Незалежний громадський портал

Незалежний громадський портал

Telegram facebook twitter youtube
Увійти
Головна Новини Актуально Інтерв’ю Фоторепортаж Статті Блоги

“Велике прибирання” хмельницького аеропорту. Готовність №1 до посадки літаків?

Опубліковано: 16.05.2018 | 4 коментарі наш телеграм-канал      поділитись: Facebook, Tweeter

— На території хмельницького аеропорту розміщуються спеціальні бетонні резервуари, куди закачується вода із сусідніх свердловин на випадок пожеж. Але продемонструвати їх наявність я не зміг би, якби робітники не розчистили дорогу від чагарників, — не приховує радості керівник комунального підприємства обласної ради “Аеропорт Хмельницький” Валерій Сорока. І навів “Незалежному громадському порталу” вражаючу статистику: за місяць бригада з восьми працівників очистила 25 гектарів. Залишилося ще близько 30 гектарів.

гілля2

гілля

Справді, що сьогодні кидається в очі, так це купи повалених дерев, які останні роки ілюстрували повну безгосподарність та аморфність відповідальних посадовців за роботу аеропорту. Адже тема відродження місцевого летовища, здебільшого закінчувалася випуском пари у стінах обласного “білого дому”. При цьому за 2016-2017 роки обласний бюджет “викинув на вітер” 6,1 млн грн — це борги, що плодилися роками.

Нині ж, якщо вірити панові Сороці, пріоритетом визначено поточний ремонт злітно-посадкової смуги, яка була зруйнована 2013 року.

ями

Для цього КП оголосило тендер на 840 тис. грн.

— Роботи передбачають відновлення злітно-посадкової смуги до рівня 2012 року. Крім цього, наше комунальне підприємство підписало договір про співпрацю з аналогічним підприємством з Тернополя. Вони надаватимуть методичну та практичну допомогу під час проведення ремонту злітно-посадкової смуги. Адже мають сильних фахівців-аеродромників. Якщо все йтиме за планом, восени зможемо приймати малу авіацію вагою до 61 тонни, — наголосив директор КП.

Ще одним об’єктом, який потрапив під “велике прибирання”, став контрольно-пропускний пункт (КПП). На вигляд невелика сіра будівля, але з умовами “праці”, що не витримують жодної критики: обдерті стіни, на яких “господарює” грибок; почорніла дірява стеля.

КПП

Саме ж робоче місце охоронника аеропорту (загалом їх четверо, ходять на роботу позмінно — авт.) має аскетичний вигляд: старий радянський диван з впритул поставленим до нього письмовим столом. На дивані лежить дві книги, одна з яких авторства відомого американського історика Тімоті Снайдера “Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным”, присвячена подіям Голодомору та Холокосту. На столі газета з промовистим заголовком “Трагедия на Дубровке”.

З державної атрибутики — маленький двоколірний прапорець з тризубом.

кпп2

 

— Хочемо зробити, щоб контрольно-пропускний пункт відповідав вимогам і стандартам, які є в інших аеропортах, — коментує весь описаний розгардіяш пан Сорока. І акцентував: обласний бюджет виділив 200 тисяч гривень на ремонт КПП.

Окремої уваги заслуговує шестиповерхова будівля пасажирського терміналу, по суті, “гордість” усього аеропорту. Половину поверхів займає комунальне підприємство, решта закріплена за “Украерорухом” — державним підприємством, яке є постачальником аеронавігаційних послуг в Україні.

термінал

За словами керівника КП, нині є досягнуті домовленості на високому рівні у Києві, які полягають у тому, що “Украерорух” безкоштовно передає на баланс комунального підприємства 37 об’єктів, у тому числі й зайняті поверхи терміналу. Таке рішення 27 квітня погодила відповідна комісія при Міністерстві інфраструктури України.

DSC_0103

Сорока показав журналістам, як хазяйнували попередники у тих приміщеннях, що закріплені за КП. Найбільше не пощастило системі опалення, яку було вирізано. Це при тому, що в аеропорт досі не під’єднаний до електромережі! На пряме запитання НГП, хто це зробив, теперішній директор знизав плечима.

— Цього року маємо зовні утеплити цю будівлю, а також замінити старі вікна. Поки не визначилися, яку встановлювати систему опалення: чи твердопаливні котли, чи електроопалення, — сказав Сорока.

DSC_0097

Знаковою будівлею на території підприємства є пожежна частина, яка не використовується останні десять років. У кращі часи її існування було задіяно 18 співробітників з відповідною спецтехнікою. Нині про це хіба що нагадує табличка “Не включать, работают люди”, інструкція з охорони праці, підписана 12 січня 2004 року директором В.Гончарем і настільний календар “Тигрюля” за 2010 рік.

пожежка3

інструкція

тиргюля

— Залишилося 9 робочих пожежних машин, які я передав в користування для частини ДСНС, аби транспортні засоби не розікрали,  — наголосив директор КП.

пожежка2

пожежка

Складним для керівництва комунального підприємства залишається питання розрахунків власників 11 літаків за відстій транспортних засобів.

літаки

літаки2

З більшістю підписано договори оренди, що передбачають досить символічну оплату. Натомість підприємство “Укрзерногруп” пішло ва-банк, відмовившись платити будь-які кошти.

Нарікають, що у 2012 році через КП у них зірвалися угоди на продаж двох літаків, оскільки злітно-посадкова смуга була непридатною для використання.

Віталій Тараненко.

Усі фото і відео автора.

Новини у Telegram Незалежний громадський портал

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".
Читати всі пости автора →

Календар публікацій

Травень 2018
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
« Кві   Чер »

Погода
Погода у Хмельницькому

волог.:

тиск:

вітер:

Погода у Києві Погода у Львові 



© 2012 - 2023 Незалежний громадський портал. Всі права захищені.
Оперативні новини Хмельниччини.
81 queries in 0,085 seconds.
Platform: Desktop.
Зворотній звязок ngpsite@gmail.com
Редакційний телефон: 097-618-67-71

Ми на Twitter
Ми на YouTube
Ми в Telegram

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!