Хмельниччина. Хто рахуватиме голоси для майбутнього президента?

Центральна виборча комісія 18 лютого сформувала склад 199 окружних виборчих комісій на вибори президента 31 березня. Згідно із законом, кожен кандидат у президенти має право подати в кожну комісію по одному своєму представнику. У результаті таким правом скористалися 43 з 44 претендентів.

Як підрахувала громадянська мережа “Опора”, у Хмельницькій області президентські вибори організовуватимуть 252 члени окружних виборчих комісій, делеговані від 37 кандидатів. Не матимуть своїх представників у ОВК сім кандидатів: Геннадій Балашов, Інна Богословська, Дмитро Гнап, Дмитро Добродомов, Ілля Кива, Аркадій Корнацький та Сергій Кривоніс.

“Незалежний громадський портал” проаналізував усіх членів окружних виборчих комісій на предмет наявності політичного досвіду або участі в попередніх виборчих кампаніях і дійшов несподіваних висновків: левова частина людей вперше сіла у крісла членів ОВК. А окремі з тих, які, починаючи з 2010 року, хоча б раз засвітилися на виборах, демонструють технічний похід окремих кандидатів у президенти.

Гра на користь леді Ю

Лідер ВО “Батьківщини”, народний депутат і претендент на президентське крісло Юлія Тимошенко 22 лютого звинуватила діючого президента Петра Порошенка у тому, що за рахунок великої кількості кандидатів, влада зможе сфальшувати результати волевиявлення електорату.

“Ще один метод. Реєстрація 44 кандидатів. Я не перший день у політиці, але таких імен ніколи не чула. Це чергова фальсифікація президента”, — впевнена Тимошенко.

Технологія, про яку говорить Юлія Володимирівна, є досить популярною в Україні. На жаль, нею зловживають (або перестраховуються для досягнення конкретних цілей) на етапі формування окружних виборчих комісій. Здебільшого, до цієї політичної “зброї” вдаються провладні кандидати і претенденти з високою електоральною підтримкою.

“Незалежний громадський портал” виявив певні симптоми технології з боку людей, котрі раніше працювали на Юлію Тимошенко, а тепер ідуть за квотами двох інших кандидатів, рейтинг яких знаходиться за межею соціологічної похибки.

Наведемо кілька красномовних прикладів. Членом 188 виборчої комісії від кандидата у президенти Миколи Габера став Станіслав Шрубковський. Він на парламентських виборах-2012 працював членом 188 окружної виборчої комісії за квотою фракції “БЮТ-“Батьківщина”, а на президентських виборах 2010 року – членом 190 виборчої комісії від кандидата Юлії Тимошенко.

У 191 ОВК Габер завів Валентину Нарожну, яка до цього має послужний список роботи на партію Тимошенко. Так, на позачергових парламентських виборах-2014 пані Нарожна була членом 191 комісії від депутатської фракції ВО “Батьківщина”; місцевих виборах-2015 — членом Старокостянтинівської міської виборчої комісії (ВО “Батьківщина”); парламентських виборах-2012 — членом 191 комісії (фракція “БЮТ-Батьківщина”).

Також має досвід роботи на виборах Лариса Ткачук, яка зайшла від кандидата Габера у члени 193 комісії. До цього на місцевих виборах-2015 вона працювала головою Кам’янець-Подільської районної виборчої комісії (ВО “Батьківщина”); позачергових виборах до ВР-2014 — членом комісії (депутатська фракція ВО “Батьківщина”).

Ще один кандидат у президенти Андрій Новак делегував в окружні комісії людей, котрі на попередніх виборах пройшли за квотою “Батьківщини”. Це стосується Вероніки Апполонової (188 округ), яка на місцевих виборах-2015 була членом Хмельницької обласної виборчої комісії від ВО “Батьківщина”; Віктора Охрімця — на місцевих виборах-працював членом Шепетівської міської виборчої комісії (ВО “Батьківщина”). А член 192 ОВК Борислав Глухів був депутатом Дунаєвецької міської ради VI скликання від ВО “Батьківщина”.

Арсенал Порошенка

На відміну від опозиціонерки Тимошенко у діючого гаранта Конституції більше поле для маневрувань. Окрім своїх членів ОВК, він, імовірно, зможе розраховувати на щонайменше, чотирьох кандидатів, котрі також завели на дільниці “потрібних” людей. Висновки ж робіть самі:

1) за квотою екс-нардепа БПП і колишнього голови податкової служби Романа Насірова — член 188 виборчої комісії Юрій Чорний (на місцевих виборах-2015 був членом Хмельницької обласної виборчої комісії від партії “Народний фронт”); член 190 виборчої комісії Ірина Топчій, котра є помічником-консультантом на платній основі нардепа від БПП Романа Мацоли.

2) За квотою продюсера ТОВ “Люмпен Продакшн” Володимира Петрова — член 188 виборчої комісії Марія Кукуруза (на місцевих виборах-2015 працювала головою Хмельницької районної виборчої комісії від партії “За конкретні справи”); член 189 виборчої комісії Роман Олійник (з березня 2016 року до жовтня 2017 року очолював Красилівську міську виборчу комісію (БПП); член 192 виборчої комісії Вікторія Білокінна (на місцевих виборах-2015 — член Дунаєвецької районної виборчої комісії від партії “Народний фронт”); член 193 виборчої комісії Олег Підскоцький (на місцевих виборах-2015 — член Кам’янець-Подільської міської виборчої комісії (БПП).

3) Від тимчасово непрацюючої, а в минулому телеведучої каналу “Прямий” Юлії Литвиненко — член 187 виборчого округу В’ячеслпав Білан (на позачергових парламентських виборах 2014 року — голова комісії від партії “УДАР”); член 188 виборчого округу Володимир Шинкарук (на місцевих виборах-2015 — член Хмельницької обласної виборчої комісії (партія “Народний фронт”); член 192 виборчого округу Людмила Горбачевська (на місцевих виборах-2015 — секретар Дунаєвецької районної виборчої комісії (партія “Народний фронт”); позачергових парламентських виборах-2014 — голова комісії (депутатська фракція партії “Удар”); член 193 виборчої комісії Оксана Тарнавська (на місцевих виборах-2015 — секретар Кам’янець-Подільської міської виборчої комісії (БПП).

4) За квотою голови Федерації футболу Маріуполя Василя Журавльова — заступник голови 188 виборчої комісії Павло Дзюбак (на місцевих виборах-2015 — член обласної виборчої комісії (БПП “Солідарність”); член 193 виборчого округу Борис Охота, помічник народного депутата від БПП Володимира Мельниченка на громадських засадах.

Вишенька на торті

Серед тих, у кого є великий досвід участі в діяльності виборчих комісій, — це нинішній заступник голови 187 окружної виборчої комісії від кандидата на пост президента Петра Порошенка Наталія Кострубська. Якщо рахувати з 2010-го, то вона була членом комісії від кандидата Віктора Януковича, на парламентських виборах-2012 — заступником голови комісії (фракція Партії регіонів); позачергових парламентських виборах 2014 року — член комісії  (депутатська фракція Партії регіонів); президентських виборах 2014 року — головою комісії від кандидата Михайла Добкіна.

Пані Кострубська потрапила в епіцентр скандалів на місцевих виборах 2015 року, коли очолила Хмельницьку обласну виборчу комісію за квотою БПП “Солідарність”. Тоді більшість членів ОВК визнали дії Кострубської в частині обрання поліграфічного підприємства з виготовлення виборчих бюлетенів для голосування такими, що суперечать вимогам Закону України «Про місцеві вибори». Після цього інциденту БПП провело її заміну.

Через кілька днів ЦВК повернуло Кострубську до ОВК уже за квотою Піратської партії України. Однак комісія відмовилася її зараховувати, вимагаючи надати документ про призначення з мокрою печаткою.

Пізніше Хмельницький окружний адміністративний суд підтвердив протиправність дій Кострубської щодо неправомірного внесення змін по межах територіальних виборчих округів для проведення виборів депутатів Хмельницької обласної ради восени 2015 року.

Віталій Тараненко.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 4

 1. Так пані Кострубська Н.М. на даний час заступник голови ОВК ТВО № 187 від Порошенка П,О,
  На президентських виборах 2014 року вона залишила “примітний слід” в АКТАХ КРУ.
  А на парламентських виборах 2014 року ОВК ОВО № 187 зуміло зекономити 172 тисячі гривень. Аж тут раптом з якогось дива:

  Додаток 8
  до постанови Центральної виборчої комісії від 14 жовтня 2014 року № 1791
  ЗМІНИ в складі окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року
  Хмельницька область
  Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України одномандатного виборчого округу № 187
  Припинити достроково повноваження члена комісії:
  Чижов Валентин Валентинович, 1954 року народження – секретар комісії, від ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО” (у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії).
  Включити до складу комісії та призначити секретарем цієї комісії:
  Кострубська Наталія Михайлівна, 1963 року народження – від ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО”.

  Додаток 14
  до постанови ЦВК від 24 жовтня 2014 року №2059
  ЗМІНИ
  в складі окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів
  України на позачергових виборах народних депутатів України
  26 жовтня 2014 року
  Хмельницька область
  Окружна виборча комісія з виборів народних депутатів України
  одномандатного виборчого округу № 187
  Припинити достроково повноваження члена комісії:
  Білан Вячеслав Сергійович, 1951 року народження – від політичної партії “Наша Україна” (у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії).
  Включити до складу цієї комісії:
  Юдін Юрій Володимирович, 1966 року народження – від політичної партії “Наша Україна”.

  Припинити достроково повноваження члена комісії:
  Бардецький Олександр Іванович, 1978 року народження – голова комісії, від Політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка” (у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії).
  Включити до складу комісії та призначити головою цієї комісії:
  Білан Вячеслав Сергійович, 1951 року народження – від Політичної партії “УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка”.
  Ця “солодка парочка” Білан+Кострубська примудрилась за декілька днів нагрітися на транспорті і знову засвітитися в АКТАХ КРУ.
  Кому цікаво пошукайте мої статті у 2015-2016 роках. До повної картини маслом не вистачає лише легендарного бухгалтера Чучі Л.О.
  Але вона прилаштувалась сьогодні в ОВК ТВО № 188 головним бухгалтером.
  ПОРАДА “СВОБОДІ” – БУДЬТЕ ПИЛЬНИМИ, ТАМ У ВАС ГОЛОВА КОМІСІЇ!!

  Невмирущий Глібов : ” І щуку кинули у річку!!!”

 2. Яка виборча система, такі і члени….

 3. Денисюк Микола Васильович, 1950 року народження –від кандидата на пост Президента України СмешкаІ.П. Очолює Шепетівську районну організацію партії “За конкретні справи” – помилились? мабудь…

 4. НИНІШНІЙ ДІЮЧИЙ ТЕЖ НАПХАВ ЧЕРЕЗ ОДНОГО СВОЇХ. ЯКА МОЖЕ БУТИ СПРАВЕДЛИВІСЬ?

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.