Обласний бюджет дає 9 млн грн на відновлення древнього Палацу у Меджибожі

На позачерговій сесії Хмельницької облради 22 лютого виділять 8,9 млн грн на проведення протиаварійних та реставраційних робіт на території Державного історико-культурного заповідника «Межибіж» (Летичівський район).

Про це сказано у пояснювальній записці до внесення змін до обласного бюджету-2019.

Із загальної суми 3,3 млн грн спрямують на реставрацію Круглої вежі (складова частина Палацу, XVI ст.), яка передбачає: укріплення ділянок з деструктованним лицьовим шаром цегли, заповнення каверн, вибоїв у цеглі та заповнення швів полімерцементною сумішшю, гiдроiзоляцiя цегляної кладки стін, укріплення ділянок з деструктованним лицьовим шаром цегли та швів, реставрація мурування стін, складених із бутового каменю, армування кладки стiн, посилення цегляних стiн металевими тяжами, улаштування цементної стяжки.

Ще 3,3 млн грн – на реставрацію Барбакану (складова частина Палацу, XVI ст.): улаштування фундаментних плит залiзобетонних плоских, укріплення ділянок з деструктованним лицьовим шаром цегли та швів, гiдроiзоляцiя цегляної кладки стiн, укріплення розшарованої цегельної кладки шляхом ін’єктування, реставрація мурування стін, складених із бутового каменю, армування кладки стiн, улаштування кроквяних конструкцій скатних дахів, посилення цегляних стiн металевим каркасом.

Також 2,2 млн грн напрявлять на реставрацію Мосту з брамою (складова частина Мурів з вежею, XVI ст.): посилення цегляних стiн металевими тяжами, укладання металевих балок в мiжповерхових перекриттях, монтаж покриття з профiльованого листа, укріплення розшарованої цегельної кладки шляхом ін’єктування, установлення дерев’яних огороджень та поручнiв.

У минулому році на продовження робіт з реставрації палацу XVI ст. (пам’ятка архітектури національного значення охор.№764/1) з пристосуванням під музей в смт.Меджибіж та виготовлення науково-проектної документації «Реставрація південного оборонного муру (складова частина пам’ятки архітектури національного значення Мурів з баштою, XVI ст. охор. №764/3) з реабілітацією пристінних оборонних та господарських будівель і споруд в смт.Меджибіж Летичівського району Хмельницької області» було спрямовано 4, 98 млн гривень.

Як писав НГП, Державний історико-культурний заповідник “Межибіж” за результатами тендера у травні 2017 року уклав угоду з київським ТОВ “Уютный дом” на реставрація палацу XVI ст. (пам’ятка архітектури національного значення охор.№764/1) з пристосуванням під музей.

Загальна вартість робіт становить 62,9 млн. грн.

Протягом 2017-2020 років підрядник здійснить консерваційні, внутрішні та зовнішні роботи (облаштування систем вентиляції та опалення, улаштування покрівлі, оздовлення приміщень).

Нагадаємо, що 23 грудня 2014 року впала вся бічна стіна палацу – пам’ятки архітектури XVI століття. В гостро-аварійному стані перебуває частина (5-7 метрів) передньої стіни палацу, яка також може впасти з дня на день.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!

Коментарів: 8

  1. А когда дорогу китайцы доделают до того Меджибожа?

  2. Тогда,когда сделают всю реставрацию. Ребята! Это ведь важно,сохранить для следующих поколений!Так много объектов,но так мало выделяют. Радоваться надо каждой копейке,время ведь сложное. Спасибо всем!

    • Можно подумать, что сделают настоящую реставрацию, или раньше ее там (впрочем, как и в других местах) профессионально делали (везде четко просматривается т.н. “новодел”). Для настоящей реставрации нужны предварительные археологические научные исследования, сертифицированные (согласно действующего законодательства Украины) специалисты и еще много чего. А так окончательно загубят обьект (уже начали).

  3. Дорогу зробіть біля Требухівців. Ніхто до добереться до тієї фортеці. Двадцять років там щось риють і двадцять років найгірший участок здається по всій правобережній Україні серед доріг такого класу.

  4. Туалети поставте,а?

    • Ви напевно давно були в фортеці, там є біотуалети правда два але є !

  5. Роботу якраз видно,особливо за 5-7 р. Команда хороша в Ода! Але треба берегти все,а не знищувати. Завжди винуаатого шукають,який щось робить. Це закон життя!

  6. Очень хорошая новость для работников заповедников и музеев. Старое помещение музыкального училища отдали на областной краезнавческий музей,деньги дали на реставрацию Меджибожа. Скорей бы отреставрировать и увидеть эту красоту. Только за то,что делают люди можно давать звания и ордена( так точно было бы при СССР). А у нас в основном на энтузиазме. Туалеты тоже будут(надеюсь),но чуть позже,точно знаю,что есть туалет для инвалидов и несколько био. Они всегда есть на фестивалях,даже в большем количестве. Респект,респект всем кто учпвствовал,а это командная работа,у каждого своя миссия. Спасибо!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.