Хмельницькі депутати дозволили меру взяти кредит у ЄБРР під будівництво сміттєпереробного заводу

Депутати Хмельницької міської ради погодили співпрацю з Європейським Банком Реконструкції та Розвитку (ЄБРР) у сфері управління твердими побутовими відходами у Хмельницькому.

Сьогодні за це рішення проголосувала більшість обранців на позачерговій сесії ради.

Крім цього, міському голові Олександу Симчишину надали дозвіл на підписання від імені Хмельницької міської ради угоди про підготовку кредитного фінансування з ЄБРР.

За словами заступник мера Володимира Гончарука, позика береться під реконструкцію існуючого сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу. При цьому, посадовець відмовився називати будь-які попередні суми.

Хмельницьке сміттєзвалище. Фото Віталія Тараненка

Градоначальник Хмельницького додав, що підписання угоди з ЄБРР очікується у I півріччі 2019 року.

Як писав НГП, хмельницький міський голова Олександр Симчишин обіцяв побудувати сміттєпереробний завод до 2022 року. Орієнтовна вартість заводу становить 37 млн євро.

Довідка НГП. Хмельницький міський полігон твердих побутових відходів заснований в 1956 році як відкрите звалище на місці глиняного кар’єру площею 8,88 га. Досі невідома його точна глибина, при цьому висота насипу відходів оцінюється в 50 метрів над рівнем ґрунту. Це приблизно, як одна 16-поверхівка! Кількість ТПВ, які захороненні на полігоні, на кінець 2014 року становила більше 4,25 млн. тонн. Щодобове поступлення сміття та відходів — 2300 куб. м.

Більше про проблеми з відходами читайте у статті “Сміттєвий” Хмельницький у пошуках інвесторів”.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Адміністрація сайту попереджає, що коментарі з використанням ненормативної лексики, пропагандою насилля та образою честі та гідності будуть видалятися

Коментарів: 9

 1. Мають надати обгрунтування повернення кредиту!

 2. Ідіотизм невиліковний.
  Хмельничани- це зашморг на ваші шиї.

 3. Ідіотизм невиліковний.
  Хмельничани- це зашморг на ваші шиї.

 4. Ідіот ти!
  Це, мабуть, найбільш очікуване, що хочуть хмельничани – будівництво заводу

  • Ендрю, а ти хоч будку собаці побудував в житті? Як і твої свободівці. Лозунги кидати ви мастаки.

 5. Трошки про інше будівництво, яке вже триває без усілякого розголосу та піару:
  1. Фірма «народного депутата» С.Лабазюка спільно з госпрозрахунковим ДП МОУ «Воєнконверс-43» та першою у Європі за обсягами виробництва німецькою фірмою «Байєр» на відстані від центра м. Хмельницького менше 20 км споруджує виробництво з ліквідації / утилізації (можливо шляхом спалювання) неліквідів (прострочених, вже заборонених у «цивілізованих» країнах, безгоспних та т.п.) інсектицидів (можливо зі всієї «цивілізованої» Європи, у якій це вже давно заборонено). На даний час там «вирізаються» багаторічні лісові насадження. По периметру об’єкта вже змонтована «зовсім непрозора» огорожа, яку охороняє спеціальна охоронна фірма з «чудернацькою» назвою.
  Або не триває:
  2. В Україні з 15-ти “робочих” реакторів АЕС (а Україна з “відомих” причин зараз майже на 60 -:- 70 % забезпечується електроенергією від АЕС) у 13 таких реакторів закінчився “гарантований термін безпечної експлуатації” (в т.ч. у одного з реактоів Хмельницької АЕС). Таким чином на даний час Україна є єдиною у світі країною, на території якої експлуатуються атомні реактори АЕС з простроченим “гарантованим терміном безпечної експлуатації”.
  Якщо не вірите, перевірте це самі. Про АЕС є відкрита інформація, в т.ч. – в Інеті. А вказаний мною тут об’єкт знаходиться за с. Івашківці Копистинської сільради на території колишньої «ракетної бази».

 6. Путенко якийсь придуркуватий. Писака сраний.

 7. А де обіцяні інвестори? Чи нерентабельно утилізрвувати в нас?

  • Питаня слушне!!!! Де інвестори!!!! Якій кредит, якщо не вказана рентабельність!!! Муть якась!!!

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.