дорогу він побачить на відрізку до Війтовець.

Справді, Хмельницька ОДА немає безпосередньої компетенції як вплинути на “дорожнє” питання. Однак ми взаємодіятимемо з народними депутатами, Кабміном, Офісом президента, щоб вирішити проблему. Поки конкретно нічого не казатиме, — скоро ви все побачите.

— Кожен з Ваших попередників намагався прямо або опосередковано впливати на формування складу Громадської ради при ОДА, яка має статус консультативно-дорадчого органу. Ви ж, на відміну, від інших у 2014-2015 роках “варилися” в цьому середовищі і можете оцінити його ефективність.

— Насамперед хочу з ними познайомитися. Вони вже виходили на мене з аналогічною пропозицією. Мені важливо з’ясувати, хто ці люди, можливо, вони мають конструктивні пропозиції.

Ви правильно зауважили, що у 2014-2015 роках я був членом Громадської ради при облдержадміністрації. Вважаю, що у той період було помилковим рішенням не включати до складу тих членів ГО, котрі входили  до Громадської ради при минулій владі (мається на увазі, рада, яка працювала при голові ОДА Василю Ядусі — авт). Мене вражали деякі  проєкти рішення на кшталт “звернень до ООН” — хіба цим повинна займатися Громадська рада при Хмельницькій ОДА? Щоправда, були й досить правильні рішення.

— Звідси напрошується логічний висновок: голові ОДА потрібна така Громадська рада?

— Вважаю, що такий орган потрібен, але його формування має бути прозорим.

— Розкажіть, що собою представляє Ваша команда і як в цілому підходитимете до кадрових питань.

— На відміну від попередників, котрі заходили в ОДА, маючи уже структуровані команди з політичного або бізнесового середовища, мені тут важче, бо не володію фінансовим ресурсом, який когось зацікавив би. Але у мене є команда однодумців, котрі розділяють мої цінності і лінію президента, готові працювати за визначену законодавством заробітну плату.

Серед пріоритетів — це вирішення кадрового питання по заступниках. За законом двоє діючих заступників (Володимир Кальніченко і Світлана Павлишина — авт.) подали заяви на звільнення і рішення по них буде прийнято після погодження з Кабміном.

Володимир Кальніченко і Світлана Павлишина

— У соціальних мережах Ви поширили повідомлення про набір кандидатів на посади голів райдержадміністрацій за допомогою проєкту LIFT. Минуло вже три доби, скільки заявок надійшло від претендентів і хто здійснюватиме їхній “відсів”?

— Наразі маємо більше 100 резюме. Відбір здійснюватиме сама система. Це вироблена позиція президента — набирати людей через проєкт LIFT. Далі йтимуть наступні етапи — тестування і співбесіди.

— Народний депутат кількох скликань від 188 округу Сергій Лабазюк у коментарі НГП заявив, що пропонуватиме голові ОДА кандидатури людей на посади голів РДА, які входять до його виборчого округу. Ви відгукуватиметеся на подібні побажання від нардепів-мажоритарників?

— Я зацікавлений у конструктивній співпраці. Ще раз підкреслюю: потрапити на посаду голови РДА можна через проєкт LIFT.

— Тобто, Ви не розглядатимете людей на посади РДА поза LIFTом?

— Ні, це загальна позиція.

— Що буде з 147-ми працівниками структурних підрозділів з питань соціального захисту населення Хмельниччини, на звільнені яких наполягає Кабмін?

— Вивчаємо це питання. Інформацію, яку мені продемонстрували, свідчить: нормативи навантаження на працівника соцзахисту є одними з найнижчими в Україні.

—  На завершення невеликий бліц. Хто рекомендував Вас на посаду голови Хмельницької ОДА?

— Точно, не знаю, хто рекомендував, але можливо, що це був Руслан Олексійович Стефанчук (перший заступник голови Верховної Ради, виходець з Хмельницького — авт.). У нього було моє резюме.

— Правда, що Вас готували на місце помічника Руслана Стефанчука?

— Ні, це не правда. Мене запросили до Офісу президента України, коли я читав лекції у Польщі. Це було за тиждень до погодження Кабміном моєї кандидатури на посаду голови ОДА. Здається, у понеділок. Зателефонували з Офісу президента і попросили на вівторок приїхати на співбесіду. Я був шокований! Я відповів, що фізично не встигну прибути з Любліна до Києва. Тим паче, на вівторок у мене стояла вичитка лекцій.

Після приїзду до Києва була співбесіда у першого заступника керівника Офісу президента Сергія Трофімова. Між іншим, звернув увагу на його пунктуальність. Мені сказали прибути на 10 ранку; за п’ять хвилин до визначеного часу я був в Офісі президента і рівно о десятій зайшов до кабінету Трофімова. Не було жодного зверхнього ставлення, говорило близько 30 хвилин. Він повідомив, що моя кандидатура концептуально підходить, але рішення за президентом. Далі пройшов співбесіду у глави держави і таким чином відбулося призначення.

— Як вважаєте, чому майже місяць після урядового погодження Вашої кандидатури, не виходив указ президента?

— Тривали різні перевірки. Для розуміння: по мені закінчилася спецперевірка у вівторок, в четвер вийшов указ президента, а в п’ятницю відбулося офіційне представлення.

Розповім вам про кумедний випадок, що трапився під час перевірки. Мені довелося писати пояснення до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо задекларованого “Москвича”. Це була батькова машина, яка перейшла мені у спадок. Автомобіль я не використовував, його віддав по генеральній довіреності іншій людині. Тож думав, що ця машина досі рахується за мною. Проте у НАЗК попросили роз’яснити, чому я задекларував машину, якої немає. Після надання додаткових документів питання було знято.

Розмовляв Віталій Тараненко.

Усі фото автора.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 8

  1. Так тримати, Дмитре Анатолійовичу, БОГ у поміч і по-більше порядних людей поруч, таких як ти сам.

  2. Виважений і розумний.

  3. Удачі! Підтримка від громадян є і буде

  4. Це перше інтерв’ю губернатора, яке читаєш і приємне враження: віриш, що кожне слово – правда і що людина дійсно зможе змінити все на краще.

  5. Цей Габінет людина Лабазюка. Працював з ним певний час. Так що Сергій Петрович буде впливати на прийняття рішень в області.

  6. Обов’язково має вплинути на бездіяльність правоохоронних органів що до розслідування корупції влади м.Хмельницького!

  7. Обратите внимание нарожу . Чем раньше Габинет это поймёт, темдольше продержится.Удачи, губернатор! И осторожно, рядом злейший враг!

  8. Лукомську нарешті звільняють чи вона і надалі буде красти кошти у незахищених верств населення?
    Вже змінила пять губереаторів і всіх “мазала”,невже і цього разу пристосується???

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.