“Велике прибирання” хмельницького аеропорту. Готовність №1 до посадки літаків?

— На території хмельницького аеропорту розміщуються спеціальні бетонні резервуари, куди закачується вода із сусідніх свердловин на випадок пожеж. Але продемонструвати їх наявність я не зміг би, якби робітники не розчистили дорогу від чагарників, — не приховує радості керівник комунального підприємства обласної ради Аеропорт Хмельницький Валерій Сорока. І навів Незалежному громадському порталу вражаючу статистику: за місяць бригада з восьми працівників очистила 25 гектарів. Залишилося ще близько 30 гектарів.

гілля2

гілля

Справді, що сьогодні кидається в очі, так це купи повалених дерев, які останні роки ілюстрували повну безгосподарність та аморфність відповідальних посадовців за роботу аеропорту. Адже тема відродження місцевого летовища, здебільшого закінчувалася випуском пари у стінах обласного білого дому. При цьому за 2016-2017 роки обласний бюджет викинув на вітер 6,1 млн грн — це борги, що плодилися роками.

Нині ж, якщо вірити панові Сороці, пріоритетом визначено поточний ремонт злітно-посадкової смуги, яка була зруйнована 2013 року.

ями

Для цього КП оголосило тендер на 840 тис. грн.

— Роботи передбачають відновлення злітно-посадкової смуги до рівня 2012 року. Крім цього, наше комунальне підприємство підписало договір про співпрацю з аналогічним підприємством з Тернополя. Вони надаватимуть методичну та практичну допомогу під час проведення ремонту злітно-посадкової смуги. Адже мають сильних фахівців-аеродромників. Якщо все йтиме за планом, восени зможемо приймати малу авіацію вагою до 61 тонни, — наголосив директор КП.

Ще одним об’єктом, який потрапив під “велике прибирання”, став контрольно-пропускний пункт (КПП). На вигляд невелика сіра будівля, але з умовами “праці”, що не витримують жодної критики: обдерті стіни, на яких “господарює” грибок; почорніла дірява стеля.

КПП

Саме ж робоче місце охоронника аеропорту (загалом їх четверо, ходять на роботу позмінно — авт.) має аскетичний вигляд: старий радянський диван з впритул поставленим до нього письмовим столом. На дивані лежить дві книги, одна з яких авторства відомого американського історика Тімоті Снайдера “Кровавые земли: Европа между Гитлером и Сталиным”, присвячена подіям Голодомору та Холокосту. На столі газета з промовистим заголовком “Трагедия на Дубровке”.

З державної атрибутики — маленький двоколірний прапорець з тризубом.

кпп2

 

— Хочемо зробити, щоб контрольно-пропускний пункт відповідав вимогам і стандартам, які є в інших аеропортах, — коментує весь описаний розгардіяш пан Сорока. І акцентував: обласний бюджет виділив 200 тисяч гривень на ремонт КПП.

Окремої уваги заслуговує шестиповерхова будівля пасажирського терміналу, по суті, “гордість” усього аеропорту. Половину поверхів займає комунальне підприємство, решта закріплена за “Украерорухом” державним підприємством, яке є постачальником аеронавігаційних послуг в Україні.

термінал

За словами керівника КП, нині є досягнуті домовленості на високому рівні у Києві, які полягають у тому, що “Украерорух” безкоштовно передає на баланс комунального підприємства 37 об’єктів, у тому числі й зайняті поверхи терміналу. Таке рішення 27 квітня погодила відповідна комісія при Міністерстві інфраструктури України.

DSC_0103

Сорока показав журналістам, як хазяйнували попередники у тих приміщеннях, що закріплені за КП. Найбільше не пощастило системі опалення, яку було вирізано. Це при тому, що в аеропорт досі не під’єднаний до електромережі! На пряме запитання НГП, хто це зробив, теперішній директор знизав плечима.

— Цього року маємо зовні утеплити цю будівлю, а також замінити старі вікна. Поки не визначилися, яку встановлювати систему опалення: чи твердопаливні котли, чи електроопалення, — сказав Сорока.

DSC_0097

Знаковою будівлею на території підприємства є пожежна частина, яка не використовується останні десять років. У кращі часи її існування було задіяно 18 співробітників з відповідною спецтехнікою. Нині про це хіба що нагадує табличка “Не включать, работают люди”, інструкція з охорони праці, підписана 12 січня 2004 року директором В.Гончарем і настільний календар “Тигрюля” за 2010 рік.

пожежка3

інструкція

тиргюля

— Залишилося 9 робочих пожежних машин, які я передав в користування для частини ДСНС, аби транспортні засоби не розікрали,  — наголосив директор КП.

пожежка2

пожежка

Складним для керівництва комунального підприємства залишається питання розрахунків власників 11 літаків за відстій транспортних засобів.

літаки

літаки2

З більшістю підписано договори оренди, що передбачають досить символічну оплату. Натомість підприємство “Укрзерногруп” пішло ва-банк, відмовившись платити будь-які кошти.

Нарікають, що у 2012 році через КП у них зірвалися угоди на продаж двох літаків, оскільки злітно-посадкова смуга була непридатною для використання.

Віталій Тараненко.

Усі фото і відео автора.

У разі повного чи часткового відтворення матеріалів пряме посилання на "Незалежний громадський портал" обов'язкове!
Віталій Тараненко

Віталій Тараненко

Журналіст сайту "Незалежний громадський портал".

Коментарів: 4

  1. рожденные ползать летать не могут, даже если призвище Сорока

  2. Хорошая черная дыра, куда можно списывать бюджетные деньги.

  3. За 200 тисяч можна побудувати нове приміщення КПП, а Сорока розказує що грошей мало, “Афірюга” ще той!!!

  4. Я,что-то ничего не слышал об Тернопольском аэропорту.Кто знает просветите провинциала……

Коментування

Ваша електронна адреса не буде афішуватись.